ספורט אולימפיענפים אחריםענפים נוספים

זהב למור ספיר בתחרות גביע העולם בטיפוס פאראלימפי

המטפס זכה בתחרות בסולט לייק סיטי על אף שלקח חלק בקטגוריה בה יש לו נחיתות פיזית: ''שינוי הקטגוריה גרם לי להיות מאוד חסר בטחון במוקדמות כיוון שבניית המסלולים לא מותאמת, אבל הצלחתי להתאושש''

המטפס הישראלי מור ספיר זכה הלילה (בין רביעי לחמישי) במדליית הזהב בתחרות סבב גביע העולם בטיפוס פאראלימפי שנערכה בסולט לייק סיטי, ארה״ב. ספיר, אלוף העולם לשנת 2021, פתח את עונת התחרויות הבינלאומיות בצורה הכי טובה שיש. כבר בשלב המוקדמות סיים במקום הראשון יחד עם עוד שני מתמודדים נוספים, כאשר את שלב הגמר סיים כאמור בראש הפודיום. זו הייתה התחרות הראשונה השנה בסבב, כאשר השתיים הבאות תתקיימנה באוסטריה ובשווייץ. באוגוסט תתקיים אליפות העולם אליה יגיע מור ספיר כאלוף הנוכחי. 

כהכנות לכך שהענף יכנס למשחקים הפאראלימפיים בלוס אנג׳לס 2028, בכל שנה מחדשים את הסיווג לקטגוריות. השנה שונתה הקטגוריה בה משתתף ספיר ל-AU3, קטגוריה למתחרים להם בין קטיעה ביד אחת לבין שתי אצבעות חסרות. הדבר מהווה חסרון גדול עבור ספיר, לו אין אצבעות כלל. בתחרות הנוכחית בסולט לייק לא היו מספיק מתחרים בקטגוריה, לכן היא התמזגה עם קטגוריית המגבלות הקלות ביותר, מה שכמובן הקשה עוד יותר על ספיר ונתן יתרון מובהק למתחרים. למרות זאת, הצליח המטפס הישראלי לסיים במקום הראשון.

ספיר סיכם את התחרות: "שינוי הקטגוריה גרם לי להיות מאוד חסר בטחון במוקדמות כיוון שבניית המסלולים לא מותאמת, אבל הצלחתי להתאושש ואיכשהו לדחוק את עצמי לגמר. בגמר כבר ידעתי שזה משחק אחר, עניין של מנטליות, ניסיון ובטחון עצמי. קראתי מאוד מאוד נכון את המסלולים, שלטתי בדופק וזכיתי בצדק על אף שזו לא הקטגוריה הנכונה שלי. למרות שזכיתי, אני עדיין חושב שזו לא הקטגוריה שאני צריך להתחרות בה, אבל בזה אתעסק בהמשך השנה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW