כדורגל ישראלינבחרת ישראל

זהבי: "פשוט לא טובים, אי אפשר לעלות ככה לטורנירים גדולים"

אחרי משחק שבו כבש פנדל, אך גם החמיץ מהנקודה הלבנה ברגע קריטי, חלוץ הנבחרת לא הסתיר את אכזבתו: ''לוקח אחריות על ההחמצה, אבל זה לא היה מספיק לנו. חסר לנו אופי. אני שלם עם מה שנתתי לנבחרת''

אכזבה עצומה בנבחרת ישראל גם הבוקר (שישי) אחרי ה-4:1 המשפיל מול איסלנד בחצי גמר פלייאוף העלייה ליורו. הגיבור הטרגי של ההתרסקות הישראלית היה ערן זהבי, שאמנם העלה את הנבחרת של אלון חזן ליתרון עם פנדל מדויק, אך גם החמיץ פנדל נוסף במצב של פיגור 2:1 וירד מתוסכל מאוד מכר הדשא.

לערוץ הספורט אמר זהבי לאחר המשחק: זה לא נעים. עוד ניסיון שנכשלנו בו. חבל. הובלנו 0:1 ואנחנו פשוט לא מסוגלים לשמור על תוצאה יותר מ-10 דקות ויורדים למחצית בפיגור. מצטער, אבל אי אפשר לעלות ככה לטורנירים גדולים. אני לא מאשים אף אחד – לא שחקני הגנה ולא אף אחד – אנחנו פשוט לא מספיק טובים. לא נרים ידיים ולא אמרתי שלא נגיע לכלום אף פעם, אבל לא הגיע לנו לעלות, בטח לא אחרי משחק כזה, לא אחרי איך שנראינו בבתים. הייתה פה נבחרת שניצלה את כל החולשות שלנו, ופשוט לא הגיע לנו".

ערן זהבי מתוסכל (אסף הופמן)

זהבי הוסיף ואמר: "הייתה יריבה פחות או יותר כמונו, אבל צריך לשים דגש על הפרטים הקטנים – פאולים מיותרים, ספיגה בדקות כאלה. אם היינו יורדים למחצית ביתרון, הכל יכול היה להיראות אחרת. במקום זאת, מצאנו את עצמנו שאנחנו אלה שצריכים לשלוח הרבה שחקנים קדימה והם אלה שיוצאים למעברים. חבל". על הפנדל שהחמיץ: "גדולים ממני החמיצו וגם אני החמצתי ואחמיץ. במחצית הראשונה הבקעתי וקיבלנו שני שערים. זה לא עלי. ברור שהייתי שמח להבקיע, ושיהיה עוד שביב של תקווה, אבל המחצית הראשונה הוכיחה שזה לא היה מה שמביא לנו את הניצחון. היינו בעשרה שחקנים, אז לא נראה לי שהיינו מצליחים לשמור על זה".

על עתיד הנבחרת ועתידו שלו בנבחרת, אמר זהבי: "תמיד יהיה מי שייכנס לנעליים הגדולות שלי, כמו שאני נכנסתי לנעליים של אחרים. יש לנו כישרונות צעירים שיכולים לעשות קפיצה. אני לא יודע אם זה המשחק האחרון או הקמפיין האחרון שלי, כי אני מאוד אמוציונלי, זה הפסד שמאוד נגע לי בלב. תמיד עשיתי הכל בשביל החולצה הזאת ואני מקווה מאוד שהצלחתי להעביר פה משהו לצעירים ממני. כל זמן שדרכתי על המגרש נתתי 100 אחוז מעצמי. הקרבתי גם דברים מעבר. אני מבקש מכל אחד שילבש את חולצת הנבחרת, שייתן הכל בטוב וברע. אני לא אומר שזה נאום פרידה – אני נתתי הכל עבור הנבחרת, אולי בעוד כמה ימים אהיה יותר רגוע ואגיד שאני רוצה להמשיך. לא רוצה לצאת בהצהרות. גם היום נתתי הכל על הדשא".

פנדל אחד בפנים, פנדל אחד בחוץ. ערן זהבי (אסף הופמן)

לעיתונאים אמר מאוחר יותר: "היינו ביתרון, ספגנו שני שערים מהירים, ירדנו למחצית בפיגור במקום ביתרון ויש לי דה ז'ה וו מהרבה משחקים. אפשר להגיד כך או אחרת, במחצית הראשונה כשהבקעתי בכל מקרה סיימנו אותה בפיגור, לא הצלחנו לשמור על התוצאה גם ב-11 שחקנים. לוקח אחריות על ההחמצה שלי, זה לא היה מספיק לנו לטעמי וגם הפנדל לא הספיק לנו במחצית הראשונה. חבל. חסרה לנו איכות, קבוצתיות, אופי, לא לספוג שערים, בסוף לא ננתח את זה אחרי משחק מאוד אמוציונלי כל כך בקלות, אבל חסרים הרבה דברים".

החלוץ הוסיף: "חזרתי כדי לנסות לעזור להעפיל לטורניר גדול ולדעת שעשיתי כל מה שיכולתי כדי לעזור לנבחרת לעלות לטורניר גדול. אני שלם עם מה שנתתי לנבחרת כל הקריירה. לעשות סיכומים כרגע לא מכבד לא אותי ולא את הנבחרת. נירגע קצת, ניקח כמה ימים, זה הרבה יותר מכובד ונכון לעשות חושבים כשאנחנו רגועים ושקטים. כל עוד דרכתי על המגרש עם חולצת הנבחרת נתתי הכל וזה מה שחשוב לי".

שחקני הנבחרת מאוכזבים (אסף הופמן)

על הסיכוי שישחק באולימפיאדה, אמר זהבי: "הלכת רחוק, תן לי להתאושש מהמשחק הזה, נחשוב. כל מי שנמצא פה צריך לעשות חושבים ולחשוב מה הוא עשה יותר ופחות טוב ולקבל את ההחלטות שלו. נראה מה יהיה. מה התחושות של השחקנים כרגע? אחרי משחק כזה אין מה להגיד, כל אחד התכנס בתוך עצמו. זה משחק אמוציונלי שיכול היה להיגמר אחרת ובסוף נגמר 4:1. מי שייראה את זה יגיד שזו טירוף של תוצאה, אבל זה יכול היה להיגמר שונה לחלוטין".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button