אתלטיקהענפים אחרים

"זאת תהיה עוד אבן דרך לצמיחתה של האתלטיקה הישראלית"

אליפות אירופה באתלטיקה עד גיל 20, שתיערך לראשונה בישראל, נפתחת. ראש עיריית י-ם, משה ליאון: "אין מקום טוב יותר לערוך בו חגיגה בינלאומית של ספורט". עמי ברן, יו''ר איגוד האתלטיקה: ''אירוע שייזכר לשנים''

עיריית ירושלים ואיגוד האתלטיקה בישראל קיימו הבוקר (ראשון) את מסיבת העיתונאים החגיגית והמסורתית לפתיחת אליפות אירופה עד גיל 20. התחרות תצא לדרך מחר ותימשך עד יום חמישי באצטדיון האתלטיקה הלאומי גבעת רם בירושלים. 1159 אתלטים מ-44 מדינות ברחבי היבשת ייקחו חלק באליפות אירופה עד גיל 20, שתיערך לראשונה בישראל.

ראש העיר של ירושלים, משה ליאון, פתח את מסיבת העיתונאים ואמר: "אני גאה לארח את כולכם כאן בירושלים לאליפות אירופה באתלטיקה עד גיל 20. ברוכים הבאים לבירת ישראל. ירושלים היא עיר מיוחדת, היסטורית, וחשובה להרבה אנשים בעולם, ואין מקום טוב יותר לערוך בו גם חגיגה בינלאומית של ספורט. אשתקד אירחנו את אליפות האתלטיקה עד גיל 18, בהצלחה גדולה, ואליפות זו היא המשכה הטבעי. אצטדיון האתלטיקה שלנו בגבעת רם הוא מהמתקדמים בעולם ושופץ רק לאחרונה לרמה הבינלאומית בסטנדרטים הגבוהים ביותר. כולו עומד לרשותכם. אני משוכנע שתיהנו להתחרות כאן, וכולי תקווה שתהיה לכם הזדמנות גם לטייל בעיר היפה שלנו, לחוות וליהנות ממה שיש לה להציע".

ליאון הוסיף: "אני מבקש להודות למר דוברמיר קרמרינוב, נשיא התאחדות האתלטיקה האירופית, על הבחירה החוזרת בירושלים לאירוח אליפות אירופה U20 באתלטיקה. זהו כבוד גדול לבירת ישראל, ואני משוכנע שתיהנו מאד מאירוח האליפות כאן. אני מבקש לברך מקרב לב את כל הספורטאים שמתחרים באליפות האתלטיקה. כולכם מוכשרים, מקצוענים, עם רוח ספורטיבית, שהגעתם מכל רחבי היבשת לירושלים כדי להתחרות באירוע היוקרתי הזה. אני יודע שכולכם עבדתם קשה מאד כדי להגיע לכאן, ואני מאחל לכולכם בהצלחה".

מסיבת העיתונאים לקראת פתיחת אליפות אירופה עד גיל 20 (גביש מדיה)

נשיא התאחדות האתלטיקה האירופית, דוברומיר קארמרינוב, אמר: "מחר ישראל תעשה היסטוריה כשתארח לראשונה את אליפות אירופה עד גיל 20. 1159 אתלטים מ-44 מדינות ישתתפו בתחרות, ביניהם 27 מדליסטים הזהב מאליפות אירופה U18  ועוד מדליסטים רבים מאותה אליפות שיחזרו שוב לירושלים, כשלקהל תהיה הזדמנות נהדרת לצפות בכוכבים של העתיד, כאלה שיככבו באליפויות אירופה ב-2026 ו-2028 וגם אולי במשחקים האולימפיים בלוס אנג'לס 2028. ההתאחדות האירופית וכן הוועדה המארגנת למדו המון מהאליפות שהתקיימה אשתקד וכולם מוכנים לספק את אליפות אירופה עד גיל 20 הטובה ביותר".

יו"ר איגוד האתלטיקה הישראלי, עמי ברן: "אני רוצה לברך את כל חברינו מאירופה הנמצאים איתנו  כאן בירושלים לאליפות אירופה באתלטיקה עד גיל 20. אני מאמין שהאירוע הזה יהיה אחד שיזכרו שנים רבות ותהיה עוד אבן דרך לצמיחתה של האתלטיקה הישראלית ולהפוך אותנו לגורם מוביל באתלטיקה האירופאית.אני רוצה להודות לעיריית ירושלים בראשות ראש העיר משה ליאון, משרד התרבות והספורט ולמועצה ההימורים בישראל על התמיכה בהגשמת האליפות הזו. צוות LOC ואיגוד האתלטיקה שלנו נתנו הכל כדי להפוך את האליפות לחוויה בלתי נשכחת. האליפות תהיה אירוע מרהיב, שאנו מקווים שייתן השראה לבני הנוער בישראל להצטרף לעולם האתלטיקה ולהגיע לגבולות שלא האמינו שיהיו ניתנים להשגה".

מאיר ברדוגו, מנכ"ל הטוטו, שמעניק חסות ראשית לאירוע: "הטוטו שמח לשוב ולהעניק חסות לאליפות אירופה באתלטיקה עד גיל 20, שמתקיימת כאן בישראל. אנו עומדים בפתחה של שנה אולימפית, ומאמינים שהתחרות תעניק השראה לכולנו ותצעיד את הספורט הישראלי קדימה. הטוטו, ואני אישית כמנכ"ל, שמנו לעצמנו כמטרה לפעול למען הספורט הישראלי במגוון צורות. הבאת תחרויות בינלאומיות יוקרתיות לישראל, ובמיוחד לירושלים, מראה את פניה היפות של מדינת ישראל ומהווה עבורנו גאווה גדולה. הקיץ הנוכחי הוא לא פחות מהיסטורי בספורט הישראלי. ההצלחה של הנבחרות הצעירה בכדורגל, הנבחרת הצעירה בכדורסל, ומדליית הזהב של בלסינג אפריפה נותנים תקווה לעתיד ורוד לספורט הישראלי. לסיום, אני רוצה לפנות לירושלמים, ולישראלים בכלל. כדאי לכם להגיע לכאן בימי האליפות, תוכלו לצפות מקרוב בכמה מהאתלטים הגדולים ביותר בעולם לגילם, וכמובן לצפות באתלטים הישראלים המוכשרים שלנו. אני בטוח שבעוד כמה שנים נוכל להצביע על כמה מדליסטים ולהזכיר שראינו אותם ממש כאן, בגבעת רם בירושלים".

מסיבת העיתונאים לקראת פתיחת אליפות אירופה עד גיל 20 (גביש מדיה)

נציג האתלטים הישראלים, עדן סלע, סיפר: "אני מאוד מתרגש לקראת אליפות אירופה הראשונה שלי במקצועות היחידים ומאד שמח שהיא בירושלים, מול הקהל הביתי. המטרה שלי היא לייצג את המדינה בכבוד ולקבוע שיאים אישיים חדשים, התאמנתי כל השנה לרגע הזה.   

נציגת האתלטים הישראלים, הלה עזרן, הוסיפה: "מאז שעשיתי את הקריטריון עבדתי מאוד קשה כדי להגיע כמה שיותר מוכנה. אני מאוד שמחה שהאליפות כאן בירושלים, משפחה וחברים שלי יגיעו לתמוך ולעודד ואני בטוחה שעם התמיכה שלהם מהיציע אני ארוץ מהר יותר וטוב יותר. המטרה שלי היא לעשות שיא אישי חדש ולהתברג כמה שיותר גבוה.

אלוף אירופה עד גיל 18 בקפיצה לרוחק, מאטיה פורלני האיטלקי: "אני גאה להיות בירושלים, זה נותן לי השראה להצליח וכך גם לנבחרת שלי. זה מקום היסטורי, גם מבחינה אישית כי אני זוכר את המקום הזה לטובה ורוצה לחזור על ההישגים שלי מהשנה שעברה. כל תחרות פה היא מיוחדת והחלום שלי הוא לזכות במדליה אולימפית ולכן חשוב לי להצליח פה. התחרות הזו חשובה לניסיון שלי".

אלופת אירופה עד גיל 18 בקרב רב, יאנה קוזצ'אק  הקרואטית: "לקראת התחרות עבדתי בעיקר על כדור ברזל ועל 800 מטר, מקצועות שאני חושבת שעוד יש לי מקום להשתפר. אני כמובן שואפת למדליית זהב בקרב רב, הייתה מחשבה אולי להתחרות במקצועות הבודדים אבל בסוף אני הכי אוהבת קרב רב.  גם אחותי תתחרה כאן בתחרות, ב-100 מטר משוכות, היא מכוונת גם למדליית זהב ואני מאמינה שהיא תעשה את זה. אבא שלנו פה, כל המשפחה כאן בישראל אז תעודדו את משפחת קוזצאק" .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW