כדורגל ישראליליגת העל

ועד השופטים וההתאחדות לכדורגל הגיעו לסיכום בנושא השכר

לאחר משא ומתן של שבועיים בעקבות סכסוך העבודה שהוכרז בייצוג ההסתדרות הלאומית, הצדדים הסכימו על תוספות שכר משמעותיות והעונה תיפתח כרגיל. יו''ר ההתאחדות זוארץ :"היה חשוב להגיע להסכם ארוך טווח''

לאחר משא ומתן של שבועיים, הושגה הסכמה ועונת הכדורגל 2023/24 תיפתח כסדרה – זאת לאחר שהערב (רביעי) הושגו הסכמות בין ועד השופטים וההסתדרות הלאומית להתאחדות לכדורגל. במסגרת ההסכמות נקבעו תוספות שכר משמעותיות בכל הליגות לכלל חברי איגוד השופטים, שיכנסו לתוקף החל מינואר 2024. עלות ההסכם בין הצדדים עד ל-31.12.2027, היא כ-20 מיליון ש"ח, תוספת של 5 מיליון ש"ח לשנה.

יו"ר ועד השופטים, משה בוחבוט: "הבטחנו להביא בשורה לשופטים וקיימנו. לאחר שהשלמנו את המשימה הראשונה העונה של שינוי תקנון המשמעת בנושא אלימות כלפי שופטים, היום אנחנו משלימים את משימת הדגל של הוועד המכהן עם הסכם חדש מול ההתאחדות לכדורגל. אני רוצה להודות לכל השותפים לדרך מההתאחדות לכדורגל ומשרד הספורט ולחברי הוועד שעבדו ימים ולילות להשגת הסכם קיבוצי שמשנה את תנאי ההעסקה של שופטי הכדורגל בישראל בצורה משמעותית לראשונה מזה עשרות שנים".

יו"ר ההתאחדות, שינו זוארץ (ההתאחדות לכדורגל)

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, שינו זוארץ: "היה חשוב להגיע להסכם ארוך טווח שיבטיח אופק לצוותי השיפוט, יכולת אמיתית לגייס עתודה שיפוטית ושכר הגון למי שהם חלק כל כך משמעותי בענף. זה היה מו״מ שבו כל הצדדים רואים את הדברים באותו אופן, עובדים יחד כדי להגיע לסיכום ומכבדים זה את זה. אני מודה לשר התרבות והספורט על החשיבות שייחס לנושא ועל תרומתו לפתרון, לנציגי ההסתדרות הלאומית ולוועד השופטים. ההסכם יובא לאישור בישיבת הנהלת ההתאחדות ב-28 באוגוסט".

יו"ר ההסתדרות הלאומית, יואב שמחי: "אני מודה לצוותי המו״מ, לוועד השופטים, ליו"ר ההתאחדות שינו זוארץ ולשר הספורט מיקי זוהר על התערבותו ותוספת התקציב לטובת ההסכם. שופטי הכדורגל בישראל נמצאים בחזית הספורט ויש להעניק להם את הכלים והאמצעים על מנת להבטיח את שכרם, קידומם המקצועי וביטחונם לאור גילויי האלימות בעונה האחרונה".

יו"ר איגוד השופטים, גיורא ענבר: "מדובר בהסכם חשוב ומשמעותי, שיעשה צדק עם השופטות והשופטים שלנו, ויתקן עיוותים של שנים רבות. אני חשבתי ועודני חושב שהשופטים שלנו עושים עבודת קודש, בתנאים לא פשוטים, ומגיע להם לקבל שכר מתגמל והוגן על עבודתם הקשה והמקצועית. אני מודה ליו"ר הועד משה בוחבוט, ליו"ר ההתאחדות לכדורגל שינו זוארץ ולשר הספורט מיקי זוהר שהצליחו להגיע לעמק השווה ולפתור את המשבר. הסכם השכר הקיבוצי המשופר הוא צעד מבורך וראוי בכיוון הנכון!".

גיורא ענבר: ''נגבור על כל מכשול כל עוד נשמור על אחדותנו''
יו"ר איגוד השופטים, גיורא ענבר (ההתאחדות לכדורגל)

מנכ"ל איגוד השופטים, יריב טפר: "במהלך כל המו"מ היה עלינו לעמוד בשתי משימות: האחת לתת מענה לדרישה הצודקת לשיפור תנאי השכר של השופטים/ות ועוזר/ות השופט, בעיקר לשופטי הליגות החובבניות ומחלקות הנוער, והשניה – להקפיד על אי פריצה של תקציב ההתאחדות לכדורגל. הבנת הוועד בראשותו של משה בוחבוט מחד לאיזון הנדרש ומאידך, רצונו של יו"ר ההתאחדות, מר שינו זוארץ, לבצע את התיקון המתבקש ובכך לגרום להעלאת רמת השיפוט בישראל ולהפוך את מקצוע השיפוט לאטרקטיבי בפני צעירות וצעירים, הביאה להסכמה החשובה ולעידן חדש באיגוד השופטים. המו"מ נוהל בכבוד הדדי, דיסקרטיות ובאופן המקצועי ביותר על ידי כל הצדדים, מה שסייע להשגת התוצאה המיוחלת".

טפר הוסיף: "באופן אישי, אני מבקש להודות למנכ"ל ההתאחדות, מר ניב גולדשטיין, ולגזבר ההתאחדות מר דודי גיל שהיו חלק פעיל ומלא במו"מ וסייעו להוביל להסכם החשוב, למשה בוחבוט יו"ר הוועד ולירון קדוש חבר הוועד שללא עבודתם המאומצת וגישתם החיובית לא היינו מצליחים להגיע להסכם. לשר הספורט מר מיקי זוהר שסייע בפריצת הדרך. ליו"ר האיגוד, מר גיורא ענבר שגיבה וסייע, כמו תמיד, לאורך כל הדרך ובעיקר למר משה (שינו) זוארץ, יו"ר ההתאחדות, שבלעדיו לא היו הצדדים מגיעים להסכמה. שינו הוביל וחתר מרגע כניסתו לניהול האירוע לסיום מהיר וצודק. תודה לכולם ושיהיה לכולנו עונה טובה ומוצלחת".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button