ספורט אולימפיענפים אחריםענפים נוספים

התקרב לפריס: מדליית זהב לרועי דרור זכה בגרנד פרי האירופאי

צעד ענק בדרך להבטחת כרטיס לפריז לקשת הריקרב רועי דרור, שניצח את מיטב הקשתים בעולם ואת פטריק יוסטון הבריטי בגמר הגרנד פרי: ''אנחנו עובדים קשה בשביל להביא את עצמנו לשיא ברגע האמת והכל התחבר''

קשת נבחרת ישראל, רועי דרור, ממועדון קשתי כוכב השרון, הגיע השבוע לתחרות הגרנד פרי בקרואטיה בכושר שיא והפגין עליונות לאורך כל הדרך. בשלב המוקדמות דורג דרור במקום ה-12 מתוך 75 מתחרים. בשלבי שמינית ורבע הגמר הוא ניצח את היריבים הבכירים כיום בעולם, כולל את אלוף העולם מטה הגזוז מטורקיה, הקשת הראשון אי פעם שמחזיק בתואר האולימפי, העולמי והאירופאי בו זמנית. דרור ניצח את הגזוז בקרב מרתק בשלב רבע הגמר בתוצאה 6-2.

בחצי הגמר ניצח דרור את מטאו בליסירי מאיטליה בהתמודדות מרשימה עם ניצחון 7-3 ובגמר התחרה דרור נגד פטריק יוסטון, אלוף העולם לנוער לשעבר וקשת אולימפי מריו וטוקיו, וניצח אותו בהתמודדות חד כיוונית בתוצאה 6-0. רועי דרור מסר: "אנחנו עובדים קשה בשביל להביא את עצמנו לשיא ברגע האמת והשבוע הכל התחבר. מעבר לגאווה הגדולה לשמוע את התקווה במעמד הפודיום זה גם הישג שמעלה לי מאוד את הביטחון בדרך לפריס".

הבטחת הכרטיס למשחקים האולימפיים בפריס, בעוד חודש וחצי, בדגם הריקרב, כבר אינה בגדר חלום, כאשר מדליית הזהב של רועי דרור מעניקה לו 30 נקודות דירוג נוספות, וממקמת אותו במקום ה-23 בדירוג העולמי. דירוג זה יספק על מנת להבטיח את הכרטיס לפריס דרך הדירוג העולמי, כאשר 2 הקשתים הראשונים בדירוג העולמי ללא קווטה, מקבלים את הכרטיס למשחקים האולימפיים. רועי צפוי לסיים במקום הראשון בדירוג זה, כאשר הקשת הבא שמאיים על הכרטיס הוא אמירקון סדיקוב מאוזבקיסטן כאשר בינו לבין דרור מפרידות 41 נקודות. הפרש הנקודות עוד ניתן תיאורטית לסגירה, אך כאשר לפנינו עוד בסך הכל 2 תחרויות המעניקות ניקוד מרגישים באיגוד הקשתות שבהחלט ישנו סיכוי גבוה להשיג את הכרטיס.

מנכ"ל איגוד הקשתות, גיא מצקין: "רועי הפגין היום את סך היכולות שהופכות אותו לקשת בטופ העולמי. ההתעלות שלו היא בהחלט סימן נהדר בדרך לפריס והעובדה שהצליח לנצח את הקשתים המובילים בעולם בהחלט נותנת לנו אינדיקציה שהעבודה הקשה שנערכת באיגוד ובמועדונים בשנים האחרונות נושאת פירות. ברכות גם לשמאי ימרום האדיר על מדליית הכסף בתחרות, מדליה שלישית בארבעת התחרויות האחרונות".

בנוסף להישג של רועי דרור זכה גם שמאי ימרום ממועדון קשתי מכבי ראשון במדליית הכסף בדגם הקומפאונד. שמאי, שדורג ראשון אחרי המוקדמות, ניצח 4 יריבים בדרך לגמר מול לוקאש פרזיבילסקי מפולין. על אף ירי מעולה של שמאי שירה 148 מתוך 150 נקודות, הפולני ירה ניקוד מושלם של 150 נקודות, ושמאי נאלץ להסתפק במדליית הכסף. שמאי, אשר מדורג 12 בעולם, משמר בכך את דירוגו העולמי מעונת הקיץ (מבטיח 4 תחרויות טובות), ולכן הוא צפוי להכנס לעשירייה הראשונה בעולם עד סוף העונה.

גם מיכאלה משה מקשתי מכבי תל אביב השתתפה בתחרות, אך הודחה בסיבוב השני לאחר קרב 4-6 מול קלאה ריסנוובר מגרמניה. בכך מיכאלה צפויה להישאר במקום ה-38 כאשר היא ה-5 בדירוג העולמי ללא קווטה.

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW