כדורגל ישראליליגות נמוכות

התקבל אישור סופי: הליגות הנמוכות שבות לאימונים

שני | 24/08/2020 | 16:40    מאת מערכת ישראל ספורט

אחרי חמישה חודשים של הפסקה בעקבות משבר הקורונה הוסכם עם משרדי הבריאות והספורט על חידוש האימונים. יו"ר ההתאחדות חסון: "המתנה שלנו לקראת החגים הבאים עלינו לטובה". העונה תיפתח באוקטובר

בשורות חשובות לחובבי הכדורגל הישראלי ולליגות החובבניות בישראל: משרדי התרבות והספורט והבריאות הגיעו היום (שני) להסכמה נוספת – במסגרתה ניתן אישור כללי לביצוע פעילות ספורט מבוגרים המחייב מגע, במסגרת קפסולות (קבוצות) קבועות, באופן עממי ותחרותי, תחת הנחיות התו הסגול – משמע ללא קהל, תוך שמירה על היגיינה אישית, שמירה על ציוד אישי ועטיית מסיכת פה ואף – למעט בעת ביצוע הפעילות.

האישור מתיר בין היתר, תחילת אימונים של קבוצות הליגות הנמוכות בענפי הכדור השונים, לקראת פתיחת הליגות הצפויה מיד אחרי החגים. מנכ"ל משרד התרבות והספורט, רז פרויליך: "אני רואה בפתיחת עולם הספורט – העממי והתחרותי, כמשימה חשובה מאין כמוה. אנו מתקדמים צעד אחר צעד, תוך הסכמה ושיתוף פעולה עם משרד הבריאות – כך שאזרחי ישראל יוכלו, גם תחת המגבלות – לבצע פעילות ספורטיבית, יותר ויותר. מודה מאוד לכלל הצוותים העוסקים במלאכה, נמשיך לפתוח את עולם הספורט ככל שניתן".

יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון: "הודות לעבודה מאומצת של ההתאחדות לכדורגל מול משרדי התרבות והספורט והבריאות, יתאפשר לכלל השחקנים והשחקניות בליגות החובבניות לחזור לשגרת אימונים מלאה וזאת בשורה משמעותית בדרך לחידוש הליגות. נכפתה על החבורה הנפלאה הזאת שאוהבת את המשחק פגרה של יותר מחמישה חודשים, אבל הם לרגע אחד לא איבדו תקווה. המתנה שלנו לחגים הבאים עלינו לטובה היא חידוש הליגות החובבניות מיד לאחריהם ותקווה לתחילת שנה טובה באמת".

חסון הוסיף: "אני שמח על ההקשבה מצד הרשויות ומעריך את המאמץ לטובת חידוש כלל הפעילות בליגות השונות. התחייבנו בפני השחקנים והצוותים המקצועיים כי ההתאחדות לכדורגל תעשה כל שביכולתה להחזיר אותם לפעילות, והעשייה היום-יומית המשותפת לנו ולהם הפכה את הדרישה הבסיסית למציאות, גם בימי קורונה מאתגרים מאין כמותם. חובה על כולנו להקפיד על ההנחיות הנדרשות ולתרום ככל יכולתנו כדי להבטיח עד כמה שניתן את ההתנהלות הסדירה של הליגות בעונת 2020/21".

מנכ"ל ארגון שחקני הכדורגל מושיקו מישאלוף בירך: "ההחלטה לאפשר לשחקני הליגות הנמוכות לשוב לפעילות ספורטיבית – בכפוף להנחיות התו הסגול – מוצדקת, שוויונית ומתבקשת. עמדנו לצד השחקנים לכל אורך הדרך, היינו איתם בהפגנות, ולאחרונה נפגשנו עם בכירי משרד הספורט כדי להאיץ את חזרת הליגות הנמוכות. השבתת הליגות הללו עשתה עוול עצום לשחקנים הרבים – חלקם הניכר בעלי משפחות – שמקור פרנסתם נלקח למשך תקופה ארוכה. מילה טובה מגיעה גם למנכ"ל ההתאחדות לכדורגל רותם קמר ולסגנו אבי לוי, שסייעו להשבת הליגות. אנו שמחים שהיה לנו חלק בתיקון העוול הזה, ומקווים שבקרוב יוכלו גם האוהדים הרבים והמסורים בכל רחבי הארץ לשוב למגרשים ולהנות מהענף שכולנו אוהבים".

שוער הפועל מרמורק וחבר הנהלת ארגון השחקנים אבי איבגי: "שמחים מאוד שחזרנו להתאמן לקראת פתיחת הליגה אבל גם את ההמשך צריך להבטיח. האתגר הבא שלנו הוא להשיג מתווה מוסכם ומסודר שיבטיח את זכויות השחקנים גם אם, חלילה, הליגות יושבתו מחדש. לנו, שחקני הליגות הנמוכות, יש מחויבות לקיים את כל  ההנחיות למען הבריאות שלנו ושל הסובבים אותנו".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW