כדורסלליגת העל

התקבלה הבקשה של הפועל ת"א: יציע האולטראס ייפתח בדרבי

בית הדין של איגוד הכדורסל המיר את העונש בעונש על תנאי, לפיו בכל השלכת אבוקות או חפצים בעונת המשחקים הנוכחית, יופעל העונש במשחק הבא מול מכבי. הדרבי עצמו נקבע סופית ל-20 בינואר ב-19:00

בשורות טובות לאדומים: בית הדין העליון של איגוד הכדורסל קיבל היום (רביעי) את בקשת החנינה של הפועל תל אביב והמיר את עונש סגירת היציע המערבי בהיכל קבוצת שלמה במשחק הדרבי בעונש של סגירת אותו יציע על תנאי. המשמעות: במשחק הביתי נגד מכבי תל אביב, שיתקיים במוצאי שבת הבאה (19:00), יוכלו האדומים להושיב את האולטראס שלהם במקומם הקבוע מאחורי הסל. בא כוחו של המועדון, עו"ד חיים יצחקי, שלח ביום שני מכתב לבית הדין של איגוד הכדורסל, בבקשה לחון את האדומים בהסתמך על יסוד כלכלי ויסוד הלוך הרוח על בסיס העובדה שלא מעט מאוהדי הקבוצה התגוררו ביישובי עוטף עזה ונמנים על קורבנות המלחמה.

אוהדי הפועל ת"א (אתר FIBA)

כזכור, בחודש יוני האחרון הרשיע בית הדין המשמעתי של האיגוד את הפועל בגין התנהגות אוהדיה במהלך שלושת משחקי סדרת הגמר של העונה שעברה, כאשר ההרשעה התייחסה בעיקר להשלכת עשרות אבוקות עשן בכל אחד משלושת משחקי הסדרה. בית הדין גזר תחילה את עונשה של הקבוצה לשני משחקי רדיוס (שני משחקי הבית הראשונים של הקבוצה בעונה הנוכחית) וסגירת היציע המערבי במשחק הבית השלישי, אך בחודש אוגוסט, אחרי שהאדומים הגישו ערעור כנגד חומרת העונש פסק בית הדין העליון שיש להמיר את העונש בסגירת היציע המערבי בשלושה משחקי בית, בהם שני משחקי הבית הראשונים בעונה הנוכחית ומשחק הבית הראשון נגד מכבי תל אביב.

הדיינים פרופסור עודד מודריק, עורך הדין יורם וסרצוג ועו"ד גדעון פרייטג כתבו בהחלטתם: "לא היינו מקבלים את הבקשה על בסיס ציר ההנמקה הכלכלי. אנו רואים ממש ובמיוחד סיכוי בהלוך הרוח בקרב הקבוצה ואוהדיה בעקבות האסון הנורא שגרם לפריצת המלחמה. הפועל תל אביב איננה הקבוצה היחידה שאוהדים שלה נפלו קורבן למתקפת הטרור ואיננה היחידה שאוהדים שלה נפלו בקרב. עובדה זו אינה גורעת מעוצמת הפגיעה בהפועל תל אביב ובקהל אוהדיה. פגיעה זו הייתה ל'מן המפורסמות'. אי אפשר היה שלא להבחין במאות ואולי אלפים מאוהדי הקבוצה שגדשו את בתי העלמין בהלוויות שנערכו לקורבנות הטרור. זה אינו עניין פעוט ערך".

אחרי דרמה גדולה: מכבי תל אביב אלופה בפעם ה-56
האבוקות של אוהדי הפועל ת"א בדרבי הכדורסל (שאול גרינפלד)

עוד כתבו הדיינים: "יש יסוד לסברה שאותו חלק מקהל אוהדי הקבוצה שנטל חרות לעצמו חזור ושנה לבצע פעולות מסוכנות של השלכת אבוקות באולם כדורסל, הפנים את מוראות הטרור הרצחני ומבין כעת שיש מצבים ונסיבות שמצריכים הפעלת אמצעי עשן ואש יתר על פני אולם הכדורסל ויש אויב שעוינותו ומסוכנותו גדולה אלפי מונים מזו של קהל הקבוצה היריבה. ניתן וצריך לקוות שההפנמה הזאת תוליך לשינוי מהותי בהתנהגות האוהדים במשחקים בכלל ובמשחק הדרבי הקרוב בפרט. דומה לנו שהסיכוי מצדיק נטילת סיכון".

הדיינים סיכמו: "בקשת החנינה מתקבלת באופן שהסגירה של היציע המערבי במשחק הבית הקרוב נגד מכבי תל אביב תומר בסגירה של אותו יציע על תנאי. התנאי הוא שאם הפועל תל אביב תורשע במהלך עונת המשחקים הנוכחית בעבירה שעניינה השלכת אבוקות או חפצים מסוכנים באולם המשחק, יופעל העונש המותנה במשחק הבית הראשון שהקבוצה תקיים מול מכבי תל אביב. אם לא יקוים משחק בית נגד מכבי תל אביב בעונה הנוכחית, תתבצע הפעלת העונש המותנה במשחק הבית הראשון נגד מכבי תל אביב בעונה הבאה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW