ענפים אחריםענפים נוספים

השר סמוטריץ': אסור לסגור את התאחדות הספורט לבתי הספר

שר האוצר השיב בוועדת הכספים בכנסת לדרישת ח''כ דוידסון לדאוג שהפעילות החשובה תמשיך ובכך מאות אלפי תלמידים ותלמידות ימשיכו לקבל תשתיות ספורט מתבקשות. דוידסון: ''זה כסף קטן שעושה הרבה''

ועדת הכספים בראשות ח"כ משה גפני, פתחה היום (שני) את דיוני התקציב הנוסף לשנת 2024 – ובין היתר, גם בהתאחדות הספורט לבתי ספר. נציגי התלמידים והמורים התייצבו לדיון בניסיון למנוע את סגירת התאחדות הספורט לבתי ספר, בעקבות החשש מההחלטה של משרד התרבות והספורט להפסיק את תקציב התמיכה הבסיסי שלה ולהעביר לארגון תקציבים בדרך אחרת על סמך מקור תקציבי זמני. אם הפעילו תיפסק, מאות אלפי תלמידות ותלמידים ברחבי הארץ לרבות תלמידים ותלמידות עם צרכים מיוחדים, יוצאי אתיופיה ועוד, לא יקבלו תשתיות ספורט בבתי הספר לאחר שעות הלימודים. 

יו"ר ועדת המשנה לספורט, ח"כ סימון דוידסון: "התקנה בתקציב הספורט שהיו בה 14 מיליון ש"ח ונוגעת להתאחדות בתי הספר קוצצה ונותרה על 0, כאילו לקחו תקנה חשובה ומחקו אותה. זה הולך לפגוע בילדים יוצאי אתיופיה, הסגירה של התאחדות בתי הספר הולכת לפגוע בעשרות אלפי ילדים, בעיקר בפריפריה, באוכלוסייה הערבית, כי לאותם ילדים לא יהיה לאן ללכת אחרי בית הספר. אלה ילדים שרגע אחרי בית ספר הולכים לפעילויות ספורט, 14 מיליון ש"ח האלה משנים חיים של ילדים, זה גם אלפי מקומות עבודה למורים ומאמנים במדינת ישראל. חברי הקואליציה, אתם תתנו לזה לקרות? לא ניתן לזה לעבור".

ח"כ סימון דוידסון (דוברות הכנסת, נועם מושקוביץ)

שר האוצר, ח"כ בצלאל סמוטריץ': "אני לא קובע למשרדים לאן לקחת את הקיצוץ, אני לא אומר לשר התרבות והספורט מהיכן לקחת את הקיצוץ, אמרתי לאגף תקציבים שלשרים יש מנדט לתעדף במשרדיהם, אני בשיח עם מי שאחראי על התוכנית הזו של החברה האתיופית, והילדים לא יישארו בחוץ, כי יש מקומות בכל התוכניות שפחות ממומשים. אני מסכים שהתוכניות בתי הספר חשובות מאוד, אז אני אומר לשר הספורט בוא תראה לי מה עם שאר השימושים, אין תוכנית שממומשת במאה אחוז ואין כמעט תוכנית שאת חלקה אי אפשר קצת לדחות".

מנכ"ל התאחדות הספורט לבתי הספר בישראל, זיו ישראלי: "בתקופה האחרונה נעשו מאמצים רבים להשגת תקציב כדי להשיב את ההתאחדות לפעילות סדירה לטובת אוכלוסיית הילדים ובני הנוער, אך לצערי, אנו לא מקבלים תקציב, ולו בסיסי. כמה חבל שניאלץ לבטל פעילויות חברתיות יוצאות דופן, במיוחד בתקופה מאתגרת זו, עבור הילדים שהכי צריכים זאת, בניהם גם ילדות וילדים עם צרכים מיוחדים. לא מדובר רק בחשיפה של הדור הצעיר לפעילות ספורטיבית, יש כאן הרבה מעבר, זה מקדם את החוסן הלאומי. השתתפות של ילד או ילדה בפעילות ספורט או טורניר, בטח של מפוני הצפון והדרום שחווים תקופה לא פשוטה, הנה אחד הכלים להתמודדות מיטבית עם המצב".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button