כדורגל ישראליליגת העל

השר מיקי זוהר מבטיח: "בשלב הזה לא יהיו שוטרים ביציעים"

במסגרת התוכנית הלאומית למיגור האלימות בספורט, אותה מגבש השר, תינתן הזדמנות נוספת לשינוי המצב מתוך אמונה ברצון הטוב של אוהדים רבים לשמור על הסדר. מה כן יהיה? קנסות מנהליים והרחקות מהמגרשים

במסגרת התוכנית הלאומית למיגור האלימות בספורט, אותה מגבש שר התרבות והספורט מיקי זוהר עם צוות משרדו בחודשים האחרונים, התקבלה היום (חמישי) ההחלטה יחד עם משטרת ישראל כי בשלב הזה לא יהיו שוטרים ביציעים על מנת לתת הזדמנות נוספת לשינוי המצב ומאמונה ברצון הטוב של אוהדים רבים לשמור על הסדר ביציעים.

במקביל, תקבע לתחילת ספטמבר ישיבת עבודה של שר התרבות והספורט מיקי זוהר וצוות משרדו יחד עם ראשי ארגוני האוהדים בישראל על מנת לשרטט את דרכי ההתנהלות ושיתוף הפעולה בעונה הקרובה כולל הסדרת פירוטכניקה ביציעים באופן מבוקר ובטיחותי.

שר התרבות והספורט, מיקי זוהר (ליאת אבשלומי)

במקביל, בימים אלו משרד התרבות והספורט שוקד על הקמתה של יחידה למניעת אלימות בספורט שתקבל הכשרה וסמכויות אכיפה ממשטרת ישראל. כבר מהעונה הבאה יחולקו קנסות מנהליים ואף יחליטו במקרה הצורך על הרחקות מנהליות לחודשים ארוכים מהמגרשים כנגד אוהדים אלימים, כחלק מהתוכנית הלאומית למיגור האלימות בספורט שתוצג במלואה לציבור בקרוב.

שר התרבות והספורט מיקי זוהר: "כפי שאמרתי מיומי הראשון בתפקיד, מיגור האלימות בספורט היא המשימה הכי חשובה שלי כשר התרבות והספורט של ישראל. אנחנו מביאים שורה של צעדיים מעשיים למיגור התופעה שאת חלקן נחשוף בקרוב. עם זאת, אנו מעוניינים לעשות זאת מתוך הבנה ורצון לשיתוף פעולה עם ארגוני האוהדים כדי למנוע חיכוך מיותר ושיפור חווית הצפייה במגרשי הספורט כי מגיע לכולנו ספורט נקי מאלימות".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button