כדורגל ישראליליגת העל

השר זוהר פנה למפקד פיקוד העורף: "להגדיל את כמות הקהל"

אחרי בקשת מכבי חיפה והפועל ת''א להגדיל את הכמות החל מסוף השבוע, השר הציג מתווה לפיו 15 אלף אוהדים ייכנסו לאצטדיונים הגדולים ו-7,000 לקטנים. מנכ"ל הירוקים: ''זהו צעד שיבטא את ניצחון הספורט והחברה'''

לאחר תחילת מתווה חזרת הקהל למגרשים בהדרגה, בוצעו שתי הגדלות למתווה, לפיהם נכנסו 1,000 אוהדים בשלב הראשון ו-5,000 בשלב השני. היום (שלישי) שר התרבות והספורט מיקי זוהר מבקש להגדיל פעם נוספת את כמות האוהדים במגרש לחצי מקיבולת הקהל במגרשים.

על פי ההצעה יוכלו להיכנס באצטדיונים הגדולים כ-15,000 אוהדים ובאצטדיונים הקטנים יותר בסביבות 7,000 בהתאם לאצטדיון. כחלק מהמדיניות של השר זוהר, מטרת המתווה ההדרגתי היא להגיע לבסוף לקיבולת מגרש מלאה כדי לחזור לשגרת חיים עד כמה שניתן כדי לא לתת לטרור ולחמאס את ההצלחה משיבוש שגרת החיים.

אוהדי הפועל ת"א (אסף הופמן)

בשלב הזה, ביקש שר התרבות והספורט ממפקד פיקוד העורף אלוף רפי מילוא חצי מהכמות על מנת לא ליצור צפיפות ביציעים כדי שבמקרה אזעקה הסיכון יפחת ויקל על ההתנהלות. כזכור, הנחיות פיקוד העורף למשמע אזעקה באצטדיון הן להתכופף במקום, לשים ידיים על הראש ולהתפזר ביציע.

מוקדם יותר, הפועל תל אביב ומכבי חיפה פנו ליו"ר מנהלת הליגות, ארז כלפון, בבקשה לאפשר כניסה של 15,000 אוהדים למגרשי הכדורגל, החל מהמחזור ה-13. כידוע, שתי הקבוצות ייפגשו ביום ראשון באצטדיון בלומפילד והמטרה שלהן היא שיהיה כמה שיותר קהל במשחק המסקרן.

מכבי חיפה קיבלה רק 940 כרטיסים למשחק בטוטו טרנר
אוהדי מכבי חיפה בסמי עופר (אליאב אוזן)

בהודעה מטעם שני המועדונים נכתב: "בשבועות האחרונים מאז חזרתה של ליגת one zero לשגרה, אנו בשיתוף עם מועדון הכדורגל הפועל תל אביב, פנינו לשר הספורט, מיקי זוהר, ליו"ר ההתאחדות לכדורגל, מר שינו זוארץ וליו"ר המנהלת, ארז כלפון, בבקשה להגדיל את  מספר הצופים באצטדיון".

עוד נמסר: "אנו מאמינים כי ביכולתם לנסות ולקדם את ההחלטה, ולבצע הערכת מצב מוקדמת עם פיקוד העורף וכשכבר בשלה העת להגדיל את מכסת האוהדים – ויהיה ניתן להוציא לפועל את בקשתנו כבר מהמחזור ה-13. מדובר בצעד משמעותי וחשוב לקראת חזרה מלאה לשגרה במגרשי הכדורגל בישראל, מבחינתו זה צעד שיבטא את ניצחון הספורט והחברה הישראלית".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button