במגרש הפוליטי

השר אלי כהן ביקר באזרבייג'ן: "עידן חדש ביחסים בין המדינות"

שר החוץ קיים ביקור מדיני חשוב ומוצלח באזרבייג'ן, המחזק את הברית המדינית-ביטחונית בין המדינית ופותח פתח להרחבת שיתופי הפעולה הכלכליים. השר, שנפגש בין היתר עם הנשיא, ימשיך כעת לטורקמניסטן

שר החוץ אלי כהן סיים הערב (רביעי) את ביקורו המדיני באזרבייג׳ן, במהלכו נפגש עם הנשיא  אילהם עלייב, שר החוץ ג'ייהון ביירמוב ושר הכלכלה מיכאיל בוגדנוב. שר החוץ כהן הודה לנשיא על החלטתו להקים שגרירות בישראל לאחר 30 שנות יחסים חמים בין המדינות, ואמר כי השגרירות תסייע לחזק את הקשרים בין העמים ובין הכלכלות. מבאקו ממשיך הערב שר החוץ כהן לביקור היסטורי באשחבד בירת טורקמניסטן, במהלכו יפגש עם הנשיא סרדאר ברדימוחמדוב ועם שרי החוץ והחקלאות, ויחנוך את בניין שגרירות ישראל במדינה, המרוחקת 17 ק"מ מהגבול עם איראן.

הקהילה היהודית בבאקו (צילום פרטי)
מפגש הוועדה הבין ממשלתית בבאקו (צילום פרטי)


מדובר בביקור מדיני חשוב ומוצלח באזרבייג'ן, המחזק את הברית המדינית-ביטחונית בין המדינית ופותח פתח להרחבת שיתופי הפעולה הכלכליים. שר החוץ חותם את ביקורו באזרבייג'ן לאחר שנפגש עם בכירי הממשל, בראשם הנשיא ושרי החוץ והכלכלה. השר אלי כהן דן עם בני השיח על האתגרים המשותפים לשתי המדינות, בראשם הביטחון האזורי והמאבק בטרור ובהרחבת הפעילות הישראלית במרכז אסיה. הלילה יגיע כאמור שר החוץ כהן לביקור היסטורי בטורקמניסטן במהלכו יחנוך את בניין שגרירות ישראל בעיר הבירה אשחבד.

שר החוץ אלי כהן, שר הכלכלה האזרי מיקאיל ג'בארוב, מרדכי שלו ועו"ד אלכסיי קובלנקו (צילום פרטי)
עו"ד אלכסיי קובלנקו עם מנכ"ל משרד החוץ רונן לוי (מעוז) (צילום פרטי)


שר החוץ אלי כהן מסר: "ישראל ואזרבייג'ן מחזקות את הברית המדינית, הביטחונית והכלכלית ביניהן. נפגשתי במהלך ביקורי עם נשיא אזרבייג'ן, אילהם עלייב ועם שרי החוץ והכלכלה, כולם ידידי ישראל. דיברנו על האתגרים האזוריים האסטרטגיים המשותפים לנו, ובראשם הביטחון האזורי והמאבק בטרור. חתמנו על שורת הסכמים ביננו לאזרבייג'ן שיגדילו משמעותית את הפוטנציאל הכלכלי בין המדינות. מבאקו אני ממשיך לביקור היסטורי בטורקמניסטן אשר יחזק עוד יותר את הקשרים והנוכחות של מדינת ישראל במרכז אסיה".

שר החוץ אלי כהן בביקור בקהילה היהודית (צילום פרטי)
הביקור החשוב בבאקו (צילום פרטי)


השר כהן גם סיכם בפרידה אישית ממקבילו האזרי: "בסיום ביקור מוצלח באזרבייג'ן, אני רוצה להודות לידידי שר החוץ ג'ייהון ביירמוב על האירוח החם. לפני שבועיים אירחתי אותו בירושלים, כשהגיע לפתיחת השגרירות האזרית בישראל, והיום בפגישה שוחחנו על המשך חיזוק הקשרים בין המדינות, ועל קידום שיתופי פעולה בתחומי הביטחון, הכלכלה, הסייבר, החינוך ועוד. זהו עידן חדש ביחסים בין המדינות, שהם בעלי חשיבות אסטרטגית. אני יוצא כעת לביקור היסטורי בטורקמניסטן, לפתיחת שגרירות ישראלית".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button