ענפים אחריםענפים נוספים

השמיים לא הגבול: התאחדות 'אילת' בוחרת את מצטייני השנה

במהלך הטקס השנתי של התאחדות ''אילת'', צוינו לשבח הישגי הספורטאיות והספורטאים שעמדו על הפודיום והביאו כבוד רב במהלך 2023. בנוסף, כמיטב המסורת, נבחרו מצטייני השנה בקטגוריות השונות

אמש (שני) נערך הטקס השנתי של התאחדות "אילת" ובמהלכו צוינו לשבח והועלו על נס הישגי הספורטאיות והספורטאים שעמדו על הפודיום והביאו כבוד רב במהלך 2023. בנוסף, כמיטב המסורת , נבחרו מצטייני השנה בקטגוריות השונות.

לטקס הגיעו כ-400 ספורטאים, מאמנים ובני משפחותיהם ובמעמד מנכ"ל משרד התרבות והספורט, כפיר כהן, מנכ"ל הועד האולימפי, גילי לוסטיג, ראשי איגודי "אילת", המאמנים וכמובן הזוכים והזוכות ורבים מבני משפחותיהם. הטקס נפתח בדקת דומיה ובעמידת דום לזכר נרצחי ה-7 באוקטובר, ובתקווה להחזרת החטופים. כמו כן, חולקו בכניסה לכלל האורחים סיכות סרט צהובות כסמל וסולידריות לתמיכה בחטופים הישראלים שבשבי החמאס.

מצטייני התאחדות 'אילת' 2023 בתמונה משותפת (צילום: גסטון קוריאל)

במהלך הטקס צוינו לשבח מצטייני האיגודים השונים והועלו על נס הישגיהם הבינ"ל המדהימים של הספורטאים בענפים השונים. ספורטאי התאחדות 'אילת' האירו את במות הספורט המובילות בעולם וייצגו את מדינת ישראל בכבוד ובגאווה רבה וזאת באמצעות זכייה בכ-80 מדליות באליפויות עולם ואירופה בלבד. בנוסף, כמיטב המסורת וכמדי שנה נבחרו ספורטאי השנה בקטגוריות השונות וזאת לאור הישגיהם הבינלאומיים.

להלן הזוכים:
'ספורטאית השנה' – פנינה ארונוב (ג'יו ג'יטסו).
'ספורטאי השנה' – רוח השם גורדון (אגרוף תאילנדי).
'הספורטאית הצעירה של השנה' – מיכל באלי (ג'יו ג'יטסו).
'הספורטאי הצעיר של השנה' – עמית בורנשטיין (ג'יו ג'יטסו).
'מאמן השנה' – פבל מוסין (סמבו).
'מאמנת השנה' – חנה פרבר (ספורט הריקוד).
בנוסף, בקטגוריית ספורטאי השנה במקצוע שאינו במשחקי העולם – זכו בפרס הספורטאים מוניה הינו, אמיר אסעד ואוסייד גודה (מענף הקיק בוקס).

כפיר כהן ואריק קפלן (צילום: גסטון קוריאל)

נשיא התאחדות 'אילת', אריק קפלן: "המסורת שבקיום הטקס ממשיכה ואני גאה ללתת את ברכתי על ההישגים והכבוד שהביא הספורט הישראלי בכלל והספורט שאינו אולימפי בפרט למדינת ישראל בשנת 2023. רבים מענפי 'אילת' שולבו בשנים האחרונות במשחקים האולימפיים והדבר מוכיח כי הועד האולימפי הבינ"ל מכיר שהענפים שלנו ראויים, מעניינים והישגיים וזכאים להתייחסות בהתאם. אני קורא להפסיק את האפליה התקציבית כלפיהם".

קפלן הוסיף: "לקראת משחקי העולם שיערכו בשנה הבאה, השנה תהיה קריטית להשגת הקריטריונים להשתתפות במשלחת. בצד זאת, אאחל הצלחה והישגים לאחינו הספורטאים האולימפיים והפראלימפיים בפריס 2024. אני מודה לכל חברי משפחת 'אילת' ומברך את ספורטאינו, מאמניהם ובני משפחתם בשנה טובה יותר לספורט הישראלי ולמדינת ישראל ומאחל שנראה את כל אזרחינו שבים אלינו בשלום, לצד חזרתם בבריאות של חיילנו משדה הקרב".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button