Uncategorized

הרנן פלר התארח בכנסת: "היה בי פחד, אבל זה לא שיתק אותי"

השדר הארגנטינאי שפעל להחזרת החטופים, ביניהם דודתו אופליה שחזרה מהשבי בעזה, דיבר בכנסת: ''עדיף שיהרגו אותי על כך שאני עושה - ולא על כך שאני שותק. אחרי 26 שנה שלא הייתי בישראל, מרגיש שזה הבית שלי''

ועדת המשנה לספורט, בראשות ח"כ סימון דוידסון, קיימה היום (שני) דיון על הירתמות עולם הספורט למאמץ המלחמתי. בשיאו של הדיון העניק היו"ר תעודת הוקרה לשדרן הספורט הארגנטינאי, הרנן פלר, על פועלו למען העלאת המודעות להשבת החטופים הישראלים. לצד התעודה הוענק לו גם כדורגל, חתום בידי 80 חברי כנסת. "למרות שיש לי אוסף כדורים, זה הכדור הכי חשוב שקיבלתי בחיי", אמר פלר בהתרגשות.

ח"כ סימון דוידסון (דוברות הכנסת, נועם מושקוביץ)

יו"ר ועדת המשנה לספורט ח"כ סימון דוידסון הודה לשדר הארגנטינאי: "מיליונים צופים במשחק הכדורגל ושומעים את דבריו של הרנן. התשוקה שלו בהעברת המסר למיליונים ברחבי העולם השפיעה על תפיסת העולם שלהם. כשראיתי אותך לראשונה – בכיתי. בשבועות הראשונים הרגשתי שאין לנו קול. הקול שלך מחזק את היהודים ואני רוצה לומר לך תודה בשם מדינת ישראל. אני קורא לוועד האולימפי ולאיגודים לצאת בהצהרה נגד החמאס ולדאוג לכל שכל ספורטאי ישראלי יוכל להתחרות בכל מקום בעולם, גם בתחרויות האולימפיות שיתקיימו בקיץ הקרוב בפריס". ח"כ דוידסון כינה את תקציב הספורט הנוכחי "בדיחה עצובה" וקרא להעלות אותו "לספורט יש כוח חינוכי אדיר הרבה יותר מבתי הספר. הדבר היחיד שמעלה חיוך ומוציא ילדים מפונים מחדרי בתי המלון, שם הם מסתגרים, הוא הספורט".

במשך 53 ימים פתח שדרן הספורט הארגנטינאי, הרנן פלר את שידוריו בקריאה לשחרור החטופים. ביניהם היתה דודתו אופליה רויטמן בת ה-77 מקיבוץ בארי שהושבה ארצה במסגרת עסקת החטופים: "כבוד גדול להיות כאן בכנסת, אני מתרגש ושמח להיות בישראל, אחרי 26 שנה מאז ביקורי האחרון. אני מרגיש שזה הבית שלי. אני שמח על שובה של דודתי אופליה, אבל אנחנו נשמח ממש ביום שיחזרו כל החטופים". הרנן סיפר על הקושי באותם ימים: "בתקופה הזאת היה בי פחד, אבל זה לא שיתק אותי. היו ימים שחזרתי הביתה וחיפשתי צלבי קרס על הקיר. ככל הנראה, אשתי והילדים פחדו יותר ממני. כשאני רבתי ברשתות החברתיות כאילו אני שמעון ויזנטל, אשתי אמרה לי לעצור. אמרתי שעדיף שיהרגו אותי על זה שאני עושה, ולא על זה שאני שותק ולא עושה דבר". הגעתו של הרנן התאפשרה בסיוע ההסתדרות הציונית.

הרנן פלר (דוברות הכנסת, נועם מושקוביץ)

מנכ"ל משרד התרבות והספורט כפיר כהן הודה להרנן על תרומתו ובירך אותו בברכת הכוהנים "כל מי שמתגייס למאמץ לשחרור החטופים הוא צדיק". "אתה אחד הקולות שנטעו בנו תקווה", אמר ח"כ מאיר כהן לשדר הארגנטינאי. גם מאמנת הכושר אירה דולפין הודתה לו: "זה הדבר הנכון והצודק לעמוד לצדנו".

ח"כ דבי ביטון, תושבת שדרות שפונתה מביתה: "כל קול בעולם מחזק ומסייע לנו. באותה שבת המחבלים היו ליד הבית שלי. היו צלפים מול ביתי, אבל מה שהעסיק אותי יותר מכל היו בתי והנכדים שעברו שעות קשות בכפר עזה, לצד חברים שנרצחו או נחטפו. אנחנו לא יכולים להכיל שואה מספר שתיים".

מנהלת מחלקת הספורט בשער הנגב, דפנה סיבוני ששון: "הרגעים האלה שאנחנו עושים ספורט זה השפיות שלנו. לא רק לי, אלא עבור הילדים במיוחד. ראינו את זה אצל ילדים שהוריהם נרצחו וגם אצל ילד שהיה חטוף ושחרר. זה חשוב יותר מפסיכולוג. אנחנו רואים ניצוץ אצל ילדים בעיניים". סגן ראש מנהל הספורט אבי בנבניסטי עדכן: "בשעה זאת עושות משאיות את דרכן לאילת ועליהן ציוד ספורט לטובת הילדים באזור".

ישיבת ועדת המשנה לספורט (דוברות הכנסת, נועם מושקוביץ)

מנכ"ל מכבי ישראל נאור גלילי סיפר על הפגישה שעזב בזעם בפיב"א: "אמרתי להם שלא יכול להיות שהם יהנו מכל המנעמים ולא יגנו את מעשי הטבח של חמאס. מנכ"ל פיב"א אמר שהם לא מתערבים בסכסוכים פוליטיים. הדם עלה לי לראש. בושה וחרפה לשבת בשולחן אחד איתם. יצאתי משם. אנחנו צריכים לזעוק את הזעקה שלנו מעל כל במה מרכזית בעולם".

נציגי מטה משפחות החטופים אמרו בפתח הדיון: "באנו לזעוק שנגמר הזמן. אנחנו רוצים את החטופים בבית עכשיו. אנחנו מבקשים שתהיו איתנו ותתנו לנו אור ירוק לעסקה שנראה שמתחילה להגיע. אל תשכחו אותנו".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button