כדורגל ישראליליגת העל

הצעת חוק חדשה: 30,000 ש"ח קנס לאוהד שפרץ לכר הדשא

בעקבות אירועי גמר גביע המדינה ובמטרה להילחם באלימות של אוהדי ספורט, חה''כ רון כץ מיש עתיד מציע להטיל קנס כבד: ''ההיטל הכספי נועד להרתיע את אלה שחושבים על כניסה שאינה חוקית לשדה המשחק''

30 אלף שקלים קנס לאוהד שפרץ לכר הדשא? זוהי הצעת החוק החדשה שהונחה היום (שני) על שולחן הכנסת של חה"כ רון כץ (ממפלגת יש עתיד). 

בהצעת החוק נכתב כי: "נגע האלימות בספורט הוא נגע חמור שיש לפעול על מנת לעקור אותו מן השורש. הטיפול בנגע זה כמו בכל אירוע עברייני אחר צריך להיעשות באופן פרטני כך שמי שנהג באופן עברייני ואלים יאותר, יועמד לדין ויישא בעונש המגיע לו. פריצות לשדה המשחק מתרחשות מדי שנה בדרך כלל בהיקפים קטנים ועל ידי פורצים בודדים. במרבית המקרים אותם פורצים מורחקים לתקופת זמן קצובה מהמגרשים, אולם עונש זה אינו מרתיע אותם כלל מלחזור ולפרוץ לשדה המשחק כאוות נפשם". 

הפריצה של אוהדי בית"ר ירושלים בגמר הגביע (ליאת אבשלומי)

כץ מציין את האירוע החמור שהתקיים בגמר גביע המדינה השנה, עם פריצת אלפי מאוהדי בית"ר ירושלים לכר הדשא באצטדיון סמי עופר בזמן טקס הענקת גביע המדינה כאשר גם נשיא המדינה ומכובדים נוספים היו על כר הדשא מה שהביא בסופו לביטולו של הטקס בפעם הראשונה בהיסטוריה בישראל.  "מדובר באירוע פריצה חסר תקדים באופיו ובקנה המידה שלו. הפריצה סיכנה את חיי האוהדים, השחקנים, הצוותים השונים ואף הביאה למראות שאינם מקובלים במדינת ישראל כמו הברחתו של נשיא המדינה אל מחוץ למגרש", כתב בהצעת החוק. 

לטענתו של חה"כ כץ, כדי למגר את תופעת האלימות בספורט ההולכת וגוברת משנה לשנה, יש להגביר את ההרתעה בין היתר באמצעות החמרת הענישה כנגד העוברים על החוק. לפיכך מוצע לתקן את חוק איסור אלימות בספורט, ולקבוע רף מינימום בסך 30,000 ש"ח לגובה הקנס המנהלי ששר המשפטים רשאי לקבוע לעבירה זו בתקנות העבירות המנהליות.

הפריצה של אוהדי בית"ר ירושלים בגמר הגביע (ליאת אבשלומי)

"הנטל הכלכלי הכבד שהצעת חוק זו מבקשת להטיל נועד להרתיע את אלה שחושבים על כניסה שאינה חוקית לשדה המשחק", ציין בהצעת החוק. הצעת החוק הנוכחית מתווספת להצעת החוק של חה"כ סימון דוידסון (יש עתיד) הקורא להגדיל את העונש הנוכחי בגין פריצה לכר הדשא משנת מאסר לשנתיים. בניגוד לח"כ כץ, דוידסון מדבר על הגדלת הקנס עד ל-9,000 ש"ח.

במקביל, מחר ייערך יום הספורט בכנסת ישראל במידה ולא יהיו שינויים בעקבות המבצע הצבאי בג'נין ייערך גם דיון בוועדה לביטחון לאומי לבקשתו של ח"כ דוידסון בנושא התמודדות המשטרה עם תופעות האלימות והגזענות במגרשי הספורט, בוועדת החינוך דיון בנושא חינוך גופני בבתי הספר, סמים ואלכוהול, השמנת יתר ופאנל בנושא קידום הספורט הנשי בישראל. כמו גם ציון הנושא במליאת הכנסת. כלל האירועים יהיו בהשתפות שר התרבות והספורט מיקי זוהר.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW