כדורגל ישראליליגת העל

הצעדים למיגור האלימות בספורט שסוכמו בין זוהר לבן גביר

השר לביטחון לאומי ושר התרבות והספורט נפגשו, גישרו על הפערים וסיכמו על צעדים דוגמת הגדלת התקנים ליחידה למניעת אלימות וכלבי הרחה באצטדיונים. זוהר: ''זו המשימה הראשונה בחשיבותה בימים אלו''

שר התרבות והספורט מיקי זוהר, השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, מנכ"לי המשרדים ומפכ"ל משטרת ישראל קובי שבתאי נפגשו היום (חמישי) לדיון למניעת האלימות במגרשי הספורט.

בפגישה גושרו הפערים בין משרד התרבות והספורט למשטרה בכל הנוגע לטיפול באלימות בספורט. בנוסף, סוכם על תוכנית אסטרטגית להמשך פעילות המשטרה יחד עם משרד התרבות והספורט באבטחת המשחקים במגרשים בהובלת פורום מנכ"לי המשרדים.

הישיבה עם השרים איתמר בן גביר ומיקי זוהר (תקשורת משרד התרבות והספורט)

הפגישה הייתה פורה מאוד ואפקטיבית עם צעדים אופרטיביים למיגור תופעת האלימות בספורט כגון: הגדלה משמעותית של תקני היחידה למניעת אלימות בספורט, גיוס כלבי הרחה בכניסה לאצטדיונים, הקמת מערכת ממוחשבת למתן קנסות מנהליים כבר מתחילת העונה הבאה, בחינת שימוש בפירוטכניקה קרה וכן, פעילות מודיעינית של המשטרה יחד עם הקבוצות לאיתור אוהדים פורעים גם לאחר המשחק.

שר התרבות והספורט, מיקי זוהר: "כידוע, מניעת האלימות בספורט היא המשימה הראשונה בחשיבותה בימים אלו. בנינו אמון יחד עם המפכ"ל והשר לביטחון לאומי כדי שמשחקי הספורט יתקיימו בצורה בטוחה ועונת המשחקים הקרובה תוכל להיפתח כסדרה. אני שמח כי כלל המשתתפים הבינו את חומרת המצב".

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר: "בעיית האלימות בספורט גוברת ועם פתיחת עונת המשחקים הקרובה אנחנו חייבים לתת מענה. אנחנו נצטרך להתגבר על מספר משוכות, בעיות כוח אדם, תקציב ועוד, אך בשיתוף פעולה עם משרד הספורט והמשטרה ניתן מענה טוב ככל האפשר".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW