ענפים אחריםשחייה

"הפריע לקטארים שזכיתי על אדמתם ולכן אני שמחה עוד יותר"

סגנית אלופת העולם הטרייה ב-400 מעורב אישי, אנסטסיה גורבנקו, זכתה לקבלת פנים חגיגית בנתב''ג: ''הייתי מאוד מוכנה מנטלית לתנאים בדוחא, למדתי על עצמי המון. הגמר? שרתי לעצמי שיר בראש כדי ליהנות מהדרך. לאט לאט מתחילה להבין מה קרה''

אחרי שזכתה אתמול במדליית הכסף במשחה ל-400 מטר מעורב אישי באליפות העולם בדוחא, קטאר, אנסטסיה גורבנקו נחתה בישראל היום בצהריים (שני) וזכתה לקבלת פנים חגיגית בנתב"ג, כיאה למי שעשתה היסטוריה. הישראלית בת ה-20, שקבעה שיא ישראלי חדש של 4:37.36 דקות, היא המדליסטית הראשונה של ישראל אי פעם באליפויות העולם בשחייה.

אנסטסיה גורבנקו עם המדליה (רועי ינקלוביץ)

גורבנקו אמרה בנתב"ג: "זה מרגש, כיף מאוד לעשות את זה עבור המדינה שלנו על אדמת קטאר. אני לאט לאט מתחילה להבין את מה שקרה אתמול. לא ממש שמעתי את הקריאות נגדנו וגם הייתי בשוק אחרי המשחה. אני יודעת שהקהל המקומי לא רצה שאזכה על אדמת קטאר, והבוז הגיע כי זה הפריע להם. המטרות שלי באולימפיאדה יהיו להצליח לשבור את השיאים האישיים שלי, לעלות כמה שיותר שלבים ומשם הכל פתוח. אני אהיה מרוצה מלשבור את השיאים שלי ולראות לאן זה ייקח אותי".

השחיינית הבכירה של ישראל הוסיפה: "אם לפני שלושה חודשים היו אומרים לי שאהיה מקום שני בעולם במשחה הזה, הייתי צוחקת לאנשים בפרצוף. הבנתי שהדבר הכי טוב שאני יכולה לעשות זה להמשיך לייצג את ישראל בעולם ובמיוחד במקום כמו קטאר. הייתי מאוד מוכנה מנטלית לתנאים שם, לזה שלא נוכל לצאת מהמלון. הייתי די עסוקה אז הימים עברו מאוד מהר. ככל שאני מתקדמת הציפיות עולות וגם הלחץ. אני עובדת עם פסיכולוג ספורט, הניסיון עוזר, ואני עושה את זה בשביל עצמי והגאווה שלי וכמובן המדינה. אני כל הזמן מזכירה לעצמי מה המטרות שלי".

גורבנקו הוסיפה: "למדתי על עצמי הרבה במהלך השבוע האחרון. ידעתי שרק לעלות לגמר הזה יהיה אתגר גדול. ידעתי שהכל יהיה מאוד צמוד ופתוח במשחה, התרכזתי במסלול שלי ולא הסתכלתי על הבנות שסביבי. זה באמת עבד ממש טוב, במאה מטרים האחרונים כבר הסתכלתי והייתי בשוק שזה צמוד. שרתי לעצמי שיר בראש כדי ליהנות מהדרך ומהמשחה עצמו. אני הייתי רוצה להתברג על לפחות 2-4 משחקים מרכזיים גם במשחקים האולימפיים. אני מתאמנת למשחקים כאלה, זה פותח עוד אפשרויות ואין סיבה שלא אשחה משחים מגוונים כמו 400 מעורב. אני מקווה שזה מראה לילדות הקטנות שעכשיו באגודות שיעזו לחלום ושהכל אפשרי. אני מקווה שזה ימשוך עוד בנות לשחייה ושייהנו מזה".

יו"ר איגוד השחייה, מיקי חליקה (רועי ינקלוביץ)

יו"ר איגוד השחייה מיקי חליקה אמר: "זאת התרגשות משום ששלושה חודשים לפני האליפות הזאת, לא היה ברור בכלל אם נגיע לקטאר, והיה ברור לנו שאם נגיע לשם, הגשמת חלומות שלנו זאת המשימה שאנחנו מייחלים אליה. ההתנהלות בקטאר הייתה מאוד מאתגרת לספורטאים שלנו. מעבר לזה שהיינו צריכים להיות בבריכה ובמלון עם מאבטחים מקומיים, הדבר הכי חשוב זה שאתמול נקבעה היסטוריה. פעם ראשונה ששחיין ישראלי עומד על הפודיום באליפות עולם בבריכה של 50 מטר, ולא רק שאנסטסיה עשתה את זה, היא עשתה את זה בגדול והייתה פסע ממדליית זהב. זאת התשובה הכי טובה שיכולנו לתת כמדינה, כעם, זה הדבר הכי טוב שיכול היה לקרות".

חליקה הוסיף: "האיגוד העולמי לא הגיב לשריקות הבוז, גם הם היו מופתעים. זה ברור שככה לא צריך להתנהל קהל, אבל זה מעיד יותר על הקטארים ועל המסר שהם רצו להעביר. לנו היה חשוב שדגל ישראל יתנוסס בקטאר, ואמרנו לאיגוד העולמי שלא נגיע אם מישהו יפגע בדגל. הסברנו להם שדגל ישראל יהיה חייב להתנוסס. אנחנו נשלח מכתב מטעם האיגוד על ההתנהלות של הקהל הקטארי, ונביע את מורת רוחנו סביב האירוע הזה, אבל בגלל שאני יודע עם מי אני מתעסק, אני לא בונה על זה יותר מדי".

היו"ר סיכם: "ההישג הזה הוא הדבר הכי טוב שהשחייה הישראלית הייתה יכולה לייחל אליו, זאת הדחיפה הכי טובה לדור הבא. אנחנו צריכים לחשוב איך אנחנו הופכים את הנוער שלנו לטוב יותר, עם יותר בריכות. זאת זכייה היסטורית, חלומית, והדברים האלה הם עוד צעד בקידום הענף הזה. אנחנו מתמודדים ברמה היומיומית עם קשיים. זה לא ג`ודו שמניחים מזרן ואפשר לצאת לדרך עם 750 ספורטאים. זאת משימה, ואנחנו צריכים 17 אלף שחיינים רשומים באיגוד כדי שמחר בבוקר תבוא אנסטסיה הבאה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW