כדורגל ישראלינבחרת ישראל

הפעילות של ההתאחדות וספיישל אולימפיקס לספורטאים מפונים

אירוע מיוחד: עם בניון, גלוך, דסה, בלילי ועוד, הארגונים קיימו פעילות למען ספורטאים עם מוגבלות קוגניטיבית, שכלית, התפתחותית ותקשורתית אשר פונו מהדרום. בריבו: ''הרגשה מדהימה, כל אחד ואחד כאן הם טובי בנינו''

ההתאחדות לכדורגל, ביחד עם ספיישל אולימפיקס, קיימו היום (חמישי) יום פעילות מיוחד למען ספורטאי ספיישל אולימפיקס עם מוגבלות קוגניטיבית, שכלית, התפתחותית ותקשורתית אשר מפונים מאזור הדרום בעקבות המלחמה.

כ-40 ספורטאי ספיישל אולימפיקס אשר בימי שגרה נמצאים במסגרות ספורטיביות ואשר פונו כעת לאזור המרכז, הוזמנו לבית הנבחרות בשפיים ליום מיוחד ביחד עם מאמני נבחרות ישראל והאקדמיה לכדורגל: גדי ברומר, איתי מרדכי, ניצן דמארי ואלי סודאי. בנוסף הגיעו לפעילות גם שחקן העבר פיני בלילי והמנהל המקצועי של נבחרת ישראל, יוסי בניון.

שחקני וצוות נבחרת ישראל עם ספורטאי ספיישל אולימפיקס (ההתאחדות לכדורגל)

ספורטאי הספיישל אולימפיקס עברו בתחנות כדורגל שונות וערכו משחק כדורגל. בסיום זכו למפגש מרגש עם הכוכבים האהובים עליהם מנבחרת ישראל: אוסקר גלוך, תאי בריבו ואלי דסה.

מנכ"לית ספיישל אולימפיקס, שרון לוי בלנגה: "ספורטאי ספיישל אולימפיקס נדחקים לשולי החברה בימים כתיקונם וכיום כאשר אנו נמצאים תחת ימי לחימה המשקפים חוסר וודאות ביחס למציאות העתידית המורכבת, אוכלוסייה זו נדחקת אף יותר לשוליים ואינה יודעת לזעוק את קולה. המלחמה יצרה עבור מאות ספורטאים אשר פונו מבתיהם ומהמסגרות ספורט היומיומיות שלהם רעידת אדמה נפשית ובריאותית בעצירת פעילות מוחלטת. עבור אנשים עם מוגבלות, יציבות ו-וודאות של שגרה הוא המרכיב הראשון והחשוב ביותר לבריאות. אנו שמחים שניתנה לנו ההזדמנות ביחד ליצור עבורם יום מיוחד שמסב להם אושר בימים מורכבים אלו".

גון צורי, מנהל ספורט ארצי בספיישל אולימפיקס: "נמצאים איתנו היום כ-40 ספורטאים עם צרכים מיוחדים שפונו מהדרום עקב הלחימה, דווקא בתקופה כזו שהשגרה נפגעת ונוצר חוסר וודאות של הספורטאים כאן שמפונים מהדרום – הפעילות הגופנית היא מבורכת והחיבור של ספיישל אולימפיקס עם ההתאחדות הוא שובר שיאים, מרגש ועוצמתי תמיד".

אוסקר גלוך במהלך האירוע (ההתאחדות לכדורגל)

עוד הוסיף: "אני שמח לראות שההתאחדות לכדורגל מבינה את החשיבות של שילוב ספורטאים עם צרכים מיוחדים בכדורגל הישראלי. גם אני תושב עוטף עזה והשגרה הנוכחית היא מאוד קשה, האירוע כאן היום הוא שובר שגרה ושווה זהב למפונים והיוזמה מבורכת לכולנו. הספורט עוזר לחניכים המדהימים כאן לישון יותר טוב ומשפר את אורח חייהם וזה נורא חשוב להתפתחות שלהם ולדרך חיים שלהם".

חלוץ נבחרת ישראל, תאי בריבו: "הרגשה מדהימה, כל אחד ואחד כאן הם טובי בנינו, כבוד בשבילי לגרום להם לשמוח, זוהי השליחות של שחקני נבחרת ישראל ואני שמח היום להיות כאן ולייצג את נבחרת ישראל במאורע החשוב הזה. ספורט זה ספורט והשילוב של ספורטאים בעלי צרכים מיוחדים והטמעה שלהם בחברה הישראלית הוא הכרחי ומבורך".

פיני בלילי במהלך האירוע (ההתאחדות לכדורגל)

מנהל תחום אחריות חברתית בהתאחדות לכדורגל, זיו סולומון: "יש לנו שותפות רבת שנים עם ארגון ספיישל אולימפיקס, כרגע יש המון ספורטאים שנמצאים ללא בית בעקבות הפינוי מאזור עוטף ישראל עקב הלחימה, האירוע כאן היום כולל אימון מאוד חוויתי לילדים והחזרתם לשגרת הספורט".

שחקן העבר של נבחרת ישראל, פיני בלילי: "היה מרגש מאוד, פעילות מבורכת של ההתאחדות לכדורגל, באופן אישי על המצב במדינה עקב הלחימה יש קושי יומיומי של כולנו אז בטח כמה וכמה אצל אנשים בעלי צרכים מיוחדים, כל פעם מחדש הלב מתמלא מחדש בתרומה לקהילה מאז ה-7.10, זוהי זכות ואני שמח לעשות את זה. אני משתדל להגיע לכל מקום שאני יכול להעלות חיוך ולהחזיר לחברה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button