כדורסלליגת העל

הפחתת נקודת ליגה ויציע סגור להפועל ת"א, רדיוס למכבי ת"א

נקבעו העונשים על אירועי סדרת הגמר: האדומים יארחו שני דרבים בעונה הבאה ללא יציע האולטראס וגם ישלמו קנסות כבדים, הצהובים ספגו משחקי רדיוס בפעם הראשונה ולחובתם עומד עונש הפחתת נקודות על תנאי

בית הדין של איגוד הכדורסל פרסם היום (שני) את החלטותיו בנוגע לאירועי סדרת גמר הפלייאוף בין מכבי תל אביב להפועל תל אביב. האדומים נענשו בהפחתת נקודת ליגה בפועל ובסגירת היציע המערבי (בו יושב הגוש המעודד) לשישה משחקי בית בעונת 2024/25, כולל שני משחקי הדרבי הראשונים שהקבוצה תארח. במקביל, האלופה נענשה בשלושה משחק רדיוס, כאשר הצהובים סופגים עונש רדיוס לראשונה בתולדות המועדון.

עוד נקבע לגבי האדומים כי בשנה הקרובה יעמוד נגדם תנאי להפחתת שתי נקודות נוספות ממאזנה במקרה של מעשה אלימות חמור של אוהדי הפועל תל אביב או שימוש שלהם באמצעים פירוטכניים. מעבר לכך, סגנית האלופה נקנסה בסכום מצטבר של 38,000 ש"ח, בגין הדלקה והשלכה של אבוקות, קריאות אסורות וזריקת חפצים מהיציע במשחקי סדרת הגמר. בנוסף, יעמדו נגדה היטלים כספיים על תנאי במקרה של העמדה חוזרת לדין על עבירות מסוג זה.

אוהדי מכבי ת"א (צילום: Djordje Kostic)

באשר לאלופה, בית הדין גזר כאמור על הצהובים שלושה משחקי רדיוס בתחילת העונה: הראשון יהיה 75 ק"מ מההיכל, משמע שמכבי תל אביב תוכל לארח את אותו משחק באולם רוממה שבחיפה או באולם הקונכיה בבאר שבע. השניים הנוספים יהיו 50 ק"מ מתל אביב, ויתקיימו בפיס ארנה בירושלים או באנרבוקס חדרה. מדובר בהפעלה חלקית של עונש על תנאי שעמד נגד הקבוצה מאז סדרת הגמר ב-2023.

בנוסף, הוטל על מכבי תל אביב עונש רדיוס על תנאי של 75 ק"מ אם אוהדיה ישתמשו שוב באמצעים פירוטכניים בעונת המשחקים הקרובה. במקביל, מכבי תל אביב נקנסה בפועל בסכום כולל של 69,000 ש"ח בגין הדלקת האבוקות בדרבי, קריאות אסורות ותנועות שיסוף לעבר אנשי הפועל תל אביב ויריקה לעבר קפטן הפועל תל אביב, תומר גינת. כן יעמדו נגד הצהובים קנסות על תנאי במקרה של הישנות עבירות אלה.

פרשים על סוסים מחוץ לדרייב אין (רועי ינקלוביץ)

בפסקי הדין של שתי הקבוצות התייחסו הדיינים עו"ד צביקה רויזן ועו"ד תגר עמיאל, לסדרת הגמר: "לא כך צריך להיראות משחק כדורסל, על אחת כמה וכמה, שלושת משחקי סדרת הגמר שאמורים להיות שיא העונה. למרבה הצער, בסדרת הגמר של העונה הנוכחית נשברו שיאי השפל של סדרת הגמר של העונה הקודמת. ברור שאנו נמצאים עמוק למטה במדרון החלקלק ומתחת לרף בו מוכרעים משחקים מסיבות ספורטיביות בלבד".

עוד נכתב: "שוחחנו ממושכות עם נציגי הקבוצות שהופיעו בפנינו והמלצנו בפניהם שימצאו את הדרך להידבר ביניהם ולפעול יחדיו – כל אחד בקרב אוהדי קבוצתו וביחד בשינוי האווירה – כדי שמשחקי הדרבי יתנהלו באופן ספורטיבי וראוי. בוודאי שעל כל הגורמים העוסקים בכך – החל ממשרד הספורט ומשטרת ישראל ועובר באיגוד הכדורסל ובמנהלת ליגת העל, לפעול במרץ ובאיחוד כוחות ומשאבים כדי לעקור את התופעות האלימות, אשר אך בנס לא הביאו עד כה לפגיעה בנפש. הכתובת – השחורה – כבר מזמן על הקיר, ויש לפעול בנחישות ובמהירות".

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW