כדורסלליגת העל

הפועל תל אביב שללה מנוי לאוהדים שביזו את הטקס למשטרה

דירקטוריון הקבוצה הודיע כי מנויי אותם אוהדים יישללו ותימנע מהם האפשרות לרכוש כרטיסים למשחקים, אלא אם יתנצלו בצורה אישית וכנה בפני משפחות החללים. תובע האיגוד החליט להעמיד את הפועל ת''א לדין משמעתי

בעקבות האירוע אמש (ראשון) במשחק מול הפועל באר שבע, החליט דירקטוריון הפועל תל אביב כי יישלל המנוי והקבוצה לא תמכור כרטיסים לאותם אוהדים המהווים קומץ שאינו מייצג את אוהדי הקבוצה כולה, אשר רובם המכריע התנער מהתנהגות זו ואף גינה אותה.

מהאדומים נמסר עוד בנושא כי "הקבוצה תשקול להחזיר את המנוי/מכירת כרטיסים רק לאחר הבעת התנצלות אישית וכנה בפני משפחות החללים. עוד הוחלט, כי אוהד הקבוצה אשר ינהג באופן דומה בעתיד ויבזה טקס זיכרון מכל סוג שהוא – יורחק מיידית מהמגרשים".

בתוך כך, התובע המשמעתי של איגוד הכדורסל עו"ד איתמר ליפנר החליט היום להעמיד לדין את הפועל תל אביב בגין התנהגות אוהדיה, שביזו את הטקס לזכר השוטרים שנרצחו ב-7 באוקטובר לפני המפגש מול הפועל באר שבע/דימונה. התובע ביקש מבית הדין לגזור על הקבוצה קנס כספי כבד. הדיון נקבע ליום חמישי בשעה 16.00, כאשר הוחלט שהקבוצה עצמה תוכל להגיב בכתב.

ליפנר כתב: "קיבלתי לעיוני את דו"ח השיפוט ודו"ח המשקיף מהמשחק. מהדו"חות עולה כי בטרם פתיחת המשחק, נערך טקס לשוטרי משטרת ישראל אשר נפלו במלחמת חרבות הברזל. מיד עם תחילת קריאת דברי ההספד על ידי הכרוז, החלו להישמע קריאות בוז ושריקות מיציע אוהדי הפועל תל אביב. בהמשך דברי הכרוז ועליית משפחות הנופלים לפרקט, נשמעו קריאות 'משטרה בני ז****' מספר פעמים על ידי אוהדי הפועל תל אביב, ולקראת סיום הטקס פסקו הקריאות. בדו"ח המשקיף צוין כי הקריאות הושמעו על ידי אוהדים בודדים ואילו בדו"ח השיפוט נכתב כי הקריאות הושמעו על ידי עשרות אוהדים".

עוד נכתב: "עוד יצוין כי חלק ממשפחות השוטרים הנופלים נכחו באולם. אין צורך להכביר במילים לתאר עד כמה מעשים אלה מכוערים ופסולים. אוהדי הקבוצה אשר קראו את הקריאות הפסולות חצו גבול, וכל זאת אל מול אותן משפחות אשר איבדו את היקר מכל. לאור האמור, אני מחליט להעמיד לדין את הפועל תל אביב בגין התנהגות בלתי ספורטיבית של אוהדים. אני מבקש מבית הדין לגזור על הקבוצה קנס כספי כבד בפועל. לאור העובדה שמדובר במשחק חוץ, אני מסתפק בעונש זה בלבד. אני מצפה מהקבוצה לנקוט יד קשה כנגד אותם אוהדים. אני מותיר את קביעת גובה הקנס לשיקול דעת בית הדין".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button