כדורסלליגת העל

הפועל תל אביב: "ילדים, נשים וגברים הוכו, נדחפו והושפלו"

אחרי אירועי הדרבי, האדומים פרסמו הודעה חריפה: ''נימוקי המשטרה היו בבחינת לעג לרש. מי שאמור לשמור עלינו לא עשה זאת, אוספים תיעודים כדי שדבר כזה לא יחזור''. במועדון גם גינו את השלכת האבוקות מצד הקהל

הפועל תל אביב הפסידה אמש (שני) למכבי תל אביב במשחק השלישי והמכריע בסדרת הגמר, אך המשחק ייזכר בשל האירועים החמורים שקרו לפני ההתמודדות ובמהלכה, כולל אלימות משטרתית נגד אוהדי הקבוצה וכן השלכת אבוקות מצד הקהל האדום לעבר הקהל הצהוב. 

האדומים הוציאו היום הודעה בנושא ובה נכתב: "מועדון הפועל תל אביב כולו מביע שאט נפש וכואב את כאבם של אוהדים רבים שהגיעו אתמול ליד אליהו וסבלו מאלימות משטרתית בלתי נתפסת שמגובה בתיעודים רבים אותם אנו עדיין אוספים, ואנו מבקשים מכל מי שחווה אלימות אתמול להמשיך ולפנות אלינו בכל דרך. ילדים, נשים וגברים הוכו, נדחפו, והושפלו, רק כי רצו להגיע למשחק כדורסל. אנו נאסוף את התיעודים ונפעל כדי שדבר כזה לא יחזור. נימוקי המשטרה בדבר צעדה לא מורשית, כאילו הם לא ידעו והתייחסו לקיומה מלכתחילה, או חסימת כביש (הכביש שסגור ממילא בסמוך לכניסה לשערים) הן בבחינת לעג לרש.

"הנהלת המועדון פעלה החל משעות הצהריים המוקדמות, כאשר קיבלה את הודעת המשטרה על איסור הכנסת ציוד עידוד, יחד ולצד האוהדים מול המשטרה כדי לנסות להסדיר את הכנסת הציוד ולמנוע את הסלמת האלימות אך במבחן התוצאה נכשלנו. ההחלטה לקיים את המשחק למרות האלימות המשטרתית חסרת התקדים הייתה החלטה קשה, אך ההחלטה הנכונה ביותר לטובת מניעת המשך ההסלמה. בכוונתנו לעסוק במהלך הקיץ באופן נרחב במיקומה של המשטרה במשחקי הכדורסל, החל מנוהל אישור ציוד עידוד, קיצור תורי הענק וכמובן היד הקלה על ההדק בכל הנוגע לאלימות כלפי אוהדים.

"המועדון מגנה בכל תוקף את זריקת האבוקות המסוכנת על ידי מספר אוהדים לעבר היציע התחתון, שאין דבר שיכול להצדיק אותה. גם בנושא זה בכוונתנו לעסוק בקיץ ביתר שאת. נזכיר כי במהלך חלקים גדולים של המשחק צוות ההנהלה של המועדון ועובדיו ספגו זריקת חפצים בלתי פוסקת מיציעי מכבי לעבר הספסל כולל מציתים, כוסות, ואפילו חלקי כיסאות. גם בזה נטפל מול כל מי שאמור לשמור עלינו ולא עשה זאת. דירקטוריון המועדון ידון בצעדים אותם ינקוט עקב אירועי אתמול, ויודיע עליהם בהקדם. לא נשבר, לא נוותר, וגם מאתמול נצא חזקים יותר. יאללה הפועל".

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW