כדורסלליגת העל

הפועל תל אביב ביקשה לאפשר כניסה ליציע המערבי בדרבי

האדומים הגישו לבית הדין של איגוד הכדורסל בקשת חנינה מעונש סגירת היציע שנגזר עליה בדרבי בעקבות אירועי גמר הפלייאוף ביוני האחרון, כשהמטרה היא לארח את מכבי ת''א במגרשה הביתי לעיני יציעים מלאים

הפועל תל אביב הגישה הבוקר (שני) לבית הדין של איגוד הכדורסל בקשת חנינה מעונש סגירת היציע שנגזר עליה בדרבי שמתוכנן ל-20 בינואר, כשהמטרה כמובן היא לארח את מכבי תל אביב במגרשה הביתי לעיני יציעים מלאים. מדובר בעונש שקיבלו האדומים בקיץ האחרון בעקבות אירועי סדרת גמר הפלייאוף אשתקד, כשהקבוצה למעשה כבר זכתה בהקלה על העונש המקורי, שהיה שני משחקי רדיוס ומשחק שלישי שבו ייסגר היציע שמאחורי הסל המערבי.

במכתב שנכתב על ידי עורך הדין חיים יצחקי, נכתב בין היתר כי המלחמה שפרצה ב-7 באוקטובר "טרפה את הקלפים מן הקצה אל הקצה". עוד נכתב: "תחת פתיחה חגיגית של עונת הכדורסל אשר נדחתה, מצאו עצמם אנשי הפועל תל אביב במהלך השבועות שלאחר פרוץ המלחמה מדי יום ביומו בבתי העלמין, בהלוויותיהם של אוהדי הקבוצה אשר נפלו בטבח הנורא ובקרבות שלאחריו. כל שקרה לפני כן נשתכח, מטבע הדברים, מן הלב", נכתב. ואף על פי כן ידעה הפועל תל אביב לסייע במאמץ העורף בזמן המלחמה, באמצעות חמ"ל שהקימה שנתן מענה, בכל מחיר, לכל בקשה מצד בני משפחות הנופלים, החטופים והמפונים מקרב אוהדיה ובכלל".

השחקנים חוגגים (דוברות הפועל ת"א)

"לאור כל הללו ולאור האופן המופתי בו מייצגת הפועל תל אביב את הכדורסל הישראלי באירופה, כמו גם לאור הקורבן הכבד כל כך שהקריבה קהילת הפועל תל אביב בשבועות שמאז פרוץ המלחמה, דומה כי יש מקום לשקול בשנית את העונש אשר הוטל על הפועל תל אביב ולאחר שריצתה את מרבית העונש, להעניק לה חנינה באופן אשר ימנע את הצורך להעביר את משחק הדרבי הקבוע ליום 21.1.24 לאולם חלופי בחיפה, חולון או ירושלים. האפשרות כי הפועל תל אביב תארח את הדרבי בהיכל קבוצת שלמה תוך סגירת היציע המערבי, אינה מתיישבת עם המציאות.

"מאחר שהמנויים נמכרו עד האחרון שבהם, משמעות סגירת היציע המערבי הינה כי 500 מרוכשי המנויים לא יוכלו להיכנס למשחק. וזאת, כאמור, בעונה בה נשללה הכניסה לשני משחקי הליגה הראשונים משני שליש מהמנויים ולכלל 3500 מנויי היורוקאפ מכלל משחקי היורוקאפ. זאת ועוד, מבירורים ראשוניים שביצעה הפועל תל אביב מאחורי הקלעים עולה כי גם משטרת ישראל לא תאפשר קיומו של הדרבי תוך סגירת היציע המערבי.

"אשר על כן ולאור הנסיבות המיוחדות, כמו גם לאור הטרגדיה העצומה שספגה קהילת אוהדי הפועל תל אביב – שקיבוצי עוטף עזה היוו אחד ממעוזיה מאז ומעולם – מתבקש בית הדין הנכבד להיענות לבקשה זו ולהעניק להפועל תל אביב חנינה חלקית, באופן שיאפשר לה לארח את משחק הדרבי באולמה הביתי מבלי שתתבקש לסגור את היציע המערבי".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW