כדורסלליגת העל

הפועל ירושלים: "תומכים בהפועל, אך נתייצב לגמר גביע ווינר"

על אף התמיכה שהביעו בהחלטת הפועל ת''א לא להופיע לדרבי בשל התנהלות המשטרה, הירושלמים לא מתכוונים להמשיך במחאה בראשון: ''לא נסכים עם מציאות שבה האוהדים מקבלים יחס של עבריינים''. הקהל זועם

הפועל ירושלים הודיעה היום (שישי) כי למרות התמיכה שלה בהחלטת הפועל תל אביב לא להופיע לחצי גמר גביע ווינר בשל התנהגות המשטרה לאוהדי הקבוצה, במועדון האדום מהבירה לא מתכוונים להמשיך במחאה ויעלו אל הפרקט בגמר מול מכבי תל אביב ביום ראשון.

מהפועל ירושלים נמסר: "הספורט שייך לאוהדים. הכדורסל שייך לאוהדים. אין ליגה בלי האוהדים, ואין מועדונים בלי האוהדים. אנחנו לא נסכים עם מציאות שבה היחס לקהלי האוהדים הוא יחס כמו אל עבריינים, ועם מצב שבו מיעוטים אלימים מחסלים את תרבות הספורט. אנחנו לא ניתן שזה יקרה לאוהדים שלנו, ואנחנו נעמוד לצד קהל אוהדים אחר שיעבור חוויות דומות".

האדומים מהבירה הוסיפו: "אנחנו כאן כדי להגיד בקול ברור: כל הגורמים המעורבים – משרד הספורט, איגוד הכדורסל, מנהלת הליגה, קבוצות, נציגי אוהדים ומשטרה – חייבים להתכנס עד שיימצא פתרון ברור שיכתיב דרך פעולה חד משמעית לטיפול באלימות בספורט בישראל. חייבת להתגבש כאן תכנית תקיפה, פשוטה וברורה שבסופה כל אוהד וכל מועדון יידע מה המחיר שיש לשלם על אירועי אלימות".

בהפועל ירושלים סיכמו: "מיעוט אלים בתוך קהלים חייב לדעת שיש מחיר לאלימות, ואילו גופי האכיפה חייבים להבין שלא תיתכן מציאות שבה היחס לאלפי אוהדים, משפחות וילדים הוא בחזקת חשודים. הפועל ירושלים תבוא לגמר גביע ווינר כדי לנצח".

מאוחר יותר, הגוש המעודד תקף את החלטת המועדון: "קשה לנו לכתוב את המילים האלה אבל נתחיל מהסוף – ביום ראשון לא נגיע למשחק. מה שהיה אתמול גדול מכל מחלוקת באשר להתנהגות של קהל כזה או אחר. בשנים האחרונות מתקבלות – פעם אחר פעם – החלטות דרקוניות של המנהלת, המשטרה ושרי הספורט שכולן פוגעות באוהדים. המחאה פה לא קשורה להפועל תל אביב – היא קשורה לכולנו".

עוד הוסיפו: "אתמול זה הם ומחר זה אנחנו. המשטרה מנסה לקחת בעלות על היציעים והספורט, לא ניתן לה. הספורט קם ונולד בשביל האוהדים ויהיה תמיד בשביל האוהדים והאוהדות. אנו מצפים מהקבוצה שלא תיקח חלק בשערורייה הזאת ושלא תעלה למשחק. אוהדים הם לא עבריינים".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button