כדורסלליגת העל

הפועל ירושלים עם פאוק וגלאטסראיי, חולון עם בון ובוראספור

ליגת האלופות של פיב''א: סגנית אלופת המפעל הוגרלה לבית מאתגר וכך גם הסגולים. המאמן עמית שרף: ''קיבלנו הגרלה מאתגרת''. נס ציונה תפגוש את סגנית אלופת פינלנד בסיבוב המוקדמות הראשון

הגרלת משחקי ליגת האלופות לעונת 2023-2024 נערכה היום (רביעי) בצהריים בז'נווה, עם שלוש נציגות ישראליות: הפועל ירושלים והפועל חולון ששובצו מהדרג הראשון בהגרלה ועירוני נס ציונה, שתערוך בכורה במפעל בשלב המוקדמות. 53 קבוצות מ-28 מדינות ייקחו חלק בעונה השמינית של ליגת האלופות, שתכלול מספר מקסימלי של 205 משחקים שיחלו בטורנירי המוקדמות בשלהי ספטמבר ויגיעו לסיומם בפיינל פור במאי. את הכדורים הגרילו ליאור אליהו האגדי ומייקל קסנס מטלקום בון.

העונה הרגילה תיפתח ב-17 באוקטובר, כאשר שיטת המשחקים נשארה זהה: 32 הקבוצות חולקו לשמונה בתים של ארבע קבוצות כל אחד, כאשר הראשונה תעפיל אוטומטית לשלב הבתים השני ואילו מקומות 2-3 יילכו לסדרת פליי-אין בחודש ינואר. שתי הראשונות בכל בית בשלב 16 האחרונות יעלו לרבע הגמר, שייערך בשיטת הטוב מ-3 – והמנצחות בסדרות ישתתפו בפיינל פור בחודש מאי.

סגנית אלופת המפעל, הפועל ירושלים, תפגוש את גלאטסראיי הטורקית, פאוק סלוניקי היוונית ועולה מהמוקדמות, שתגיע ממסלול האלופות, שם יאבקו על כרטיס בודד שמונה הקבוצות הבאות: באקן ברס הדנית, פג'ה הקוסוברית של רמי הדר, קאלב/קראמו האסטונית, נורשפינג השבדית, בנפיקה ליסבון הפורטוגלית, טביליסי הגאורגית, פטריוטי לביצה הסלובקית וא.א.ק לרנקה הקפריסאית.

הפועל חולון תתמודד בבית אחד עם אלופת המפעל, טלקום בון הגרמנית, בורסאספור הטורקית וריו בראוגן הספרדית. המדורגת הראשונה כאמור תעפיל ישירות לשלב הבתים השני, המדורגות 2 ו-3 ישחקו בסדרת פליי-אין על הזכות להמשיך לשלב 16 האחרונות. המאמן עמית שרף אמר: "הגרלה מאתגרת עם 3 קבוצות מהליגות הטובות באירופה ועם הצלחות בשנים האחרונות, נחכה לעקוב ולראות את הסגלים המלאים של כל קבוצה כדי להתכונן בצורה הטובה ביותר".

נס ציונה הוגרלה לשחק בסיבוב הראשון נגד סגנית אלופת פינלנד, קארהו, שגברה בעונה שעברה על הפועל חיפה בשלב הבתים השני של היורופקאפ. אם הכתומים ינצחו, הם עשויים להיתקל באחת הקבוצות הכי חזקות במוקדמות כבר בחצי הגמר: שטרסבורג, במידה שזו תנצח את יונאבה הליטאית. אם יגיעו לגמר, הם ייפגשו אחת מחמש הקבוצות הבאות: אובראדוירו, מונרנאר, לגיה ורשה, קלדוניה או פריבור. אם תצלח את שלושת סיבובי המוקדמות, תשובץ נס ציונה לבית ה' של העונה הרגילה, לצד קרשיאקה הטורקית, אוסטנד הבלגית ואולדנבורג הגרמנית. משחקי המוקדמות ייערכו בין ה-25 בספטמבר ל-1 באוקטובר.

הבתים המלאים

בית א': מלאגה, פאלקו סומבאת'לי, פריסטרי ולה-מאן
בית ב': דיז'ון, ריטאס וילנה, פרומית'אס ואופאבה
בית ג': טנריפה, דארושפאקה, VEF ריגה ומנצחת מסלול 2 במוקדמות
בית ד': א.א.ק אתונה, לודביגסבורג, דינמו ססארי וקינג שצ'צ'ין
בית ה': קרשיאקה, אוסטנד, אולדנבורג ומנצחת מסלול 3 במוקדמות
בית ו': הפועל חולון, טלקום בון, בורסאספור וריו בראוגן
בית ז': הפועל ירושלים, גלאטסראיי, פאוק סלוניקי ומנצחת מסלול האלופות במוקדמות
בית ח': טופאש בורסה, איגוקאה, מורסיה ודרת'ונה

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW