כדורסלליגת העל

הפועל ירושלים: דן שמיר מונה למנהל המקצועי, יונתן אלון המאמן

הקבוצה מהבירה הודיעה על מינויו של המאמן שחוזר לקדנציה שנייה במועדון: ''מרגש אותי מאוד לחזור למקום שבו הכל התחיל''. בהרצליה כועסים עליו ועל ירושלים: ''דורשים פיצוי הולם''. אלון יישאר המאמן גם בעונה הבאה

מחזיקת גביע המדינה הפועל ירושלים הודיעה הערב (רביעי) על מינויו של דן שמיר לתפקיד המנהל המקצועי של המועדון ועל מינויו של יונתן אלון לתפקיד המאמן הראשי. בקבוצתו הקודמת של שמיר, בני הרצליה, כעסו ומסרו: "דן שמיר נמצא תחת חוזה בבני הרצליה ולא שוחרר ממנו. הוא ביקש לקחת פסק זמן וכיבדנו את בקשתו. הוא לא רשאי לנהל מו״מ או לחתום בשום קבוצה ללא הסכמתנו ולכן לא ברור כיצד חתם בהפועל ירושלים. מצופה ממועדון כמו הפועל ירושלים להתנהל צורה אחרת ודן לא יקבל שחרור למועדון אחר ללא פיצוי ראוי".

מהאדומים מהבירה נמסר: "הפועל ירושלים יוצאת לעידן חדש, והיא עושה זאת עם שתי דמויות שהן בשר מבשרה של המועדון: דן ויונתן גדלו וצמחו מהתפקידים הזוטרים ביותר בהפועל והתפתחו לאנשי מקצוע מהרמה הגבוהה ביותר בכדורסל הישראלי. דן החל את דרכו המקצועית לפני 22 שנה כעוזר מאמן בהפועל, והוא המאמן היחיד שזכה עם הפועל בשני גביעי מדינה – ב-2007 וב-2008. הקריירה הבינלאומית שלו כוללת תקופות זכורות לצידו של אטורה מסינה בצסק״א מוסקבה ובמילאנו, וכמאמן ראשי זכה בגביע נוסף עם הפועל חולון ב-2018 – יחד עם יונתן אלון כעוזר מאמן".

דן שמיר (אתר FIBA)

שמיר אמר לאחר החתימה: "זה מרגש אותי מאוד לחזור למקום שבו הכל התחיל. היו לי בהפועל רגעים שלעולם לא אשכח, ואני מקווה שהם יצטרפו לעוד חוויות והישגים בדרך המרתקת שאנחנו יוצאים אליה. אני מצפה להתחיל לעבוד בשיתוף פעולה מלא עם יונתן כמאמן ראשי, ולהמשיך לפתח את המערכת המצוינת שנבנית כאן בכל ההיבטים, החל מהנחת התשתיות לגידול שחקני בית ועד המשך השקעה בכל המעגלים שעוטפים את הקבוצה כי לייצר כאן את מערכת הכדורסל הטובה ביותר בישראל".

יונתן אלון החל את דרכו בהפועל כמאמן במחלקת הנוער ואט אט התפתח לתוך תפקיד עוזר המאמן, ועבד לצד מיטב המאמנים בארץ, בהפועל ומחוצה לה. בחצי השנה החולפת עבר יונתן לתפקיד המאמן הראשי והוביל את הקבוצה לזכייה בגביע המדינה השמיני שלה. "אני רוצה להודות למתן אדלסון ולגל מקל על ההזדמנות", אמר אלון לאחר המינוי, "אין שמח ממני על הצטרפותו של דן כמנהל מקצועי, ואני בטוח שכולנו יחד נצעיד את הפועל לעבר המטרות שלה. יש הרבה אתגרים לפנינו אבל אנחנו מאמינים בדרך שלנו".

מאמן הפועל ירושלים, יונתן אלון (עודד קרני, איגוד הכדורסל)

הבעלים מתן אדלסון מסר: "אנחנו יוצאים לדרך חדשה עם שני אנשי מקצוע מהרמה הגבוהה ביותר, ושלא במקרה שניהם צמחו, גדלו והתחנכו על הערכים של הפועל ירושלים. במציאות המורכבת של חיינו, הרגשנו שזה הזמן הנכון להפקיד את המערכת המקצועית בידיים ישראליות, ירושלמיות, יציבות ומנוסות, שיעזרו לנו להגיע ליעדים שהצבנו לעצמנו. העובדה ששניהם עומדים היום בראש המערכת המקצועית היא דבר שכל אוהד הפועל יכול וצריך להתגאות בו".

כתבות קשורות

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW