כדורגל ישראליליגת העל

הפגישה בין אברמוב לאבוקסיס תכריע: עזיבה מיידיית או בסוף העונה

מאמן בית"ר ירושלים הודה אחרי ה-2:2 מול הפועל פ''ת שהוא מתוסכל מאוד מהיחס של הקהל כלפיו וקיימת אפשרות שלא ימתין לקיץ כדי לעזוב את הקבוצה. אבוקסיס: ''אני רוצה ליהנות מכדורגל''

לא שקט בבית"ר ירושלים אחרי ה-2:2 מול הפועל פתח תקווה אתמול (שלישי) באצטדיון טדי, במסגרת המחזור ה-19 בליגת העל. הקבוצה מהבירה כבר הובילה 0:2 מצמד נהדר של עדי יונה, אבל דן עזריה הורחק ועידן ורד צימק בפנדל עוד לפני ההפסקה. חמזה שיבלי המחליף כבש בבכורה וכפה שוויון בדקה ה-89. המאמן יוסי אבוקסיס פגוע מאוד מיחס הקהל כלפיו ולאחר שספג שוב קללות, מסתמן שהוא צפוי להודיע לברק אברמוב על רצונו לעזוב את המועדון בתום העונה. היום אמורה להתקיים פגישה בין הבעלים למאמן וקיימת גם האפשרות שאבוקסיס יבקש לעזוב מיידית. בבית"ר גם באו בטענות קשות על חוסר האחידות בואר עם הרחקתו של דן עזריה.

יוסי אבוקסיס אמר במסיבת העיתונאים בסיום המשחק: "אני חושב שעשינו שני שערים גדולים, כדורגל גדול באמת, חצי שעה הייתה פה יוצאת מהכלל. לחצנו, בהתחלה הייתה בעיטה לקורה ואחרי זה עוד החמצה של טימו בראש. בחצי שעה עשינו הרבה דברים טובים. כמובן שהשתנה המשחק מהאדום וישר אחרי זה פנדל, לא הצלחנו אפילו לעשות עם זה משהו, אתה יודע, להתארגן. זה שינה את המשחק. זה שינה את המומנטום. קשה מאוד בתקופה הזאת, תמיד קשה ב-10 שחקנים, בטח ב-60-70 דקות משחק זה לא 10 דקות, בטח בתקופה כזאת שאנחנו בעומס משחקים מטורף ושחקן פחות זה משמעותי מאוד. דווקא במחצית השנייה אני חושב שעמדנו מצוין, הם לא הגיעו לשום מצב, במצב אחד שטעינו ספגנו"

אבוקסיס הוסיף: "היחס של הקהל פוגע בי, זה גורם לי למחשבות. זה לא כיף לבוא לפה שהקהל שלך מקלל אותך. תמיד אמרתי – שהקהל של היריבה מקלל אותך, זה בסדר, סימן שאתה טוב, שהקהל שלך מקלל אותך, זה סימן רע מאוד. זה קורה בכמה משחקים, זה קרה בהפועל חיפה, ספגנו 2:2 מטעות קשה של יגאל פריד, כל המדינה ראתה, ואז עמדו 2000 צופים וקיללו אותי באופן אישי. זה חזר נגד באר שבע עם חילוף והמשיך עם מכבי פתח תקווה. זה משהו שחוזר על עצמו, זה מכעיס אותי. זה לא מה שמגיע, בטח לקבוצה שאני נמצא פה שנתיים עשיתי הרבה דברים טובים למועדון הזה, לא יכול להיות שכל פעם שסופגים גול אז האצבע המאשימה והקללות אליי. זה לא בוז או משהו, זה קללות, זה לא 10 וזה לא 20 וזה חוזר על עצמו בכמה משחקים. חד משמעית אני אגיד לכם.לא כיף שהאוהדים שלי מקללים אותי".

המאמן המשיך: "אני מאוד כועס. אמרתי את זה לברק עוד לפני כן. אמרתי את זה אתמול כשהייתה לי שיחה עם ברק, אמרתי לו יש פה אווירה רעה מאוד כלפיי, כל גול שאנחנו סופגים, זה אבוקסיס והקללות זה לא 10 ולא 20 אוהדים. אני מאוד מאוכזב, אני באתי לקבוצה הזאת, עשינו פה דברים מדהימים בשנתיים האלה ולבוא וכל משחק וכל גול שמקבלים… אפילו הם לא שמו לב שלא עברנו ל-3 בלמים מרוב שהם רוצים לקלל אותי. אנחנו לא עברנו לשלושה בלמים, שחקנים התעייפו וכל פעם יש את אותן טענות על כל חילוף. די, זה כבר משגע. חבר'ה, אני מאמן של ההקבוצה הזאת, היו פה דברים יפים שעשינו בשנתיים האלה. הצלחנו להשאיר את הקבוצה פה ביחד, הצלחנו לזכות בגביע, אז יש איזה גולים פה ותקופה פה. תהיו איתנו, תהיו איתי. קללות אליי באופן אישי, זה השיר הזה וזה הקללות. זה "תתפטר" בכל שער שאנחנו סופגים. זה התחיל עם הפועל חיפה וזה ממשיך וממשיך וממשיך".

אבוקסיס המשיך: "על הנושא הזה דיברתי עם ברק דווקא אתמול. אני מגיע לפה למשחקים ופשוט לא נהנה. אני אומר בכל גול שסופגים זה אבוקסיס. זה חוזר על עצמו. זה שום פירגון, זה שום דבר, זה רק דברים כאילו מחפשים לקבל גול ולקלל אותי, ככה זה נראה. כל משחק שאני מגיע, אנחנו מקבלים גול. שוויון נגד באר שבע וזה הפועל חיפה. זה לא קשור לשום דבר. ברור שזה משפיע. עכשיו יש שחקנים ששומעים הכל, אני שומע הכל. זה חוזר על עצמו, זה ממשיך וממשיך וממשיך לכל משחק. אני בהתחלה לא התייחסתי לזה כמה פעמים, אבל חבר'ה אני רוצה ליהנות מכדורגל. גם אני חושב שעשינו פה דברים מדהימים. הקבוצה הזאת הייתה פה חצי שעה מטורפת של כדורגל, מהלכים, צעירים שמתקדמים".

המאמן סיכם: "אני לא יכול לכעוס על עזריה. הוא הרים את הרגל, מה אני יכול לעשות. לי-און מזרחי ניסה להגיע עם הרגל לכדור, הוא לא ראה את השחקן שלו ברגע האחרון ונהיה פנדל. אני לא יכול לכעוס על עזריה ולא יכול לכעוס על ליאון על הטעויות האלה, כי זה חלק מהמשחק. זה גדול עלינו בתקופה הזאת לשחק עם שחקן פחות 60 או 70 דקות, מהדקה ה-35 זה המון זמן. עם התוספת זמן זה המון זמן. בתקופה הזאת של העומס של השחקנים. אני באמת גאה בהם על מאמץ כזה וחצי השני הפועל תקווה לא הגיעה למצב אחד עם 10 שחקנים. זה קשה מאוד. אני יודע להעריך את זה, אבל עשינו טעות אחת רק ושילמנו עליה. יש פה סיר לחץ".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button