ג'ודוענפים אחרים

העתיד של הג'ודו הישראלי: יצחק אשפיז אלוף אירופה לקדטים

הג'ודוקא, אלוף העולם בקטגוריית המשקל עד 60 ק''ג, שחזר את ההישג המרשים גם בתחרות היבשתית. בדרך לגמר גבר בחצי הגמר על שליו כהן הישראלי, שזכה במדליית הארד. גם מיכאל אלדן זכה בארד בתחרות

הג'ודו הישראלי ממשיך במסורת ההישגים והערב (חמישי) זכתה נבחרת הקדטים בהישגים מרשימים כאשר 3 ספורטאים ניצבו על הפודיום באליפות אירופה לקדטים המתקיימת בבולגריה.

יצחק אשפיז, אלוף העולם עד גיל 18, זכה בזהב בקטגוריית המשקל עד 60 ק"ג. את יום הקרבות החל אשפיז בניצחון ביתרון עונשים על ירוסלב אילואי ממולדובה, המשיך עם ניצחון באיפון על אמיל נילסן מדנמרק בשמינית הגמר, וברבע הגמר גבר בניצחון על ליבנטה קיס ההונגרי. בחצי הגמר פגש בדרבי ישראלי את חברו לנבחרת,שליו כהן שגם עליו גבר באיפון והעפיל לקרב הגמר. בגמר פגש להתמודדות את ג'קוב קורובסקי הפולני אותו ניצח באיפון.

שני נציגים ישראלים על הפודיום (איגוד הג'ודו האירופאי)

מיכאל אלדן שהתחרה בקטגוריית המשקל עד 50 ק"ג, החל את יום הקרבות בניצחון באיפון בסיבוב הראשון על פרנצ'יסקו פינטו הפורטוגלי, אך הפסיד לאחר מכן לבאדיר פיזולאייב האזרי. בעקבות ההפסד נשר לבית הניחומים, בו גבר בניצחון בשני וואזרי על פורקן גול הטורקי ועל ג'יאודוני האיטלקי. בקרב על המדליה גבר בניצחון בעונשים על אקסל צ'אוק הצרפתי וסיים עם מדליית הארד.

שליו כהן, שהתחרה בקטגוריית המשקל עד 60 ק"ג, החל את יום הקרבות בניצחון בשני וואזרי על פירסלב ניקולוב הבולגרי, המשיך בניצחון נוסף בשני וואזרי על רפאל סודאנו האיטלקי, וברבע הגמר ניצח באיפון את ליאובה סארפיין הארמני. בחצי הגמר נוצח כאמור בידי חברו לנבחרת יצחק אשפיז, ובקרב על הארד גבר באיפון על ניאד רחיאמוב האזרי, וסיים גם הוא עם מדליית הארד.

כאמור, 3 מדליות לנבחרת הקדטים ביומה הראשון של התחרות, בהובלת מאמני הנבחרת טומי ארשנסקי וטל אלמוג. יו"ר איגוד הג׳ודו משה פונטי: "זהו שבוע קשה ומורכב עבורנו, בתוך תקופה קשה וכואבת. הספורטאים שמתאמנים בנבחרות הגברים עלו עם מוטיבציה גדולה, ואנחנו מקדישים את המדליות לזכרו של עומר סמדג׳ה ז״ל שהיום אביו אורן קם מהשבעה עליו. שבוע קשה וכואב".

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW