כדורגל ישראליליגת העל

הערעור נדחה: קהלי הפועל ומכבי ישבו צמוד בדרבי התל אביבי

האדומים ביקשו להעביר את עונש סגירת יציעים 4-5 למשחק אחר כדי שארגון האוהדים לא יישב ליד הארגון של הצהובים, אך בית הדין העליון דחה את הבקשה. סטרשנוב: ''טעמים 'בטיחותיים' לכאורה, או טעמי נוחיות?''

לא לומדים ממקרי העבר: במאי האחרון נפגשו מכבי חיפה ומכבי תל אביב במסגרת המחזור ה-34. הירוקים ספגו עונש ובמסגרתו היציע הצפוני היה פתוח לנשים ולילדים בלבד, ואילו ארגון "הקופים הירוקים" נאלץ לנדוד ליציע הדרומי – וישב בצמוד לאולטראס של מכבי תל אביב. במכבי חיפה התריעו, גם במשטרה, ההחלטה לא שונתה וגם שתי רשתות שהוצבו לא מנעו השלכת זיקוקים ואבוקות מהצד הירוק – והחזרה שלהם בהמשך מהצד הצהוב, יחד עם השלכת כיסאות. היום (שני) התקבלה החלטה שעלולה להביא לתוצאות דומות.

אוהדי הפועל ת"א (אסף הופמן)

הפועל תל אביב הגישה לאחרונה בקשה לבית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל בנוגע לדחייה בריצוי העונש של סגירת יציעי 4-5 ממשחק הדרבי הקרוב למשחק הבית הבא, לאור הסיכונים הבטיחותיים החמורים שנוצרים כתוצאה מהחלת העונש במשחק זה. מהפועל תל אביב נמסר כי "הבקשה נומקה בגיבוי של חוות דעת מקצועיות רבות שקיבל המועדון מגורמי אבטחה, ביטחון וניהול אירועים. חשוב לציין כי המועדון ביקש לדחות את ריצוי העונש למשחק הבית העוקב ובכך לשמור על עקרון השוויון בפני החוק. למרבה הצער, תוך התעלמות מהנימוקים והטיעונים שהוצגו, סירב בית הדין ודחה את הבקשה על הסף".

אוהדי מכבי ת"א (ישי נאמן)

נשיא בית הדין העליון השופט בדימוס אמנון סטרשנוב מסר בתגובה להפועל תל אביב: "אין זו הפעם הראשונה בה מוגשת בקשה לדחיית מועד ביצוע עונש של סגירת יציעים מטעמים 'ביטחוניים' לכאורה, או שמא גם מטעמי נוחיות כאלה או אחרים. בקשות דומות נדחו על ידי בעבר. ריצוי עונשים חייב להתבצע בהתאם להוראות התקנון ואין לסטות מהן. חזקה על כוחות הביטחון שישכילו לשמור על הסדר הציבורי ועל בטיחות הקהל, בכל מצב". המשמעות של ההחלטה היא שחלק נכבד משערים 10 ו-11, בצד הקרוב לשער 8, יהיה סטרילי וכמות הכרטיסים שתועבר לאוהדי מכבי תל אביב תהיה מופחתת, כאשר שער 13 לעת עתה משוריין גם הוא לקהל האדום.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button