כדורגל ישראליליגת העל

העונש של ג'ימי אלכסיס על הפגיעה בכיאל: 6 משחקים בחוץ

לאחר העבירה הקשה של בלם הפועל פ''ת על קפטן בני סכנין, נקבע שהוא מורחק משישה משחקים בשל ''עבירה לא שגרתית, חמורה וברוטלית''. העולה החדשה השיקה את מדי הרטרו כהצדעה לאליפות בעונת 1962/63

בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל קבע היום (חמישי) שבלם הפועל פתח תקווה הורחק משישה משחקים בפועל – כולל ההרחקה האוטומטית – בעקבות העבירה הקשה על קפטן בני סכנין, בירם כיאל, שהובילה לכך שהקשר בן ה-35 נפצע בצורה לא פשוטה וספק גדול אם יחזור לשחק העונה.

אלכסיס בן ה-25 ריצה כבר הרחקה של משחק אחד (אוטומטית) בעקבות הכרטיס האדום שספג, והוא יחמיץ גם את המשחקים מול הפועל באר שבע, מכבי תל אביב, בית"ר ירושלים, הפועל חיפה ומ.ס. אשדוד. השחקן מהאיטי ספג עונש זהה לזה שספג בשעתו רובן ראיוס, קשר מכבי חיפה, לאחר העבירה החריפה שביצע על שחקן בני יהודה רפי דהן ב-2014. חשוב לציין שעל פי תקנון ההתאחדות, על הרחקה של יותר מ-4 משחקים יש אפשרות למועדון להגיש ערעור על העונש.

בירם כיאל אחרי הפציעה (שאול גרינפלד)

הדיין עו"ד נועם ליובין כתב בהחלטתו: "התובע צדק כשהחליט להעמיד לדין את הנאשם בעבירה הכוללת בתוכה את המדרג של 'נסיבות מחמירות', ואף אוסיף – אם בעבירה מסוג זה לא היה עומד הנאשם לדין בגין עבירה בעלת רף של נסיבות מחמירות, הרי שנראה כי איש לא היה עומד לדין בנסיבות מחמירות לעולם, וטוב עשה התובע כאשר החליט את אשר החליט. והרי בפנינו התנהלות של הנאשם, החב בחובת זהירות וציות לכללי המשחק ההוגן, שהובילה לעבירה שגם אם לא נעשתה מתוך כוונה, אלא רק מפזיזות או אדישות לתוצאת אותו התיקול, מעשה המוכנה בפסיקה המשפטית נזיקית "disregard reckless" המתבטאת באופן בו תיקל הנאשם את כיאל ובעוצמת הפגיעה ותוצאותיה, יש להעמיד לדין את הנאשם ואף להענישו".

עוד נכתב: "ראה בעניין זה דבריו של ביה"ד העליון בתיק רובן ראיוס, שם נידון עניין הכוונה ואף שם הכחיש הנאשם מכל וכל כי אכן התכוון לפגוע בשחקן היריב, רפי דהאן, אך עם זאת עמד לדין ואף נענש כזכור. בשל האמור לעיל הרי שבחרתי להרשיע את הנאשם, אשר ביצע עבירה ברוטלית קשה וגסה על בירם כיאל, על תוצאותיה הקשות, כמתואר לעיל, בסעיף עבירה של פגיעה בשחקן יריב בנסיבות מחמירות. אין מדובר בעוד עבירה 'רגילה', הרי שמעטות העבירות הברוטליות שבוצעו באופן זה בליגות הבכירות בשנים האחרונות (זכורות בשנים האחרונות בעיקר פציעתו של רפי דהאן שחקן בני יהודה כתוצאה מעבירה של רובן ראיוס שחקן מכבי חיפה בעונת 2013/14, ועל כן אין מדובר בעבירה אשר בוצעה כ'בשגרה', או שנראתה באופן תדיר במהלך השנים האחרונות, אלא בעבירה לא שגרתית, חמורה וברוטלית, שגרמה לתוצאות קשות".

שחקני הפועל פ"ת עם מדי הרטרו (דוברות המועדון)

בנושא אחר, בפעם הראשונה בהיסטוריה, תעלה הפועל פתח תקווה בשבת הקרובה (18:00) עם מדי רטרו, במשחק במסגרת המחזור הרביעי של ליגת העל מול הפועל באר שבע. מדי הרטרו של עונת 1962/63, בה זכתה הקבוצה באליפות השישית והחמישית ברציפות שלה, שוחזרו על ידי המעצב אביעד פדר, אשר גם עיצב את מדי הקבוצה לעונת 2023/24.

מדי הרטרו המיוחדים, שמסמלים את שיא האליפויות ברציפות שטרם נשבר בכדורגל הישראלי, הוצגו בסרטון מיוחד שפרסם המועדון, בו השתתפו שחקני הקבוצה עידן ורד, אבי ריקן, איתי שכטר, רם לוי, מתן פלג ורז שטיין, כמו גם ראובן יפת בן ה-88, שהיה חלק מרכזי בכל אחת משש האליפויות של המועדון, מעמדת המגן הימני.

ראובן יפת, בן 88, שזכה ב-6 אליפויות עם המועדון (דוברות הפועל פ"ת)

מדי הרטרו, שכוללים גם חולצת שוער מיוחדת איתה יעלה עומר כץ, יצאו למכירה לאוהדי הקבוצה במהדורה מוגבלת. לפני המשחק ביום שבת מול הפועל באר שבע, יתקיים טקס מיוחד לשחקני דור האליפויות, אשר יקבלו את הכבוד מאלפי האוהדים שיגיעו למגרש ויקבלו תשורה ממנכ"ל המועדון אבי יחיאל.

"העבר המפואר של המועדון הוא חלק מרכזי מהפועל פתח תקווה גם כיום", אמר מנכ"ל המועדון אבי יחיאל. "המורשת המפוארת, ששיאה בחמש אליפויות ברציפות, מחייבת אותנו גם היום למצוינות וגורמת לנו לשאוף גבוה ככל האפשר. אין ראויים משחקני דור האליפויות, ומהדור הזה בכלל, לקבל את הכרת התודה והערכה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW