גביע המדינהכדורגל ישראליליגת העל

העונש של בית"ר ירושלים: הרחקה מהגביע והפחתת 3 נקודות

בית הדין העליון ביטל את הרחקת הצהובים-שחורים מאירופה בעקבות אירועי גמר גביע המדינה, אבל קבע כי הקבוצה תחל את העונה הבאה בליגת העל במינוס ולא תוכל להגן על תוארה. הקנס בסך 70 אלף ש''ח נותר על כנו

בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל דן היום (שלישי) בערעור שהגישה בית"ר ירושלים וכן בערעור שהגיש תובע ההתאחדות עו"ד ניר רשף בנוגע לעונש ההרחקה מאירופה, שספגה הקבוצה בעקבות התפרצות האוהדים בחגיגות הזכייה בגביע המדינה – מה שהביא בסופו של דבר לביטול טקס ההנפה של הגביע וכן למילוט של נשיא המדינה יצחק הרצוג בעקבות החשש לשלומו.

הפריצה של אוהדי בית"ר ירושלים בגמר הגביע (ליאת אבשלומי)

הדיינים – אב בית הדין השופט בדימוס אמנון שטרסנוב, השופטת בדימוס אסתר קובו ועו"ד אסף הדסי – פסקו על הפחתת שלוש נקודות בפועל ממאזנה של בית"ר ירושלים בעונה הבאה בליגת העל וכן הקבוצה מהבירה הורחקה ממפעל גביע המדינה בעונה הבאה, כך שלא תוכל להגן על תוארה. הדיינים גם בחרו להשאיר את העונשים האחרים שספגה הקבוצה, משמע שנגד בית"ר נותרה הפחתת שלוש נקודות על תנאי למשך שנה בגין כל הרשעה בעבירה של התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות או התפרצות קהל לשדה המשחק וכן נותר על כנו הקנס הכספי בסך 70 אלף ש"ח. בכך, בוטל העונש של הרחקה מהקונפרנס ליג שהוטל על הקבוצה בפסק הדין המקורי של בית הדין המשמעתי.

ברק אברמוב וכפיר אדרי בדיון היום (רועי ינקלוביץ)

הדיינים נימקו את החלטתם: "הננו סבורים כי התנהגות מחפירה וחוליגנית שכזו, ובמימדים שכאלה, ראויה לענישה חמורה והרתעתית, למען יראן וייראו. למרבה דאבון הלב, אל אמצעי המשמעת הרבים שננקטו נגד בית"ר ירושלים בעבר – לרבות הפחתת שלוש נקודות בפועל ממאזנה, לא מעבר – לא הועילו ולא השפיעו על קהל אוהדיה, כהוא זה. סבורים אנו כי קבוצה ואוהדים המתנהגים בצורה כה מבישה ומבזה במעמד משחק גמר הגביע, והטקס האמור להיערך להענקת הגביע, מאבדת את זכותה ליטול חלק במפעל זה בעתיד הקרוב. נוכח הודעת ארגון אופ"א, לפיה חרג בית הדין המשמעתי מסמכותו בהיטלו על המערערת עונש הרחקה מאירופה, אין מנוס מביטול עונש זה כפי שהוטל על ידי בית הדין המשמעתי… הסנקציה של שלילת הזכות להשתתף במשחקים באירופה היא מצטברת ופועל יוצא משלילת התואר כמחזיקת גביע, ואינה עומדת בפני עצמה. אשר על כן, עונש ההרחקה מהמשחקים באירופה מבוטל בזאת".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW