כדורסלליגת העל

הסרטון של שחקני ה-NBA וה-NFL לילד שמשפחתו נרצחה

כוכבי ספורט אמריקאים ביניהם טיילר הירו ממיאמי היט, מרכוס מוריס מלוס אנג'לס קליפרס ועוד לקחו חלק בסרטון מרגש שהופק עבור יום הולדתו ה-13 של אריאל זוהר שאיבד את כל משפחתו בטבח של החמאס ב-7 באוקטובר

ב-7 באוקטובר ארגון הטרור חמאס ביצע טבח נוראי ביישובי העוטף, בו נרצחו ונפלו ישראלים רבים. בשבת השחורה איבד אריאל זוהר הצעיר את כל משפחתו – אביו יניב, אמו יסמין ואחיותיו קשת ותכלת, כשהוא רק בן 13.

היום (חמישי) פורסם סרטון מרגש ובו מברכים כוכבי NBA ו-NFL את זוהר לרגל יום הולדתו שיחול בקרוב. בסרטון נראים שחקני ה-NBA טיילר הירו, מייקל פורטר ג'וניור, אייזאה תומאס, גלן דייויס, טרנס מן ומרקוס מוריס ושחקני ה-NFL דז בריאנט ודשון ג'קסון מאחלים לזוהר מזל טוב, כשחלקם על סף דמעות.

בניגוד לרבים ב-NBA, מאמן סן אנטוניו גרג פופוביץ' – שנחשב לאחד הקולות המוערכים והחשובים בספורט האמריקאי – סיפק אמירות מאוד מאכזבות וניסה לייצר סימטריה בין הטבח של ה-7 באוקטובר לפעולות של צה"ל ברצועת עזה במלחמה שכפה חמאס על ישראל. "פופ" אמר: "הלב נשבר כשרואים את הטרור שבוצע על ידי חמאס, אבל אנחנו מרגישים אותו דבר כשרואים הפצצות ומוות של ילדים ואזרחים בפלסטין. המעגל זה חייב להיעצר, וצריך שתהיה למישהו היושרה להגיד את זה שמתחילים מחדש".

המאמן הוותיק הוסיף: "בוודאי שאני עוקב אחרי מה שקורה במזרח התיכון. זה יותר חשוב מכדורסל. כל אדם עם שכל צריך להבין את זה, בין אם מדברים על אוקראינה ובין על מה שקורה בישראל או בפלסטין. זו טרגדיה. הלוואי והיה לי תשובות על הנושא הזה. הרבה אנשים ניסו לפתור את הסכסוך במזרח התיכון במשך שנים, אבל זה לא נפתר. לדבר על זה הרבה יורת חשוב מלדבר על כדורסל. לצערי הרבה אנשים מתעלמים, ככל שידברו על זה, כך יהיה טוב יותר".

מאמן סן אנטוניו סיכם: "הרבה דנים באם תהיה הפסקת אש או לא והאם פתרון צבאי הוא הפתרון. אני מקווה שהמנהיגים ימצאו פתרון, כי זה מה שחסר תמיד. אין בן אדם אחד שישים את האגו והוויכוחים בצד ויפתור את המצב? אנשים נעלים במחשבות שלהם ובעולמות שלהם, ובינתיים עוד ילדים נהרגים. קשה לי להבין את העמדה של המנהיגים. יש להם נכדים, זה לא מספיק בשביל להבין? מישהו צריך לקחת את היוזמה, אבל לצערי אני לא רואה פתרון".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button