כדורגל ישראליליגיונרים

הסערה בטורקיה: יחזקאל שוחרר מהמעצר, ישוב היום לישראל

לאחר פעילות מדינית וקונסולרית של משרד החוץ וגורמים רבים נוספים – כולל משרד התרבות והספורט וההתאחדות לכדורגל, הכדורגלן שגיב יחזקאל שוחרר ממעצר וישוב בהמשך היום (שני) הביתה לישראל. הוא צפוי לנחות במטוס פרטי בשעות אחר הצהריים.

ממשרד החוץ נמסר: "ביממה האחרונה, בהנחיית שר החוץ ישראל כ"ץ, פעל משרד החוץ מול כלל הגורמים הרלוונטיים בטורקיה על מנת להביא לשחרורו המהיר של שגיב יחזקאל, הכדורגלן הישראלי שנעצר בעקבות מחווה לחטופים הישראלים לציון 100 ימים לטבח חמאס, שהציג במהלך משחק קבוצתו".

שר החוץ ישראל כ"ץ: "טורקיה הפכה להיות דיקטטורה חשוכה, הפועלת נגד ערכים הומניים וערכי הספורט. מי שעוצר כדורגלן על אקט של הזדהות עם 136 חטופים שנמצאים כבר למעלה מ-100 ימים בידי מחבלי ארגון טרור רצחני, מייצג תרבות של רצח ושנאה. אני קורא לקהילה הבינ״ל ולארגוני הספורט הבינ"ל לפעול נגד טורקיה ונגד השימוש הפוליטי שלה באלימות ואיומים נגד ספורטאים. היום זה שגיב יחזקאל, מחר זה ספורטאי אחר".

צפו: שגיב יחזקאל הגיע לבית המשפט באנטליה

לפי התקשורת המקומית, יחזקאל אמר בחקירתו: "לא עשיתי שום מהלך כדי להתגרות באף אחד. אני לא אדם שבעד מלחמה. והרי יש חיילים ישראלים שנשבו בעזה. אני אחד שמאמין שצריך לסיים עכשיו את התקופה הזו של 100 ימים. אני רוצה שהמלחמה תסתיים, בגלל זה הראיתי פה את השלט. אני אדם שאין לו שום קשר לפוליטיקה. מעולם לא עשיתי שום דבר שקשור לפוליטיקה מאז הגעתי. מעולם לא זלזלתי באף אחד מאז היום שהגעתי. הנקודה שרציתי למשוך אליה את תשומת הלב הייתה סוף המלחמה".

שר הביטחון יואב גלנט תקף מוקדם יותר בחריפות: "כאשר רעדה האדמה בטורקיה לפני פחות משנה, הייתה ישראל המדינה הראשונה להתייצב ולהושיט סיוע שהציל את חייהם של רבים מאזרחי טורקיה. מעצרו השערורייתי של הכדורגלן שגיב יחזקאל הוא ביטוי לצביעות ולכפיות טובה. במעשיה, טורקיה משמשת כזרוע הביצועית של החמאס". שחקן העבר חיים רביבו, שרשם קריירה מפוארת בטורקיה, כתב באינסטגרם ליחזקאל: "תותח אתה, גבר, תהיה חזק. אוהב אותך. בושה הצביעות של הטורקים, אני מקווה מאוד שנפעיל לחץ על אופ"א לשחרר אותך עכשיו".

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר הוסיף: "טורקיה פועלת כלפי שחקנים ישראליים וכל דבר שמריח ישראליות בנאציזם. ארדואן הוא נאצי לכל דבר. אני קורא לישראלים לא לטוס לטורקיה, לא לקנות שום מוצר טורקי ולא לפרנס אותם. אסור למדינת ישראל ולאזרחי ישראל לנהוג בסלחנות כלפי טורקיה. לא ניתן שירמסו אותנו". ראש האופוזיציה יאיר לפיד: "מעצרו של שחקן הכדורגל שגיב יחזקאל שהביע הזדהות עם קורבנות המלחמה בישראל הוא עוד מהלך של תמיכה בטרור מצד ממשלת טורקיה. מעצר פלילי על כך שחגג שער שהבקיע הוא בלתי נתפס. ארגוני הספורט הבינלאומיים אופ״א ופיפ״א חייבים לדרוש את שחרור המיידי עכשיו".

השר גדעון סער כתב: "טורקיה של ארדואן האנטישמי מתנהלת נגד ישראל כמדינת אויב. ישראל צריכה לשקול הגשת תלונה ל-icj נגד טורקיה על כיבוש צפון קפריסין וטיהורה האתני מיוונים-קפריסאים, כמו גם על כיבוש צפון סוריה וטיהורה האתני מכורדים. הישראלים צריכים למחוק את טורקיה ממפת החופשות ולהמנע מיבוא סחורות ממנה". השר לשעבר איוב קרא צייץ: "פניתי הבוקר לנשיא ארדואן באמצעות הגורם הכי מקורב אליו והובטח לי ששגיב יחזקאל ישוחרר בתום בדיקה שנעשית בעניינו. שגיב כדורגלן נערץ בישראל ואף בעולם והזדהותו עם החטופים היא צורך אמיתי, גאווה ישראלית וסולידריות אנושי, הנובעת מהיות שגיב פטריוט ישראלי. המעצר רק מעכיר את האווירה בין שתי המדינות ופוגע בדמותה של טורקיה כמדינה דמוקרטית".

בתוך כך, עדן קארצב, שחקנה של איסטנבול בשאקשהיר, לא חשש גם הוא לשתף בסטורי שהעלה לאינסטגרם פוסט שמציין 100 יום ל-7.10 וקורא להשיב הביתה את החטופים עכשיו. בעקבות הפוסט ששיתף, קבוצתו פרסמה כי היא פתחה בחקירה משמעתית כנגדו. מבשאקשהיר נמסר: "המועדון שלנו פתח בחקירה משמעתית נגד עדן קארצב, שהפר את הוראות המשמעת של המועדון באמצעות פרסום בחשבון המדיה החברתי האישי שלו הסותר את רגישויות ארצנו, ובעניין זה התבקשה הגנה בכתב של השחקן".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Isport

FREE
VIEW