כדורגל ישראליליגת העל

הסעיף שונה: מכבי ת"א ומכבי חיפה יעמדו לדין בנסיבות מחמירות

כמו במקרה הפועל תל אביב, גם סעיף האישום של הצהובים ומכבי חיפה הוחמר להתפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות. אם דרישת תובע ההתאחדות תתקבל, תיאסר מכירת כרטיסים לקהל חוץ במשחק של המוליכה אצל הירוקים

בדומה למקרה הפועל תל אביב, דיין בית הדין המשמעתי עו"ד ישראל שמעוני החליט היום (חמישי) שמכבי תל אביב ומכבי חיפה יעמדו לדין בגין התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות בעקבות אירועי המשחק ביניהן ביום שני האחרון. כזכור, המשחק בין הקבוצות באצטדיון בלומפילד נעצר פעמיים על ידי השופט שניר לוי. פעם אחת לכ-4 דקות בעקבות הדלקת אבוקות ביציע של אוהדי מכבי חיפה, ופעם נוספת לכ-40 שניות בשל הדלקת רימוני עשן ביציע של מכבי תל אביב.

חשוב לציין שאף אבוקה או רימון עשן לא נזרקו לכר הדשא. בניגוד לאדומים, נגד הירוקים והצהובים אין עונש על תנאי ולכן העונש שלהן צפוי להיות קנס כספי ואיסור כניסת קהל חוץ למשחק הבא מול קבוצה שיש לה פחות 5,000 מנויים. אי לכך, אוהדי מכבי תל אביב יוכלו להגיע למשחק מול הפועל באר שבע בטוטו טרנר ביום שני, אך אם העונש אכן יוטל, אוהדים המוליכה לא יוכלו להגיע למשחק החוץ מול מכבי חיפה בסמי עופר ב-11 במאי. הדיון עצמו יתקיים ביום רביעי הקרוב.

אבוקה ביציע של מכבי חיפה (ישי נאמן)

הדיין כתב: "במספר החלטות במהלך החודשים האחרונים התבטא בית הדין העליון בצורה ברורה ומפורשת בדבר הנסיבות בהן התפרעות אוהדים עולה כדי 'התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות'. כב' הדיין, פרופ' דויטש אף הבהיר כי עצם הכנסת האבוקות לתחומי האצטדיון מהווה כשלעצמה עבירה במישור הפלילי וגם מצדיקה הגדרת האירוע כ'נסיבות מחמירות' (החלטה בעניין תיק המוכר בכינויו "אלוף האלופים" תיק מס. 6-23-24)".

עוד כתב: "אציין עוד כי לאורך עונה זו הועמדו קבוצות לדין בגין אירועים דומים, גם אם לא הושלכו אבוקות לשדה המשחק, בנסיבות מחמירות. מן הראוי לציין כי הוראת השעה והשינויים שהוכנסו לתקנון המשמעת בעקבותיה לא הגדירה במדויק ואף לא התייחסה כלל לסוגית ה"נסיבות המחמירות" בכל הקשור להעמדה לדין. הוראת השעה התייחסה אך ורק לשלושה מקים בהם הרשעה בנסיבות מחמירות תחייב הפחתת נקודות (סעיף .22יא1.). על כן, לא חל שינוי בעצם ההעמדה לדין בנסיבות מחמירות".

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW