כדורסלליגת העל

המשטרה סגרה את היכל שלמה ל-30 ימים, חשוד נוסף נעצר

מפקד מחוז תל אביב, ניצב פרץ עמר, חתם היום (שני) על צו סגירה למשך 30 ימים להיכל שלמה בתל אביב, "לשמירה על בטחונו של הציבור ולאור אירועי האלימות שהתרחשו בתקופה האחרונה במקום". כזכור, כ-10 אוהדים של הפועל תל אביב תועדו מכים בצורה קשה אוהד של הפועל חיפה על הפרקט.

מדוברות המשטרה נמסר: "לפני זמן קצר המשטרה קיימה שימוע לבעלי העסק והודיעה על סגירת אולם ספורט, היכלי קבוצת שלמה למשך 30 ימים בהתאם לסמכות המשטרה המוקנת לה עפ"י חוק רישוי עסקים סעיף 20 (א) (2). בתאריך 23.3.24 התרחש אירוע אלימות חמור מאוד במתחם אולם הספורט, במסגרת משחק כדורסל בליגת העל בין הפועל ת"א לבין הפועל חיפה. במהלך האירוע שתועד, נצפו בתום המשחק מספר אוהדים, מכים באלימות קשה אוהדים מהקבוצה היריבה, תוך שימוש במקלות, כסאות, חגורת, וחפצים שונים".

היכל קבוצת שלמה בת"א (אתר FIBA)

עוד נמסר: "במהלך האירוע פונה מהמקום אוהד שנפצע בראשו ונזקק לטיפול רפואי בבי"ח. האירוע אשר נוהל ע"י ניהול אזרחי וחברת אבטחה שנכחה במקום, לא נתנו מענה הולם לאירוע ולא מנעו את האלימות שהתרחשה במקום. עם קרות האירוע משטרת ישראל פתחה מיד בחקירה ועצרה חשוד בסמוך לאירוע ולפני זמן קצר נעצר חשוד נוסף, מעצרם של שני החשודים הוארך בבית המשפט. החקירה נמשכת וצפויים מעצרים נוספים".

במשטרה סיכמו: "אירוע זה מצטרף לאירועי אלימות נוספים שהתרחשו במקום, לאור זאת ולאחר כלל השיקולים המשפטיים ובכדי לשמור על בטחונו ושלומו של הציבור, הוחלט על סגירת המקום לאלתר. כאמור, מפקד מחוז תל אביב, ניצב פרץ עמר חתם על צו סגירה של המקום למשך 30 ימים. לצערנו מגרשי הספורט הפכו בתקופה האחרונה לשדה קרב וחלק מהאוהדים מגיעים למלחמה ולא לצפות במשחקי ספורט. משטרת ישראל תגלה אפס סובלנות כלפי אלימות מכל סוג שהוא ותפעל למצות את הדין עם פורעי החוק".

בן גביר: ''דין אוהדי בית''ר צריך להיות כדין המוחים באיילון"
השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר (נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר מסר: "החלטת ממ"ז ת"א ניצב פרץ עמר, על מתן צו סגירה לאצטדיון היכל שלמה כפי שהנחתי לבחון בעקבות אירועי האלימות של אוהדי הפועל תל אביב – חשובה מאוד ומעבירה מסר ברור: מי שיהיה אלים במגרשים ימצא משטרה נחושה נגדו. הגיע הזמן לטיפול שורש בתופעת האלימות בספורט, אין ספק שהחלטת ממ"ז ת"א היום, היא החלטה נכונה, שמסמנת קו אדום לאותם פורעים, כאשר במקביל המשטרה ממשיכה בחקירה מאומצת. אני סמוך ובטוח על גורמי המשטרה שיתפסו את כל אותם עבריינים שכמעט ורצחו אוהד רק בגלל שאוהד קבוצה אחרת".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button