גביע המדינהכדורגל ישראליליגת העל

המשטרה הודיעה: "התגלו ליקויים של מנהל האירוע והאבטחה"

בתחקיר שערכה המשטרה על אירועי גמר הגביע, היא הפילה את רוב האחריות על ההתאחדות: ''שיקול הדעת של מפקד הכוח המשטרתי על ירידת הקהל לדשא מנע אסון''. וגם: הצוות שייקח אחריות במשחקים רגישים

מפכ״ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי, קיים הערב (שני) דיון בעניין אירועי משחק גמר גביע המדינה בין בית"ר ירושלים למכבי נתניה בחודש מאי האחרון באצטדיון סמי עופר בחיפה, שהסתיים ב-0:3 לירושלמים.

בדיון השתתפו ר' אג"מ ניצב סיגל בר צבי, ממ"ז חוף ניצב יורם סופר ובעלי תפקידים נוספים מהמטה הארצי וממחוז חוף של המשטרה. בדיון הוצג למפכ"ל תחקיר אירועי המשחק , שכזכור הסתיים בשורה של הפרות סדר ובמרכזן ירידה של אוהדים לכר הדשא, ביטול טקס הענקת הגביע ופינוי נשיא המדינה מכר הדשא.

העונש של בית''ר ירושלים: הרחקה מהגביע והפחתת 3 נקודות
הפריצה של אוהדי בית"ר ירושלים בגמר הגביע (ליאת אבשלומי)

מדוברות המשטרה נמסר כי "במסגרת ממצאי התחקיר התגלו ליקויים של התנהלות מנהל האירוע וצוות האבטחה האזרחי. בנוסף התגלו ליקויים מצד אוהדים בהתנהגות בשימוש מסוכן באבוקות ובירידה מוקדמת לכר הדשא של מקורבים לבעלי תפקידים".

עוד נמסר: "שיקול הדעת של מפקד הכוח המשטרתי של ירידת הקהל לכר הדשא מנע אסון. המפכ"ל הנחה להקים צוות בראשות ראש חטיבת האבטחה של משטרת ישראל על מנת להגדיר משחקים רגישים בהם משטרת ישראל תיקח אחריות פיקודית בדגש על אירועי ספורט ממלכתיים".

במשטרה סיכמו: "המפכ"ל הנחה לבחון את האפשרות להקים כוח משימה ייעודי שיפעל בכל הנוגע לקבוצות אוהדים שבאופן עקבי מפרות את הסדר הציבורי ומונעות ממרבית הקהל ליהנות מחוויה ספורטיבית".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW