גביע המדינהכדורגל ישראלי

המפכ"ל קבע: רק שני משחקים יוכלו להתקיים ביום הבחירות

לאחר שפנה להתאחדות לכדורגל בבקשה לדחות את כל המשחקים שתוכננו להתקיים ביום הבחירות המקומיות בשלישי, הוחלט כי המשחק של מכבי ת''א בכדורסל מול מכבי ר''ג וכן משחק גביע בכדורגל יוכלו להתקיים

המפכ"ל קובי שבתאי הודיע היום (חמישי) במכתב אותו שלח להתאחדות לכדורגל ולמנהלת ליגת העל בכדורסל כי המשטרה תוכל לאבטח ביום שלישי שני משחקי ספורט בלבד ויתר המשחקים לא יהיו יכולים להתקיים באותו יום בשל קושי לאבטח במקביל ביום השבתון, יום הבחירות לרשויות המקומיות.

במכתב של המפכ"ל נכתב: "התרעתי בפניכם כי לא ניתן יהיה לאבטח את אירועי הספורט הקבועים לתאריך זה, וזאת על מנת שמשטרת ישראל תוכל לתת מענה ביטחוני הולם לאתגרים והאיומים הקיימים. במהלך היממה האחרונה, בוצעה בחינה נוספת והערכת מצב על ידי מחוזות המשטרה שבשטחן מתוכננים להתקיים אירועי ספורט במהלך יום הבחירות לרשויות המקומיות".

מפכ"ל המשטרה רנ"צ יעקב שבתאי (צילום: נעם מושקוביץ', דוברות הכנסת)

במשטרה הבהירו כי המפגש בין הפועל נוף הגליל והפועל ראשון לציון יוכל להתקיים, ללא כוחות שיטור ועם אבטחה של מאבטחים אזרחיים בלבד. גם משחק הכדורסל בין מכבי רמת גן ומכבי תל אביב ייערך כסדרו ביום שלישי. עם זאת, אשר לשלושת משחקי הגביע האחרים – אלה "לא יוכלו להתקיים ללא כוחות שיטור, בשל רגישותם ומספר הצופים הצפוי. לפיכך אבהיר כי, ככל שמועד המשחקים לא ישונה, תאלץ משטרת ישראל לפעול בהתאם לסמכויות המסורות לה בדין".

בהמשך לכך, המשחקים שצפויים להידחות הם: מכבי נתניה – הפועל ירושלים, הפועל חיפה – מכבי פתח תקווה,
מכבי תל אביב – מכבי יפו. יש לציין כי בהתאחדות לכדורגל הגיבו למכתב של המפכ"ל בכך שהמשטרה תוציא צו סגירה על האצטדיונים בהם לא יתקיימו שלושת משחקי הגביע האחרים.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button