כדורסלליגת העל

המפכ"ל: "כל מי שביזה – לא יכול להיות חלק מקהילת הספורט"

רנ''צ יעקב שבתאי בהודעה חריפה אחרי הסערה במשחקה של הפועל ת''א: ''היינו עדים לאירוע בלתי נתפס, אוהדים ביזו את גיבורי ישראל שנפלו בהגנה על המדינה''. 4 אוהדים הורחקו, הפועל: 2 בעלי תגי מנהלת עוכבו

אחרי הסערה הגדולה שעוררו אתמול (ראשון) קומץ אוהדים של הפועל תל אביב בכדורסל שביזו את הטקס לזכר השוטרים שנפלו בשבת השחורה של ה-7 באוקטובר – חבר הנהלה של הקבוצה ועוד בכיר במועדון נחקרו במשך שעות במשטרה. כזכור, קומץ מאוהדי סגנית האלופה קיללו, שרו וקראו במהלך הטקס שנערך באולם הקונכיה בבאר שבע מול המשפחות השכולות, בפרשה שעוררה הדים רבים.

מהאדומים נמסר: "היום בשעה 13:00 בצהריים לקחה משטרת באר שבע לחקירה את אחד מחברי הנהלת הפועל תל אביב ובעל תפקיד נוסף מטעמה. שניהם נושאי תגי מנהלת ליגת העל בכדורסל כבעלי תפקידים בהפועל תל אביב. עד לשעה זו טרם שוחררו השניים שאין כל ספק שלא נכחו באירוע אתמול. עם כל הצער על אירועי ליל אמש, תפקידה של המשטרה אינו לנקום ובוודאי שלא לפגוע בבעלי תפקידים, הפועל תל אביב לא תאפשר פגיעה שכזו ואנו קוראים למנהלת ליגת העל בכדורסל להתערב אף היא בעניין".

אוהדי הפועל ת"א (אתר FIBA)

בהמשך, המפכ״ל, רב ניצב יעקב שבתאי, מסר: "כל מי שביזה את חללי משטרת ישראל לא יכול להמשיך ולהיות חלק מקהילת אוהדי הספורט בישראל וצריך להיות מורחק מכל המגרשים. אתמול היינו עדים לאירוע בלתי נתפס שבו אוהדים מבזים את גיבורי ישראל שנפלו בהגנה על מדינת ישראל וכל זאת לעיניי משפחות שכולות אלמנות ויתומים. אני מבקש לשבח את שוטרי המחוז הדרומי שפעלו במהירות ואפס סבלנות , הבטחתי אתמול ואני מבטיח גם היום כי משטרת ישראל תמשיך להנציח את חללי משטרת ישראל , לחבק את המשפחות השכולות , ולספר לעד את סיפור גבורתם של חללי משטרת ישראל שבלמו את פלישת חמאס דאעש ב-7 באוקטובר ומנעו אסון כבד הרבה יותר למדינת ישראל".

מאוחר יותר, פרסמה משטרת ישראל הודעה רשמית: "בעקבות התנהגותם המבישה של חלק מאוהדי קבוצת הפועל תל אביב במהלך משחק הכדורסל שהתקיים באולם 'הקונכיה' בבאר שבע, במהלכו ביזו את טקס ההנצחה לזכרם של 59 חללי משטרת ישראל ומשמר הגבול שנפלו בהגנה על יישובי הדרום בבוקר מתקפת הטרור ב-7 באוקטובר ובמהלך מלחמת חרבות ברזל, נפתחה חקירה בתחנת באר שבע שבמסגרתה פעלו החוקרים לאתר את אותם האוהדים שפגעו במשפחות הנופלים שנכחו באולם ובזכרם של שוטרי משטרת ישראל שחירפו נפשם למען כל עם ישראל ומנעו בגופם את המשך התקדמות מחבלי החמאס ליישובים נוספים, לרבות ערי מרכז הארץ, ומנעו אסון כבד הרבה יותר למדינת ישראל".

מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי בסמי עופר (באדיבות דוברות המשטרה)

עוד נמסר: "במסגרת החקירה אותרו 4 אוהדים, תושבי מרכז הארץ, שעוכבו היום לחקירה בגין חשד להפרת הסדר הציבורי במהלך טקס ההנצחה. לשלושה אוהדים, ביניהם קטין, התקיים שימוע בפני קצין משטרה, שהחליט על הרחקתם המיידית למשך 60 ימים ממגרשי הספורט. אוהד נוסף נעצר לאחר שהפר צו הרחקה ממגרשי הספורט, שניתן כנגדו על ידי בית המשפט, ומחר הוא יובא לדיון בפני בית משפט השלום בבאר שבע".

במשטרה סיכמו: "משטרת ישראל מגנה בכל תוקף את התנהגותם של אוהדי קבוצת הפועל ת״א בכדורסל שביזו אמש את טקס ההנצחה לזכרם של חללי משטרת ישראל ומשמר הגבול, ורואה בחומרה את אלו המפרים את הסדר הציבורי במהלך אירועי ספורט. המשטרה תמשיך לפעול בכל האמצעים הנדרשים על מנת למנוע מקרים אלו בעתיד ולהביא את החשודים לדין".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button