כדורסלליגת העל

המסע לאירופה: ההגרלות של גליל עליון, הרצליה ונס ציונה

המסע האירופי התחיל: הפועל גליל עליון התבשרה מי יהיו יריבותיה בשלב הבתים של היורופקאפ, בני הרצליה תצטרך לחלוף על פני שתי יריבות במוקדמות ונס ציונה הוגרלה למוקדמות ליגת האלופות

הגרלת משחקי המוקדמות והעונה הרגילה של היורופקאפ לעונת המשחקים 2023-2024 נערכה היום (שלישי) במינכן, בהשתתפות שתי הנציגות הישראליות: הפועל גליל עליון שהוגרלה ישירות לשלב הבתים ובני הרצליה שתנסה לצלוח את טורניר המוקדמות. אליהן עשויה להצטרף קבוצה שלישית, עירוני "חי מוטורס" נס ציונה, אם לא תעפיל לליגת האלופות דרך המוקדמות.

לעונה התשיעית של המפעל נרשמו 35 קבוצות מ-23 התאחדויות ברחבי אירופה, כאשר אליהן יצטרפו לכל היותר 20 קבוצות שינשרו ממוקדמות ליגת האלופות. משחקי המוקדמות של היורופקאפ חולקו לשבעה טורנירים: שישה מהם עם 3 קבוצות כל אחד והשביעי עם 4 קבוצות. המנצחת בכל טורניר תעפיל לשלב הבתים, כאשר ייתכן שאליה יצטרפו חלק מהסגניות כ"לאקי לוזרס", בהתאם לזהות הקבוצות שיגיעו למפעל מליגת האלופות.

הפועל גליל עליון הוגרלה לבית אחד עם ליידן ההולנדית, גראבלין הצרפתית ועולה מהמוקדמות שתהיה אחת משלוש הבאות: פארנו האסטונית, טרפצ'ה מקוסובו וטינדסטול מאיסלנד.

עירוני נס ציונה תקווה להשתתף בליגת האלופות, אך אם לא תצלח את המוקדמות, היא תפגוש בבית ו' את ברינדיסי האיטלקית, המפסידה מבין קאלב האסטונית לנורשפינג השבדית במוקדמות ליגת האלופות ועולה נוספת מהמוקדמות, שתהיה אחת משלוש הבאות: סראגוסה הספרדית, ימטלנד שתארח את טורניר המוקדמות בשבדיה ופרדוביצה הצ'כית.

בני הרצליה תשחק בתחילת אוקטובר במוקדמות היורופקאפ בהונגריה נגד אגיס קורמנד המקומית ונגד אנורת'וסיס פמאגוסטה הקפריסאית. אם תעפיל לשלב הבא מהמקום הראשון, היא תצטרף לבית א' של העונה הרגילה בו ישחקו ספורטינג ליסבון מפורטוגל, בלקן בוטבגראד מבולגריה ואלבא פהרוואר מהונגריה.

את טורנירי המוקדמות יארחו קראבנוס (ניקוסיה, קפריסין), פארנו (אסטוניה), קטאיה באסקט (יואנסו, פינלנד), אגיס קורמנד (הונגריה), רבוטניצקי (סקופיה, מקדוניה הצפונית), ימטלנד (אסטרסונד, שבדיה) ומניסה (טורקיה).

שלב הבתים הורחב השנה ל-40 קבוצות, שיחולקו לעשרה בתים בני ארבע קבוצות כל אחד. אחרי שישה מחזורים, 10 המדורגות הראשונות בכל בית ו-6 הסגניות הטובות ביותר לשלב הבתים השני. 16 האחרונות יחולקו לארבעה בתים של ארבע קבוצות כל אחד ולאחר שישה מחזורים יעפילו שתי הראשונות מכל בית לרבע הגמר.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button