כדורסלליגת העל

המנהלת קבעה: שחקן יוכל לשוב לשחק בארץ עם חלפו 60 ימים

בישיבה הוחלט פה אחד לשנות את הוראת השעה, מה שאומר ששחקן שנרשם באיגוד ועזב יוכל לשוב לארץ בחלוף 60 ימים מהעזיבה, בכפוף לאישור הקבוצה אותה עזב. תקציב המינימום צפוי לעלות ל-7.5 מיליון ש''ח

מנהלת ליגת העל בכדורסל הודיעה כי בישיבת האקזקוטיבה שהתקיימה היום (שני) הוחלט פה אחד לתקן את הוראת השעה לעונה הנוכחית על פיה שחקן שעוזב את הארץ בעקבות המלחמה יכול לשוב רק לקבוצה אותה הוא עזב.

לפי התיקון שיועבר לאישור סופי לאיגוד הכדורסל לשינוי ההוראת שעה בתקנון- שחקן שנרשם באיגוד הכדורסל בעונת 2023/24 ועבר לקבוצה אחרת בחו"ל, יוכל לחזור באותה עונה לשחק בכל קבוצה בישראל ובלבד שחלפו 60 ימים מאז ששיחק בישראל וזאת לאחר מתן אישור הקבוצה אותה עזב. בכפוף לרישום השחקן לפני תום מועד ההעברות/הרשמות שנקבע על ידי המנהלת.

כדור כדורסל (אתר FIBA)

בנוסף, בעקבות שינוי מועד סיום העונה הסדירה ישנו תיקון בהוראת שעה לעונה הנוכחית לפיה כל קבוצה תוכל לרשום זרים וישראלים עד לתאריך 30/4/2024, יום ג' בשעה 14:00. כל קבוצה תוכל לרשום זר אחד וישראלי אחד (שאינם רשומים בקבוצה אחרת בליגת העל) עד לתאריך 9/5/2024, יום ה' בשעה 14:00. האמור כמובן בכפוף לתיאום מול איגוד הכדורסל.

בנושא אחר, חברי האקזקוטיבה החליטו להמליץ לדירקטוריון העלאה של תקציב המינימום לקבוצה בליגה ל-7.5 מיליון שקלים לעונה. ההחלטה תתקבל בכינוס הדירקטוריון הבא.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button