כדורסלליגת העל

המנהלת לא מסירה מעצמה אחריות, מרכז הפועל תומך בהחלטה

מנהלת הליגה הגיבה לאירועי הדרבי שלא התקיים: ''נושא בדיקת תעודות הזהות לא הובא לידיעתנו. המנהלת לא מקלה ראש באחריות שלה, מבחן התוצאה מעיד שכולנו נכשלנו''. מרכז הפועל עומד מאחורי הפועל תל אביב

משחק הדרבי התל אביבי בחצי גמר גביע ווינר היה אמור להיות חגיגה לכדורסל הישראלי, אך כלל לא התקיים בסופו של דבר בשל החלטת הפועל לא לעלות לשחק בשל יחס המשטרה וכוחות האבטחה לאוהדי הקבוצה. היום (שישי) בצהריים הגיעה גם התגובה הרשמית מנהלת ליגת העל בכדורסל.

מהמנהלת נמסר: "ערב קשה עבר על הספורט הישראלי אתמול. המנהלת לא מקלה ראש גם באחריות שלה. מבחן התוצאה מעיד שכולנו נכשלנו. השקענו רבות בכדי להרגיע את הרוחות בין המועדונים לפני המשחק והיה נראה גם שהצלחנו בכך. האירועים שקרו לאחר מכן לא היו בשליטת או בהשפעת המנהלת ואנו מצרים על כך. מטעמי ביטחון ולאור אירועים קודמים שקרו לאחרונה, הוחלט שהאירוע ינוהל על ידי המשטרה. חשוב לנו להבהיר שנושא בדיקת תעודות הזהות בכניסה לא הובא לידיעתנו בשום שלב".

במנהלת הוסיפו: "אין ספורט בלי אוהדים וברור שאוהדים צריכים לבוא לספורט בביטחון מלא. אנחנו קוראים לכל הנוגעים בדבר לשבת יחד ולמצוא פתרונות אמיתיים. אוהד ספורט צריך לקבל תחושה שדואגים ושומרים עליו ולא דואגים ושומרים מפניו. זה האתגר שלנו ונעשה הכל בכדי לעמוד בו. נקווה לימים שקטים יותר בספורט הישראלי ובמדינה כולה. חג שמח לכולם".

מפקד מחוז ת"א, ניצב פרץ עמר (ישי נאמן)

בתוך כך, מפקד מרחב ירקון, תת ניצב איתן מנשה, התייחס היום לביטול משחק הדרבי בכדורסל אמש. ״אם היה שיתוף פעולה היינו במקום אחר", אמר תת ניצב מנשה. "בדקנו תעודות זהות כדי למנוע אסון. עשרות אוהדים לא עמדו בתנאי השחרור שלהם מהדרבי בכדורגל. היה לנו מידע מודיעיני על כוונה לפגוע באוהדים ובשוטרים". דובר המשטרה אלי לוי הוסיף: ״בקרוב יהיו דוחות מנהליים כספיים בתוך אירועי ספורט, מי שיפר סדר יקבל בין 500-3,000 שקלים״.

מפקד המרחב הוסיף: "בכל הערכות המצב שעשינו המנהלת הייתה שותפה איתנו. באותו יום בשעות הבוקר דיברנו על כמות השוטרים המתאימה, לקראת הצהריים התקבלו ידיעות על כוונה לפגוע באוהדים ושוטרים תוך כדי הפרת הסדר. מפקד המחוז עשה הערכת מצב כאשר גם מפכ״ל המשטרה היה חלק. לקראת השעה 15:00 החלטנו שאנחנו צריכים להיערך אחרת. היה מודיעין על כוונה לפגוע באוטובוס".

תת ניצב מנשה סיכם: "יצרנו קשר עם כלל המורחקים משתי הקבוצות כדי לחתום בתחנת משטרה, לצערי לא כולם הגיעו למשטרה. הבנו שהאוהדים מגיעים בכוונה כדי להפר סדר. קיבלנו עוד עזרה, גם מכוחות מג"ב, כוח השיטור הוכפל. התכנון היה לפתוח את השערים ב-19:00 למרות שרצינו ב-18:00, אבל חברת האבטחה לא יכלה לא הייתה מוכנה. מנהלת הליגה הייתה שותפה איתנו להחלטה לדרוש תעודות זהות מהאוהדים כתנאי לכניסה למגרש".

אוהדי הפועל ת"א מחוץ לדרייב אין (רועי ינקלוביץ)

בתוך כך, ממרכז הפועל נמסר בתגובה לאירועי הדרבי שלא התקיים: "מרכז הפועל תומך בהנהלת הפועל תל אביב בכדורסל, ברמי כהן ובעופר ינאי, על החלטתם התקדימית והאמיצה למען הספורט וכלל האוהדים בישראל. בבסיס החלטתם הלא פשוטה, ניצבת העובדה כי הספורט הוא בראש ובראשונה של האוהדים ושל הספורטאים. המחזות שראינו אמש מצערים. אוהדי הפועל תל אביב נפלו קורבן לפאניקה וחוסר יכולת של המערכת להתמודד עם בעיית אלימות קשה שהיא נחלת כלל החברה בישראל. אנחנו בטוחים שהשר מיקי זוהר, שעמד בראש אגודת כדורסל בעברו, מבין את הדאגה לשלומם של האוהדים וימצא את הדרכים הנכונות לצד כל הגורמים הרלוונטיים, לעצירת הבהלה בעולם הספורט ובמשטרה באשר לאכיפת הביטחון במגרשים".

במרכז הפועל סיכמו: "אנו מביעים את הערכתנו לארגוני האוהדים מכל הארץ ומכל התחומים, ובהם ארגון אוהדי מכבי תל אביב, שהניחו את היריבות הספורטיבית בצד והביעו סולידריות, לה תפקיד עיקרי ביצירת השינוי המיוחל. על כולנו – כלל הגורמים האמונים על הספורט ועל תרבות הספורט וגם על האוהדים שגם להם אחריות על חווית חבריהם ליציע, לאחד כוחות. זו הדרך היחידה לנצח ולהחזיר את הספורט לאוהדים. מרכז הפועל ייכנס את הדירקטוריון וההנהלה, יקיים דיון, ישקיע משאבים, יפעל בשיתוף פעולה מלא עם כל הגורמים הנדרשים ויתרום את חלקו בהשגת היעד הזה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW