כדורגל ישראליליגת העל

המנהלת וההתאחדות פנו לנשיאת העליון: למנות שופט ספורט

יו''ר המנהלת ארז כלפון ויו''ר ההתאחדות שינו זוארץ פנו לאסתר חיות ולשר המשפטים יריב לוין בדרישה לנקיטת יד קשה מצד בתי המשפט כנגד המתפרעים במשחקי הכדורגל. השניים קוראים למנות בדחיפות שופט ייעודי

יו"ר ההתאחדות לכדורגל שינו זוארץ ויו"ר מנהלת הליגות בכדורגל ארז כלפון שלחו היום (שלישי) מכתב לנשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, ושר המשפטים, יריב לוין, בבקשה לנקיטת יד קשה מצד בתי המשפט כנגד המתפרעים במשחקי הכדורגל. במכתב קוראים השניים למינוי שופט ספורט ייעודי באופן מיידי.

במכתב נכתב: "כאמור במכתבנו שבסימוכין – מנהלת הליגות לכדורגל וההתאחדות לכדורגל משקיעים זמן, כסף ומשאבים ניכרים אחרים במלחמה בתופעת ההתפרעות, האלימות והגזענות במגרשים אשר הפכה זה מכבר למכת מדינה. לאחרונה התקנו התקנות הדרושות על עברי ינים המתפרעים במגרשי הכדורגל באופן שיקנה למשטרת ישראל את האפשרות לנקוט צעדים מהירים ואפקטיביים (גם אם פחותים בחומרתם) המספקים מענה מהיר לעבירות המצויות בצד הקל (לכאורה) של מדרג ההתפרעות במגרשים".

ניידת משטרה (דוברות המשטרה)

עוד נכתב: "לצערנו – לא די בכך, וללא נקיטת יד קשה כנגד עבירות האלימות והגזענות החמורות יותר, המגיעות אל פתחו של בית המשפט, לא תמוגר תופעה זו מן השורש. עם מלוא ההערכה לפועלו של בית המשפט הרי שלא תמיד הידיעה השיפוטית כוללת הבנה של עולם הספורט ובכלל זאת הבנת חומרת העבירות, תהודתן הציבורית והמסר שהן מעבירות לציבור כמו גם הענישה וההרתעה האפקטיביים הדרושים בקשר עמם. לצערנו, אנו נתקלים שוב ושוב במקרים בהם הענישה המוטלת אינה אפקטיבית, בלשון המעטה; כך, לשם ההמחשה, הטלת עונש הרחקה על אוהד ממגרש חוץ (אשר ממילא קבוצתו של אותו האוהד לא תשחק בו עד לתום העונש), אוהד שהגיע למגרש חמוש באלה ומסיכת פנים והורחק רק ל-90 יום מהמגרשים, הרחקת אוהדים במהלך תקופת פגרת המשחקים שבין העונות (בה ממילא לא משוחקים משחקים) וכיוצא בזה".

במכתב נכתב עוד כי "לשם כך אנו שבים ופונים בבקשתנו לכך שעבירות מעין אלו ינותבו ל"שופטים מיועדים", להם היכרות עם עולם הספורט, תרבות האוהדים, והמשמעויות הציבוריות של עבירות חמורות אלו. אין צורך במומחיות מיוחדת או השתלמויות מורכבות; כל הדרוש הוא מינוי שופטים בעלי היכרות בסיסית עם עולמות אלו; בטוחני כי ניתן על נקלה לאתר שופטות ושופטים אשר הבנתם והיכרותם עם עולם זה תאפשר מיצוי הדין באופן אפקטיבי וראוי עם העבריינים. סבורנו כי קביעת "שופטים מיועדים" כאמור לא רק שתסייע במיגור האלימות והגזענות אלא תאפשר למערכת המשפט לפעול בצורה יעילה, נכונה וצודקת ביותר אל מול עבירות אלו, תוך יצירת הרתעה משמעותית וגיבוש אמון ציבור אוהדי הכדורגל במערכת המשפט".

אוהדי בני סכנין עם רימון העשן (ישי נאמן)

השניים סיכמו: "לאחרונה, פעלנו במשותף לביטול העונשים הקולקטיביים על אוהדי הקבוצות וזאת בכדי להתמקד בפגיעה נקודתית וממוקדת בסוכני האלימות והגזענות, המהווים קומץ מזערי ממאות אלפי אוהדי הכדורגל בישראל; ללא אכיפה וגמול משמעותי כנגד אותם המתפרעים יקשה עלינו להשלים מהלך זה אשר מטרתו לאפשר לציבור אוהדים עצום זה ליהנות מסביבה ספורטיבית, חיובית ובונה, נטולת גזענות או אלימות. נודה לכם על אישור בקשתנו באופן המהיר ביותר בכדי שנוכל, במאמץ משותף, למגר את אותו קומץ אלים ולהרחיקו ממגרשי הכדורגל בישראל".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW