ספורט אולימפיענפים אחרים

המחווה יוצאת הדופן של ארטיום דולגופיאט למען תושבי העוטף

מדליסט הזהב האולימפי החליט להעמיד למכירה פומבית את המדליה בה זכה באליפות העולם - ב-7 באוקטובר - וכל ההכנסות יועברו לסיוע עבור יישובי העוטף. הסכום ההתחלתי של המדליה עומד על 100 אלף דולר

ארטיום דולגופיאט, האלוף האולימפי מטוקיו 2020, זכה במדליית זהב ובתואר אלוף העולם, אולם לא הצליח לחגוג מעולם את הזכייה. שכן התחרות התקיימה ביום שבת, ה-7 באוקטובר, בזמן שמדינת ישראל הייתה תחת מתקפת החמאס. כשהחדשות אודות התקיפה לא הפסיקו להגיע ולערער את הנפש, דולגופיאט סיפר כי התעקש לעלות על פודיום הזוכים עם דגל ישראל ועליו סרטים שחורים והקדיש את ההישג ההיסטורי למדינת ישראל ולתושבי העוטף.

מאז דולגופיאט, ספורטאי מכבי תל אביב שיצא לאליפות העולם במסגרת נבחרת ישראל של איגוד ההתעמלות, התלבט רבות עם עצמו, כיצד יוכל לסייע באופן משמעותי לעוטף עזה בנוסף למעורבותו בפעילות קהילתית במפגשים ישירים עם משפחות של מפונים מהעוטף. אחרי שבחן אפשרויות שונות, החליט להעמיד את המדליה היוקרתית בעלת הערך הסנטימנטלי למכירה פומבית, שכל הכנסותיה יועברו לסיוע עבור יישובי העוטף.

ארטיום דולגופיאט עם המדליה (צילום: גלי להב)

המכירה תתקיים ביום ראשון 7 בינואר בשעה 21:00. הסכום ההתחלתי לרכישת מדליית הזהב של ארטיום דולגופיאט מאליפות העולם 2023, עומד על 100,000 $ (מאה אלף דולרים). הכסף מהמכירה יועבר במלואו לקרן שורש המתמקדת בעזרה מיידית לנפגעי התקיפה של חמאס, הזקוקים לסיוע מידי בשמירה על חייהם.

קרן שורש מתמקדת בסיוע לישובים: כיסופים, ניר עוז, כפר עזה, משמר הנגב, בארי ושדרות. המכירה תתבצע באמצעות בית המכירות הפומביות פעם שלישית.

ארטיום דולגופיאט, הדגל והסרטים השחורים ב-7 באוקטובר (איגוד ההתעמלות)

ארטיום דולגופיאט מסר: "אני נפרד מהמדליה בלי כאב אבל עם הרבה רגש. זאת מדליית יקרה. מדליה שהיתה כל החלומות שלי, מדליה שהיא שיא השאיפות שלי אחרי המדליה האולימפית. אבל היום אני יודע שיש משהו חשוב אפילו יותר מזה, אני יודע שמעל הכל, חשובה החברה הישראלית. אני לא אשקר, זה לא קל לי, אבל אני מרגיש שבאמצעות המכירה הפומבית של המדליה, אוכל להעניק באמת, למדינה שהעניקה לי כל כך הרבה".

דולגופיאט הוסיף: "אני רוצה להודות למי שמסייעים לי לממש את הרעיון, קבוצת THE TEAM המלווה אותי תקופה ארוכה, המנהלת האישית המסורה שלי ורד עצמון, קרן שורש ובית המכירות הפומביות פעם שלישית".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button