כדורגל ישראליליגת העל

הלם בהפועל תל אביב, יוסי אבוקסיס דווקא "לא חושב לעזוב"

בהפועל ת''א מנסים לאסוף את השברים אחרי ה-5:1 מול בית''ר ירושלים, השחקנים הסתגרו במשך שעה ארוכה בחדר ההלבשה ומרביתם לא הגיעו למתחם חודורוב. המאמן הוסיף: ''לא מאמין שהתפרקנו ככה''

השורה התחתונה ברורה: הפועל תל אביב בדרך הבטוחה לליגה הלאומית. מאז הגעתו של יוסי אבוקסיס הקבוצה סופרת 10 משחקים ללא ניצחון ואמש (שבת) המאמן הושפל מול קבוצתו לשעבר, בית"ר ירושלים, עם תבוסה היסטורית של 5:1 מהדהד. בעקבות ההפסד האדומים ירדו מתחת לקו האדום והאוהדים התקשו לקבל את רוע הגזירה. שעה קלה לאחר המשחק, אוטובוס הפועל תל אביב הגיע למתחם האימונים על שם חודורוב ללא מרבית השחקנים. מנהל הקבוצה ושחקן העבר סלים טועמה ניסה להרגיע את האוהדים, שאמרו לו: "אנחנו יורדים ליגה, ולשחקנים לא אכפת, הם נגדנו. שכולם יהיו גברים ויבואו לדבר איתנו".

התפרעות אוהדי הפועל ת"א בבלומפילד (מתוך הרשתות החברתיות, שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)

המאמן יוסי אבוקסיס נראה אובד עצות בסיום: "התחושות קשות. אתם בטח מבינים מה זה להפסיד משחק כה חשוב בצורה כזו. אחרי מחצית ראשונה אולי הכי טובה שלנו, להתפרק ככה במחצית השנייה. זה מאוד מאכזב, כואב, אבל זה הכדורגל וצריך לדעת להתמודד גם עם זה. מאיפה זה נבע? קשה להסביר. היינו בפיגור 1:0 אחרי מחצית טובה עם מצבים, ספגנו שער בקרן ורדפנו את בית"ר עד המחצית בלי להשוות. במחצית כולם הרימו אחד את השני, ובתכל'ס לא הצלחנו להיכנס לחצי השני. ספגנו שני שערים בהתחלה. מפה החלה התפרקות, איבדו ריכוז ומשמעת טקטית. זה ההסבר של המשחק הזה".

השופט ארז פפיר מרחיק את אור בלוריאן (ליאת אבשלומי)

בנוסף, אבוקסיס התייחס גם לשוער הצעיר, רוי ברנס, ולסיפור סביב אמיליוס זובאס: "ברנס לא אשם בהפסד, קודם כל. אתמול באימון אמרו לי שזובאס הרגיש משהו, ושהוא טס לחו"ל. הייתי בהלם כשהבנתי שהוא טס. הפסדנו בגלל שלא כבשנו, לא בגלל שוער. לא היינו מרוכזים, היינו חושפים וזה הפסיד לנו את המשחק". כשנשאל על מה חשב בדקות האחרונות, ענה אבוקסיס בפשטות: "לא חשבתי על שום דבר ממה שאתם חושבים, אני לא עוזב, אני פה. חשבתי על איך מחצית כזו מתחילה כל כך טוב ומתהפכת. זה מה שאמרתי בספסל, ממחצית אדירה לכל כך נוראית. זה מה שחשבתי. להתפטר? אני לא חושב לעזוב כרגע".

האבוקות של אוהדי הפועל ת"א (ליאת אבשלומי)

כובש השער המצמק מאוויס צ'יבוטה סיכם בקצרה: "אי אפשר להיות שמח אחרי משחק כזה, אין מסר להעביר, זה רק לקום מחדש, לתת הכול אחד בשביל השני, שום דבר לא נגמר וניתן הכול עד הסוף".

כתבות קשורות

Back to top button
Isport

FREE
VIEW