כדורסלליגת העל

הלם בהפועל ת"א: אקסבייר מנפורד נכשל בבדיקת סמים והושעה

כוכב האדומים נמצא חיובי לקנאביס והושעה מיידית על ידי הסוכנות הלאומית לסימום בספורט. במועדון מקווים שהעובדה שעברו נקי תסייע. גם דיישון בוקר מהפועל אילת ודרו אדלמן מקבוצת הנשים של מכבי רמת גן נתפסו

הסוכנות הלאומית למניעת סימום בספורט הודיעה היום (שלישי) על השעייתם של אקסבייר מנפורד מהפועל תל אביב, דיישון בוקר מהפועל אילת ודרו אדלמן ממכבי רמת גן נשים. מנפורד ובוקר נמצאו חיוביים לקנביס, לאחר שהבדיקות בוצעו בחודש דצמבר והתוצאות התקבלו בימים האחרונים. אדלמן חיובית לאפמפטמין.

הבדיקות לשחקנים בוצעו בדצמבר, והתוצאות התקבלו בימים האחרונים. הקנביס נתפס ב-WADA, וההשעייה זמנית עד לפתיחת בקבוקון נוסף. ממצאי הבדיקות דווחו לאיגוד הבינלאומי ולפיב"א. המשמעות המיידית של המכתב היא כי כל השחקנים מושעים מיידית מפעילות עד לשימוע בעניינם. חשוב לציין כי לשלושה גם קיימת האפשרות לפתוח את בקבוקון B של הבדיקה כדי לנסות ולהפריך את התוצאות.

דרו אדלמן בפעולה (דני מרון, מנהלת ליגת העל לנשים)

מנכ"ל הסוכנות הישראלית למניעת סימום בספורט, ד"ר דניאל הרשטיין: "הסוכנות תמשיך לפעול למען ספורט נקי בישראל. כיום, יותר מתמיד, חשוב להעלות את המודעות לנושא ולפעול בנחישות נגד שימוש בחומרים אסורים בכל ענפי הספורט. הנושא נמצא גבוה על סדר היום הבינלאומי, במיוחד בשנה שבה תתקיים האולימפיאדה וייעשה מאמץ מיוחד להקפיד בה על ספורט נקי והוגן".

מהפועל תל אביב נמסר בתגובה: "בשעות הערב אמש קיבל המועדון הודעה מהסוכנות הלאומית למניעת סימום בספורט, לפיה שחקן הקבוצה אקסבייר מנפורד נכשל בבדיקת סמים. בבדיקה שנערכה בתום המשחק נגד נס ציונה בחודש דצמבר, נמצאו ממצאים המעידים על שימוש בקאנביס. אנו מאמינים שהעובדה שמדובר בקאנביס ולא בסם משפר ביצועים ולאור העובדה שאין לשחקן עבר משמעתי יעמדו לזכותו. בימים הקרובים נלמד את הנושא לעומק בליווי אנשי מקצוע רלוונטים ונפעל בהתאם לייעוץ שנקבל לטובת המועדון והשחקן".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button