גביע המדינהכדורגל ישראלי

הלם בהפועל ב"ש אחרי ההפסד, חשש לשבר בכף הרגל לוויטור

האוהדים שרקו בוז, קיללו את השחקנים ועשרות חיכו להם בסיום מחוץ לבלומפילד. הבלם התנצל בפני הקהל וייבדק. ברדה: ''בכל העולם זה קורה שמאמן מגיע למשחק האחרון כשעתידו לא סגור, זה לא מה שהשפיע''

תחושות קשות בהפועל באר שבע אחרי ה-1:0 למכבי פתח תקווה בגמר גביע המדינה. כ-20 אלף אוהדים אדומים הגיעו מבירת הנגב וקיוו לזכות בגביע שלישי בחמש השנים האחרונות, אך נחלו אכזבה עצומה. כ-100 אוהדים שרקו בוז לשחקנים כשהאחרונים עלו לקבל את מדליות הכסף ולפני כן מאות שרקו בוז לשחקנים שבאו להודות להם אחרי המשחק. בנוסף, עשרות אוהדים חיכו לשחקנים שעה ארוכה לאחר המשחק וקיבלו בקללות ובשריקות בוז את האוטובוס שעזב את בלומפילד.

המאמן אליניב ברדה אמר לאחר המשחק: "אכזבה עצומה, המשך של התקופה האחרונה שלנו. היה אמנם די שקול אבל לא שיחקנו מספיק טוב, ברכות לזוכה. ההרכב שפתח היום שונה לגמרי מהמשחקים האחרונים, הכשרנו שחקנים תוך כדי תנועה ועשינו הכנה לא אידיאלית אבל זה מה שהיה". על כך שהוא עדיין לא חתם לעונה הבאה, אמר ברדה: "לא חושב שיש לזה שום השפעה, השחקנים משחקים ובסופו של דבר הם רוצים להצליח בשביל עצמם ובשביל המשפחות שלהם".

מאמן הפועל ב"ש, אליניב ברדה (חיים בן דוד)

המאמן הוסיף בנוגע לעתידו: "אני הייתי בשיחה טובה עם הבעלים ונשארו עוד דברים שאנחנו צריכים לפתור ואני מאמין שנפתור. הכיוון חיובי". על העונה שעברה אמר ברדה: "אני חושב שבעונה הזאת עם מה שעברנו בדרום וכל החזרה מהמלחמה, לא היה פשוט לשחק בבאר שבע, לא היה פשוט להיות בדרום. בסופו של דבר עמדנו במטרה העיקרית שזה אירופה. מאוד רצינו לסיים את העונה עם תואר אבל גם זה לא מובן מאליו מבחינתי, לסיים שלישי ולהבטיח אירופה 3-4 מחזורים לסוף. ברגע שמיגל ויטור נפצע נכנס בלם. זה שהבלם איבד את הכדור אני לא יכול להאשים אף אחד. לוקח את הכל עליי".

במסיבת העיתונאים אמר ברדה: "המטרה העיקרית הייתה להבטיח אירופה, לא היה פשוט לקיים אימונים, אבל אף פעם לא השתמשנו בזה כתירוץ. זה כואב מאוד להפסיד גמר גביע, אבל הבטחנו את אירופה, ואסור לקחת את 10-11 השנים האחרונות באירופה כמשהו מובן מאליו ולהתעלם מזה. מועדונים ענקיים בארץ ובעולם נקלעים למשברים ולא עושים אירופה ולא כלום, ולפעמים גם מסתבכים עם ירידה. זה קרה פה בארץ עם מועדונים גדולים וגם בחו"ל. צריך להגיד לבורא עולם תודה על הכל בטוב וברע. היום אנחנו בצד המאוכזב, אבל גם אחרי הפסד צורם של 6:2 שאם הפועל באר שבע תהיה במעמדים האלה כל שנה היא גם תיקח תארים ומשם דברים טובים קרו. זה מחסן אותך כמועדון וכאדם, ולכן אני מעריך כל דבר הכי קטן שיש".

האבוקות של אוהדי הפועל ב"ש (חיים בן דוד)

ברדה המשיך לגבי העובדה שטרם חתם על חוזה חדש: "מאמנים חותמים בקבוצות, יש חוזים ותאריכים, דברים לוקחים זמן. לגבי אם זה השפיע או לא – אני לא חושב. זה הקריירות שלהם, הם שיחקו על תואר ואני לא חושב שהעתיד שלי השפיע, זו הקריירה שלהם. רועי גורדנה לקח את זה קשה? כולם לקחו את זה קשה, אף אחד לא יכול להרים את הראש, כולם עדיין יושבים. כאב גדול, אכזבה עצומה, אבל מהדברים האלה צומחים”.

על התקופה האחרונה הלא טובה והכעס של הקהל: "הדבר הכי טוב של הפועל באר שבע זה האוהדים שלה. היו פה 22,000 שעודדו וזכותם להיות מאוכזבים. זכותם להתאכזב מהפסד בסכנין אחרי שנסעו בדרכים, זכותם לכעוס. אני יכול להבין שחקנים שרוצים לבוא ולהגיד תודה על העידוד, אבל הם חבולים ומתביישים. אין פה משבר בין השחקנים לקהל, זו המצאה. המשבר השפיע, בכדורגל אין הוקוס פוקוס. עלינו בהרכב אחר, כושר משחק הוא הדבר הכי חשוב בכדורגל, היינו יכולים לשחק הרבה יותר טוב".

שחקני הפועל ב"ש מאוכזבים (חיים בן דוד)

הקפטן מיגל ויטור נפצע בכף הרגל לקראת הדקה ה-70, הצליח למשוך כמה דקות, אבל הוחלף בדקה ה-75. בקבוצה יש חשש שהבלם הוותיק סובל משבר בכף הרגל והוא נבדק הלילה בבית החולים, כאשר במועדון מחכים לחדשות טובות בגזרתו. ויטור אמר בקצרה אחרי המשחק: "זה מרגיש אפילו גרוע יותר לאכזב את כל מי שהגיע לכאן, אני רוצה לבקש מהם סליחה. מאוד מאכזב לסיים כך את העונה, אין מה לומר".

Back to top button
Isport

FREE
VIEW