כדורגל ישראליליגת העל

הלם בבית"ר ירושלים אחרי התבוסה, אבוקסיס ערך אסיפה קשה

הקבוצה מהבירה ספגה 3:0 ביתי כואב מול הפועל ת''א, שהיה ההפסד השני ברציפות והשלישי בחמישה מחזורים. האוהדים השתוללו והמאמן אבוקסיס סיפק מונולוג כואב אחרי ההפסד: ''נשברו אחרי גול אחד, אסור שזה יקרה''

בית" ירושלים הובסה אתמול (שני) 3:0 נגד הפועל תל אביב בטדי לעיני כ-27 אלף צופים. אלן אוז'בולט עם צמד שערים והישאם לאיוס כבשו לאדומים של מייקל ולקאניס שהתאוששו מהתבוסה 5:0 בדרבי נגד מכבי. בית"ר רשמה הפסד שני ברציפות והיא ממשיכה לדשדש בתחתית עם 2 נקודות בלבד העונה (בגלל עונש הפחתת ארבע הנקודות) ורושמת כאמור הפסד שני ברציפות בליגה לאחר ההפסד נגד בני ריינה במחזור הקודם.

מה לא עבד? פרד פריידיי מול אור בלוריאן (ליאת אבשלומי)

בינתיים, הבוקר היה מאוד לא שקט בבית וגן. השחקנים הגיעו כבר ב-09:30 למתחם והמאמן יוסי אבוקסיס קיים אסיפה חריגה באורכה, שנמשכה שעתיים. אבוקסיס עבר שחקן שחקן, שטף אותם קבוצתית ואישית על כל מה שהיה. המאמן דיבר בין היתר על נאיביות, ירידה ביכולת אחרי חצי שעה בלבד והלין על כך שכל מה שתכנן טקטית נעלם אחרי 30 דקות. אבוקסיס גם כעס שאחרי הגול הראשון, הכל פשוט התפרק. המאמן ביטל את היום החופשי שתוכנן למחר ואמר לשחקנים: "חובת ההוכחה עליכם לקראת הפועל פתח תקווה והדרבי".

הקבוצה מהבירה העמידה הגנה מאולתרת כשבן ביטון וגרגורי מורזוב שלא התאמנו בשבועיים האחרונים עלו בהרכב, כאשר ביטון לא יכל היה להמשיך לשחק כבר במחצית הראשונה, בעוד מורזוב סיים את המשחק. ב-20 הדקות האחרונות, המחליף דור מיכה שיחק כמגן ימני וניכר היה כי בית"ר מאלתרת. אחת הבעיות היותר גדולות במשחק הייתה ששלושת השחקנים הקדמיים – פרד פריידיי, מיירון ג'ורג' וירדן שועה לא יורדים למטה לעזור להגנה.

כ-60 מאוהדי הקבוצה, חברי "לה פמיליה" נכנסו למנהרה מתחת ליציעי האצטדיון, אל עבר אזור חדרי ההלבשה בסיום המשחק וניסו להיכנס לחדר ההלבשה של בית"ר על מנת לגעור בשחקנים, אך החדר ננעל מבפנים והשחקנים לא היו בסכנה. האירוע, שנראה היה כי תוכנן מראש אם הקבוצה תפסיד, ייבדק וייחקר על ידי צוות האבטחה ואנשי האצטדיון. בתוך כך, כ-15 אוהדים משתי הקבוצות נעצרו לפני ובמהלך המשחק על הפרות סדר.

מאמן הקבוצה יוסי אבוקסיס סיכם במסיבת העיתונאים בסיום המשחק: "אני באמת מתנצל בפני הקהל שלנו על מחצית שנייה שאני לא זוכר דבר כזה, כמאמן, שנראינו בצורה כזאת – חשופים, מאבדים כדורים ולא מסודרים. כמובן שאני אחראי לזה. הנפילה במחצית השנייה הייתה ענקית. ירדנו בפיגור 1:0 במחצית, היו הרבה מצבים שהגענו אליהם ושער בחטיפת כדור אחד שלהם, עשו לנו את הגול. במחצית השנייה עוד פעם, כמו שאמרתי לכם, זה מהרגע הראשון היה נראה רע מאוד ראיתי 5-7 דקות שלא נכנסנו לחצי השני. עשיתי מיד שני חילופים, ניסינו משהו אחר שעשה את זה עוד יותר גרוע. אני באמת מצטער בפני כל הקהל הזה שהגיע. אין לי משהו אחר להגיד".

מאמן בית"ר ירושלים, יוסי אבוקסיס (ליאת אבשלומי)

המאמן הוסיף: "במחצית השנייה לא היינו טובים, לא בראשונה. אני לא מסכים עם אלה שאומרים על כל המשחק. במחצית הראשונה חטפנו המון כדורים. אני זוכר שהפועל תל אביב עשו שתי התקפות, מתוכה חטיפה אחת. זה גם לא התקפה, זה הגיע מאיבוד כדור שלנו שטותי במרכז השדה והמתפרצת. הגענו לארבעה מצבים יוצאים מן הכלל לעשות לפחות גול אחד, אבל לא עשינו את זה. בתקופה כזאת שום דבר לא נכנס ועל כל טעות אנחנו משלמים, אבל המחצית השנייה הייתה פשוט קטסטרופה, אני לא זוכר דבר כזה. איבודי כדור שלנו ככה, אני לא זוכר טעויות בהגנה שלנו ככה מהראשון ועד האחרון. יש ימים כאלה, ממש לא היינו קיימים. זו המילה, לא היינו קיימים, לא היינו במשחק בכלל. איבדנו כל כך הרבה כדורים, היינו חלשים בהגנה, כל כדור הפסדנו. גם במרכז השדה, גם בהתקפה, מהראשון ועד האחרון – אבל עוד פעם אני אחראי לזה.

המאמן המשיך: "חד משמעית באמת, המחצית השנייה הכי גרועה. אולי בכלל מאז שאני מאמן כדורגל, לא רק בגלל הגולים בגלל האיבודי כדור שאיבדנו וזה היה נראה טעות על טעות על טעות, על טעות, על טעות. זה מהימים האלה. אני אחראי לזה. כמו שידעתם לפרגן לי על דברים טובים שעשינו פה בשנה וחצי, אני את ההפסד הזה לוקח עליי. ניסיתי הרכב התקפי, כפי בתחילת המשחק, אומנם הגענו למצבים, אבל היינו מאוד חשופים במרכז השדה. ניסינו משהו שונה. חצי שעה זה עבד, אבל אחר כך כבר לא. חצי שעה שהגענו למצבים והיינו טובים, לחצנו וסגרנו טוב בהגנה, ואחרי חצי שעה זה כאילו קבוצה אחרת. ממש שתי קבוצות שונות, עד חצי שעה ומהחצי שעה עד הסוף. אולי מבחינת אינטנסיבית איבדנו מהאינטנסיביות שלנו אחרי חצי שעה, אלו דברים שאנחנו צריכים לחשוב עליהם. מה עושים, כדורגל זה לא חצי שעה. בטח בחצי שעה שאתה לא כובש, אתה לא יכול לוותר על המשחק כמו שוויתרנו".

אוהדי בית"ר ירושלים (ליאת אבשלומי)

אבוקסיס הוסיף: "ניסינו לעשות משהו, יש לנו כלים התקפיים טובים, כנראה שביחד לא יכולים לשחק כולם ביחד. זה יכול להיות שנשנה. כי אי אפשר רק לחשוב התקפה ולהיות חשוף במרכז השדה, כמו שאמרתי עד החצי שעה זה היה בסדר, אחר כך מאוד חשופים, בטח בטח במחצית השנייה. אני כבר לא מדבר על חשופים. אני מדבר על איבודי כדור כל כך פשוטים שאיבדנו, שזה כבר לא צריך ללמד, אבל הלחץ כנראה השפיע מאוד מאוד על השחקנים שלנו. במחצית השנייה אין לי ספק שכולם רצו וכולם נלחמו ופה אני לא מוכן לקבל שום דבר שאומרים לא נלחמנו. פשוט היינו לחוצים והיינו עצבניים במחצית השנייה, בטח אחרי השער השני שספגנו. צריך ללמוד מהמשחק הזה. יש קבוצות שלומדות אחרי הפסדים, גם אני עושה טעויות, כולנו עושים טעויות. אני אמרתי לכם, ניסינו לעשות איזה הרכב התקפי וחזק עם שני חלוצים ושחקני התקפה. כנראה שזה לא כל כך מתאים לנו, כנראה שזה לא עובד. כנראה שזה בדקות הטובות, אם אתה לא כובש את השערים, אז אחרי זה אתה נורא חשוף וזה מה שקרה לנו היום. כמו שאמרתי, אני באמת מתנצל בפני אוהדי בית"ר. האווירה שנתנו פה והדחיפה והכל, אין את זה בהרבה קבוצות בארץ, אבל אני באמת מתנצל ומקווה שנתקן את זה".

המאמן המשיך: "מה שמעצבן אותי שנשברנו מנטלית, ויתרנו על המשחק אחרי הגול השני. זה היה נראה ככה. ניסינו לעשות מהלכים ולשנות הרכב, אבל עוד פעם כשקבוצה מתכוננת שבועיים למשחק ללא מגנים, לפעמים חושבים שחלוץ הוא חשוב ולפעמים חושבים שבלם הוא חשוב. שני מגנים ביחד שלא מתאמנים שבועיים, כנראה שזה היה גדול עלינו במשחק הזה, בטח שבן נפצע בהתחלה ויצא אחר כך ניסיתי לאלתר כל מיני דברים; בטח כשמורוזוב כבר לא היה לו אוויר אחרי דקה 30, לא היה לו כוח והוא היה סחוט. זה היה גדול עלינו, אבל עוד פעם ויתרנו על המשחק מהשער השני בצורה שלא מתאימה, בטח שהקהל פה דוחף, בטח שיש כל כך הרבה זמן לשחק ולחזור למשחק. אבל זהו, זה המצב מאכזב, באמת כואב לי בשביל האוהדים, כואב לי בשביל כולם. זה המצב ונצא מזה".

ירדן שועה בועט (ליאת אבשלומי)

אבוקסיס הוסיף: "לא אדבר כרגע על הסגל. חבר'ה, יש לנו סגל שצריך להיראות יותר טוב, חד משמעית. יש עמדות מסוימות שיכולנו אולי יותר, אבל לא, להגיד אחרי הפסד כזה עכשיו ולהגיד סגל זה לא מתאים. בטח לא לי. אני חושב שהשחקנים היו צריכים לתת יותר. ראינו שספגנו את השערים שלנו מהאגפים שהם היו חסרים, בטח אחרי הפציעה של בן אחרי נפילת המתח של מורוזוב שמסכן, הוא לא התאמן שבועיים ושיחק. עשינו המון טעויות במשחק ההגנה שלנו, עשינו טעויות בקישור, עשינו טעויות בהתקפה, עשינו טעויות בשער, עשינו כולנו טעויות כולל אני, לוקחים את זה איתנו. לומדים את זה ביחד, כמו שאנחנו ידענו לשמוח ביחד, אנחנו נדע גם לצאת מהמצב הזה ביחד. צריך טיפה לשנות כמה דברים שלקבוצה הזאת כנראה לא מתאים".

המאמן סיכם: "רצינו לעשות הרכב התקפי ואני אחראי לזה שרציתי לעשות הרכב התקפי שיכול אולי היה באמת עם כל הדחיפה של הקהל לרוץ ולהיות קדימה. אבל גם פה טעינו ואתם רואים שבכדורגל כל מי שאומר התקפה, התקפה זה לא תמיד מה שצריך. צריך איזון, לא היה לנו איזון, בטח אחרי הדקה ה-30. עד הדקה הזו היינו טובים. אני לא יודע איך זה נראה מצידכם, אני עוד לא ראיתי את המשחק. היו לנו ארבעה מצבים יוצא מן הכלל. חטפנו כדורים, הצלחנו להביך את הפועל תל אביב – גם במשחק ההגנה, גם בהתקפה. משהו קרה מאז השער שספגנו, משהו קרה שם והקבוצה נשברה. זה משהו שנצטרך לדבר עליו כי עוד נהיה בפיגורים במשחקים וצריך לדעת לחזור מזה".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button