ענפים אחריםענפים נוספים

הלחץ עבד: נבחרת ההוקי קרח תשתתף באליפות העולם בבולגריה

האיגוד הבינלאומי רצה להרחיק את נבחרות ישראל מכל פעילות, אך חזר בו בשל ערעור ל-CAS. הנבחרות יוכלו להשתתף באליפויות אירופה. יעל ארד: ''זהו לא רק ניצחון לספורט הישראלי אלא גם לעם ישראל. עם ישראל חי''

הועד האולימפי הישראלי קיבל היום (רביעי) אישור כי נבחרת הוקי קרח הישראלית תשתתף בטורניר ההוקי בבולגריה בשבוע הבא. שמונה שעות לפני הדיון המשפטי בבית הדין הבינלאומי, הוועד האולימפי ואיגוד ההוקי קרח הישראלי קיבלו מכתב רשמי שהוסר איום ההפליה וההדרה וישראל מוזמנת להופיע בטורניר. הלחץ המשפטי והכעס הבינלאומי שעורר הצעד התמוה של איגוד ההוקי קרח העולמי עבד והאיגוד הישראלי יופיע בטורניר.

היו"ר יעל ארד (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)

יו"ר הוועד האולימפי בישראל, יעל ארד: "אנחנו מתרגשים מאוד מהודעת האיגוד הבינלאומי שהוא חוזר בו מהחלטתו ומזמין אץ נבחרת ישראל להשתתף בטורניר בבולגריה. במהלך הבלימה השתתפו אנשים טובים רבים מהעולם ובהם שגריר ישראל בבולגריה יוסי לוי ספרי, סמנכ"ל הדיפלומטיה הציבורית במשרד החוץ עמנואל נחשון, שגרירות ישראל בצרפת, הליגה נגד השמצה וכמובן לעו"ד דליה בושינסקי שהובילה את התביעה יחד עם עו"ד גיל עטר היועץ המשפטי של הוועד האולימפי וכל צוות הוועד האולימפי ששקד לילות כימים כדי למנוע את ההדרה הזו. זהו לא רק ניצחון לספורט הישראלי אלא גם לעם ישראל. עם ישראל חי".

שר התרבות והספורט מיקי זוהר מסר: "ברכות לנבחרת ההוקי הישראלית על ביטול ההחלטה להדיח אותם מאליפות העולם! נמשיך ונפעל כנגד כל מי שינסה להדיר את ישראל ולמנוע מספורטאים ישראליים להשתתף בתחרויות בינלאומיות. לא נאפשר לעבור על אמנת הספורט הבינלאומית המחייבת את כולם. רוח הספורט והצדק גברו על האנטישמיות וחוסר הספורטיביות".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW