כדורגל ישראליליגת העל

הכדורגל הישראלי נפרד מדרור קשטן, דקת דומיה תיערך לזכרו

מאמן העבר האגדי, שזכה בשש אליפויות ושישה גביעי מדינה, הלך לעולמו בגיל 79. זוארץ: ''טיפח וגידל דורות של מאמנים ושחקנים'', אוחנה: ''חבר ודמות משמעותית עבורי'', טועמה: ''היה כמו אבא עבור כולנו''

מאמן העבר האגדי דרור קשטן הלך לעולמו היום (שני) בגיל 79 ובכדורגל הישראלי נפרדו מאגדה שהייתה באמת. המאמן המעוטר ביותר בענף, שזכה בשש אליפויות, שישה גביעי מדינה, שלושה גביעי טוטו ושלוש פעמים באלוף האלופים, עמד גם על הקווים של נבחרת ישראל בשני קמפיינים (2006-2010) וזכה בדאבל עם שתי קבוצות שונות – מכבי תל אביב והפועל תל אביב. מנהלת הליגות הודיעה שמשחקי המחזור הקרוב שייערכו מחר ומחרתיים ייפתחו בדקת דומיה לזכרו.

יו"ר המנהלת ארז כלפון מסר: "כשמדברים על כדורגל ישראלי מדברים על דרור קשטן. במשך עשרות שנים דרור גידל וחינך דורות שלמים של שחקנים, את הגדולים ביותר, זכה להצלחות אדירות וחסרות תקדים כשקטף תואר אחרי תואר עם קבוצות רבות והוביל את המסע הבינלאומי המופלא של קבוצת הפועל ת״א וכמובן את נבחרת ישראל, אבל מעבר לכדורגל, נזכור תמיד את דרור האדם, קשוח ועניו, דמות לחיקוי ומושא להערצה עבור שחקנים, מנהלים ואוהדים. דרור זכה תמיד להערכה עצומה מכל מי שהכיר אותו ואף ממי שלא הכיר אותו אותו בזכות האישיות העוצמתית, השקטה והמיוחדת שלו. דרור ייחקק לעד בספר ההיסטוריה של הכדורגל הישראלי".

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, שינו זוארץ: "דרור קשטן, מגדולי מאמני הכדורגל שלנו, חבר יקר ואדם נדיר באיכויותיו, איננו עוד. קשטן, שחקן מחונן שהפך למאמן עם הישגים אדירים, טיפח וגידל דורות של שחקנים ומאמנים ותרומתו לכדורגל הישראלי נפרשת על פני עשרות שנים ותלווה אותנו עוד שנים ארוכות. הייתה לנו הזכות ליהנות מהידע שלו, מחכמתו ומיושרתו גם כחבר הוועדה המקצועית בהתאחדות לכדורגל ותמיד בלטה אהבתו העצומה למדינת ישראל ולכדורגל שלנו. יהי זכרו ברוך".

שר התרבות והספורט, מיקי זוהר: "הצטערתי מאוד לשמוע על פטירתו של המאמן הלאומי לשעבר, דרור קשטן ז"ל. אנו נפרדים מדמות ממלכתית, בולטת ומצליחה שעיצבה והייתה חלק משמעותי בהתפתחותו של הכדורגל הישראלי. מורשתו ותרומתו לספורט בישראל תישאר לעד, יהי זכרו ברוך". המנהל המקצועי של נבחרת ישראל, יוסי בניון: "כואב הלב, אחד האנשים הבולטים בכדורגל שלנו לאורך הרבה שנים. שמונה למאמן הנבחרת למדתי להכיר בן אדם מדהים, רגיש וקשוב לשחקנים ולצוות. ללא ספק מהמאמנים הגדולים בכדורגל שלנו ושמח שזכיתי לשחק תחתיו. משתתף בצער המשפחה".

מאמן הנבחרת אלון חזן: "האמת שאני המום מהבשורה. חושב שהוא אחת מאבני היסוד של הכדורגל הישראלי, האיש שהנחיל דרך ומשמעת לכדורגלן הישראלי עם המון המון ידע. אולי המאמן המעוטר ביותר. איש קשה, אבל רך מהצד השני בדרכים המיוחדות שלו. זכיתי להיות שחקן שלו בנבחרת הנוער וראיתי את העוול הגדול שנעשה לו. שמחתי שעם השנים הוא הצליח דרך עבודה קשה להוכיח איזה מאמן גדול הוא ולרשום תארים בכל המועדונים שהיה בהם ולהגיע לנבחרת ישראל. תמיד הוא פגש אותי ודאג לפרגן ולהגיד מילים טובות, זו אבדה גדולה מאוד והיום אנחנו כמאמנים לוקחים מכל אחד ואחד דברים שיכולים לעשות אותנו יותר טובים ואין שום ספק שכל מי שעובר במסלול האימון, דרור קשטן הוא אחד המקורות היותר מכובדים לאמץ ממנו דברים כדי לקום ולעשות את הדברים בצורה טובה. יהי זכרו ברוך".

שניים מ"תינוקות קשטן" שזכו בדאבל ב-1999/2000, הגיבו אף הם למותו של המאמן האגדי. סלים טועמה: "אבל כבד לכדורגל הישראלי, דרור היה כמו אבא, הוא אהב אותנו וגידל אותנו להיות קודם כל בני אדם טובים ואחר כך שחקנים טובים. בזכותו הגעתי לאן שהגעתי. אזכור אותו לעד". פיני בלילי: "הלב כאב לשמוע את הבשורה הזו. זה אבל כבד לכל הכדורגל הישראלי, דרור גידל אותנו והפך אותנו קודם כל לבני אדם. התקופות איתו היו מהגדולות בקריירה, חבל מאוד שזה קרה. לא נשכח אותו לעולם".

יו"ר ההתאחדות לשעבר, אבי לוזון: "הייתה לי את הזכות להיות יו"ר ההתאחדות בזמן שדרור קשטן היה המאמן. דרור היה מקצוען במלוא רמ"ח איבריו, מאמן שידע בדיוק מה הוא רוצה, שהקפיד על כל הפרטים הקטנים ותמיד דרש מעצמו ומשחקניו משמעת עצמית ומחויבות לדגל. הכדורגל הישראלי איבד את אחד מסמליו הגדולים, ואני מאמין שההתאחדות לכדורגל תדאג להנציח את זכרו. יהי זכרו ברוך!".

במכבי חיפה, אותה אימן בעבר קשטן, אמרו: "המועדון מרכין ראש על היוודע דבר מותו של קשטן ז”ל. משתתפים בצער המשפחה ומתפללים שלא תדעו עוד צער. יהי זכרו ברוך". מהפועל חיפה נמסר: "המועדון, הבעלים יואב כץ, הצוות המקצועי והניהולי שולחים תנחומים למשפחת קשטן על מותו של דרור קשטן ז"ל בגיל 79. קשטן מגדולי המאמנים בתולדות הכדורגל הישראלי, אימן במועדון בעונת 94/95 במשך 16 מחזורים. המועדון יקיים דקת דומיה לזכרו לפני המשחק מול הפועל חדרה".

בבני יהודה, בה אימן בשתי קדנציות שונות והייתה גם הקבוצה האחרונה בקריירה שלו, אמרו: "המועדון מרכין את ראשו עקב לכתו של דרור קשטן בגיל 79. דרור אגדת כדורגל ישראלית, מאמן נבחרת ישראל ומאמן הקבוצה בעבר הוא אדם מיוחד והמאמן המעוטר ביותר בכדורגל הישראלי. כולנו במועדון משתתפים בצער משפחת קשטן. טרם פתיחת המשחק נגד עירוני קריית שמונה ביום שישי הקרוב נערוך דקת דומיה לזכרו".

אלי אוחנה, ששיחק אצל קשטן ועבד איתו בצוות האימון בבית"ר ירושלים, אמר: "יום עצוב בים עצב שאנחנו נמצאים בו. דרור קשטן היה מיוחד, הדמות שלו חרגה מהכדורגל הישראלי, הוא היה קונצנזוס, זה יום עצוב, לאורך השנים זה המאמן שהכי הרבה השפיע עליי, עם השנים הפכנו לחברים, זו אבידה ענקית. כל מה שנאמר על דרור ז"ל אנחנו רק נמעיט בערכו, המאמן הכי מעוטר בכדורגל הישראלי, דמות מאוד בולטת ומשפיעה על הספורט בכלל ועל הכדורגל בפרט. עם כל הקשיחות החיצונית שלו, הוא היה רך לב, אנשים העריכו אותו והעריצו אותו. זה יום עצוב מאוד, נשלח תנחומים למשפחה, יהיה זכרו ברוך".

טל בנין מסר: "דרור קשטן ז״ל ייזכר לנצח כמי שאהב וכיבד את הכדורגל בכל רמ״ח אבריו. מעבר לתפקידו והצלחתו המטאורית כמאמן, דרור היה גבר אמיתי, סמל למקצוענות, רצינות וערכיות שהפך לאגדה עוד בחייו ועכשיו לצער כולנו גם לאחר מותו. הדרך והאמת המקצועית שלו היו נר לרגליו. נפגשנו לאורך השנים בלא מעט אירועים בהם זכיתי לשוחח עימו ותמיד היה בינינו כבוד הדדי והערכה מקצועית. משתתף בצער המשפחה, מן השמיים ינוחמו. יהי זכרו ברוך ותהא נשמתו צרורה בצרור החיים, אמן".

בעלי בית"ר ירושלים ברק אברמוב ספד לו ואמר: "כולנו גדלנו על דרור קשטן ועל היכולת האדירה שלו להוציא את המקסימום מהקבוצות שלו. מעבר לכך, מדובר באדם נפלא שדרש מחויבות ומקצועיות מכל שחקן ששיחק אצלו ונחשב להשראה בכדורגל שלנו. המועדון כולו משתתף בצער המשפחה והכדורגל הישראלי, שאיבד היום את אחד מהאנשים הכי חשובים שהיו לו. כמובן שננציח אותו בתור מועדון".

מנכ"ל המועדון, כפיר אדרי: "הלב כואב. זו בשורה קשה מאוד. דרור עיצב את הדור שהוא אימן מעבר לכדורגל וגרם לכולנו להבין כמה חשוב להיות אדם טוב ומכבד לפני הכל. הוא היה השראה והיה לנו אוזן קשבת לכל דבר שהיינו צריכים. אני משתתף בצער המשפחה".

מאמן הקבוצה, יוסי אבוקסיס, אמר: "זה יום עצוב מאוד, גם לכדורגל הישראלי וגם לי באופן אישי. עברתי עם דרור קשטן שנים בבית"ר ירושלים ובהפועל תל אביב, הוא המאמן שהשפיע עליי הכי הרבה כשחקן וגם כמאמן, יש הרבה דברים שאני לוקח ממנו, יום עצוב מאוד, אני משתתף בצער המשפחה. היה לדרור דיסטנס גדול מהשחקנים, אבל אלי אוחנה ואני הצלחנו ליצור קירבה מעבר לשחקן ומאמן, מעבר ליחסים קרובים. זה יום קשה לכולם. הוא השריש הרבה דברים לשחקנים, מקצוענות, מחויבות, לא לזלזל בדברים, לפעמים דברים שזה בורח לשחקנים. להגיע לאימון ולתת את המקסימום. הוא תמיד עמד על זה שנחיה חיים ספורטיביים, הוא ישב לשחקנים על הראש על טקטיקה והכל, קידם צעירים, ותיקים, אליפויות, גביעים, מה לא. הוא דמות לחיקוי לכל מאמן וכל שחקן. הוא גרם לכולם להיות טובים יותר. יש כל כך הרבה סיפורים איתו, גם מצחיקים, גם מרגשים, גם עצובים. יום קשה מאוד".

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW