ענפים אחריםשחייה

הישג שיא: גורבנקו סיימה רביעית בגמר 200 מטר מעורב אישי

אחרי שסיימה פעמיים חמישית באליפויות העולם, השחיינית הישראלית הבכירה עצרה את השעון על זמן של 2:10.17 דקות בדוחא, יותר משנייה אחרי המקום השלישי. דניס לוקטב לא העפיל לגמר ב-200 חופשי

אנסטסיה גורבנקו סיימה הערב (שני) במקום הרביעי בגמר המשחה ל-200 מטר מעורב אישי באליפות העולם המתקיימת בקטאר.

זהו המקום הגבוה ביותר אליו הגיעו שחיינים או שחייניות מישראל במעמד של אליפות עולם, כאשר השיאנית היתה גורבנקו שסיימה פעמיים במקום החמישי. גורבנקו היא גם הישראלית הראשונה שהעפילה לשלושה גמרים במשחים אישיים באליפויות עולם.

אנסטסיה גורבנקו (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

אנסטסיה גורבנקו אמרה בסיום: "אני יוצאת מהגמר בתחושות מעורבות, יש בי קצת אכזבה ואני מרגישה שיש בתוכי הרבה יותר. בסופו של דבר זה היה שיעור חשוב בשנה האולימפית. מרגישה גאווה גדולה על כך שאנחנו בקטאר, מייצגים את המדינה בכבוד והדגל שלנו מונף פה".

מאמן ומנהל הנבחרת, אייל עילם: "היה לנו ערב עם הרבה ציפייה ושתי הופעות במשחי הערב ואנחנו שמחים שהיתה לנו הזדמנות להגיע ולהתחרות פה עם הטובים ביותר. אנסטסיה ודניס נתנו הופעה מרשימה הערב ואנחנו גאים בהם ובטוחים שהם ימשיכו להצליח פה, ובכלל בשנה המיוחדת הזו שבסופה המשחקים האולימפיים".

אנסטסיה גורבנקו (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

הישראלית קבעה זמן של 2:10.17 דקות – היא שחתה את סגנון הפרפר ב-27.53 שניות, את הגב ב-32.83 שניות, את החזה ב-38.27 שניות ואת החתירה ב-31.54 שניות. קייט דגלאס האמריקאית זכתה בזהב עם 2:07.05 דקות, סידני פיקרם מקנדה זכתה בכסף (2:08.56) ויו ייטינג מסין בארד (2:09.01).

דניס לוקטב סיים במקום ה-13 הכללי במשחה חצי הגמר ל-200 מטר חופשי, עם זמן של 1:47.11 דקות, שיפור של התוצאה שלו ממשחה המוקדמות הבוקר (1:47.37). עבור לוקטב, שכזכור כבר הבטיח את הקריטריון האולימפי במשחה זה, זו היתה הופעה ראשונה בקריירה בחצי הגמר באליפות עולם.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button