טניסענפים אחרים

הישג מרשים: גיא ששון זכה ברולאן גארוס בכיסאות גלגלים

הטניסאי הפראלימפי בן ה-44, שמדורג שלישי בעולם, הציל שתי נקודות אליפות מול סם סחרודר ההולנדי, ניצח 2:6, 6:3, 6:7(7) ועשה היסטוריה בקטגוריית הקוואד. ששון חגג עם דגל ישראל: ''זה מוקדש לחטופים שחזרו''

הישג אדיר לשחקן הטניס הפראלימפי, גיא ששון, שזכה היום (שבת) בטורניר רולאן גארוס בכיסאות גלגלים בקטגוריית הקוואד. ששון בן ה-44, המדורג שלישי בעולם, הוא הישראלי הראשון שזוכה בגרנד סלאם בקטגוריית הקוואד – קטגוריית הנכות הגבוהה ביותר. ששון נפגע בתאונה בצרפת ב-2015, נפגע בעמוד השדרה ונותר מרותק לכיסא גלגלים.

הישראלי כבר הגיע לגמר באליפות אוסטרליה בתחילת השנה, אבל אז נכנע לסם סחרודר ההולנדי – אותו הוא ניצח היום 2:6, 6:3 ו-6:7 כל הדרך לזכייה המדהימה ברולאן גארוס. ששון הציג אופי בלתי נתפס במערכה האחרונה, כאשר יריבו כבר הגיש לנקודת אליפות. כלומר, ההולנדי הגיש ואם היה משיג את הנקודה, הוא היה זוכה בטורניר, אך ששון הגיב, השיג שבירה והמשיך לעבר מהפך אדיר במערכה השלישית.

ששון, שצפוי לייצג את ישראל במשחקים הפראלימפיים בפריס, דיבר לאחר הזכייה ואמר: "זה שייך לישראל, תוך כדי קיבלתי את החדשות וההודעה שארבעה חטופים חזרו בחיים. אני מקדיש את הזכייה לארבעתם ולשאר החטופים שעוד שם, עם ישראל חי". הוא שוחח עם ערוץ הספורט והוסיף: "לא יודע איך להגיב ומה להגיד. זה מראה את המלחמה של העם שלנו, כששמעתי את הבשורה שנועה ארגמני חזרה – אין יותר משמח מזה".

Back to top button
ישראל ספורט

FREE
VIEW