ספורט אולימפיענפים אחריםענפים נוספים

הישג מרשים: ארבע קווטות לשייט הישראלי למשחקים האולימפיים

מלבד הקווטה של צוות ה-470, גם בגלישת רוח יהיו גבר ואישה, ונציגה נוספת בקייט פויל. בתוך כך, 4 גולשות רוח העפילו לשיוטי המדליות באליפות העולם. לאחר שהיום בוטל יום השיוטים, מחר שיוט המדליות

נבחרות ישראל בגלישת רוח נשים וגברים וקייט נשים הבטיחו היום (שישי) שלוש קווטות למשחקים האולימפיים בפריס 2024, שמתווספות לקווטה שהשיגו צוות ה-470 שלשום. כבר עכשיו ניתן להכריז על אליפות עולם מצוינת לאיגוד השייט, עוד לפני שיוטי המדליות מחר.

הרוח לא האירה פנים היום באליפות העולם בהאג ולאחר מספר שעות המתנה נאלצו המארגנים לבטל את יום השיוטים, דבר שקיבע את תוצאות אתמול והבטיח כי ארבע חברות נבחרת ישראל בגלישת רוח יתחרו מחר על מדליות באליפות, לאחר שהבטיחו את הכרטיס הישראלי לפריס בדגם.

יואב עומר (sailing energy)

שחר טיבי וקטי ספיצ'קוב הבטיחו את הכרטיס הישיר לחצי גמר האליפות, מאחר וסיימו במקומות השני והשלישי. השתיים ימתינו לשתי נציגות נוספות, שיתחרו ברבע גמר התחרות, שרון קנטור ותמר שטיינברג, שינסו לזכות בשני המקומות הראשונים על מנת להעפיל לחצי. הגולשות שיגיעו בשני המקומות הראשונים בחצי הגמר יעלו לפגוש את אמה ווילסון הבריטית, שקיבלה את הכרטיס הישיר לגמר.

גם בגברים יהיה נציג ברבע גמר שיוטי המדליות כיוון שיואב עומר סיים את המוקדמות במקום החמישי. עומר ינסה להיות אחד משני המובילים ברבע הגמר ובחצי הגמר על מנת להעפיל לגמר ולהבטיח לעצמו מדליה. ההישג הזה הבטיח עומר קווטה ישראלית לפריז 2024.

גל צוקרמן (צילום: sailing energy)

בקייט פויל נבחרת הנשים לא תעמיד נציגה בשיוטי המדליות, כיוון שמיה אשכנזי וגל צוקרמן סיימו במקומות 12, ו-13, אך בהישג הזה הבטיחו את הקווטה הישראלית גם בדגם הקייט נשים.

בקייט גברים דור זרקה בתחרות מצויינת מסיים במקום 16,אך מחוץ לשיוטי המדליות וללא קווטה לפריז. זרקה קיווה להתחרות היום על מנת לשפר את מיקומו ולהשיג את הקווטה גם בקייט גברים.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button